Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - śledzenie zmian

    Hej,
    Szukam już przez chwilę w sieci i wygląda na to, że takiej możliwości nie ma, ale podpytam tutaj, może jednak - czy spotkał się ktoś pluginem do LR, służącym do śledzenia zmian wykonanych przez np. różnych użytkowników?

    Przykład:
    Katalog na usb/sieci
    User1 podpina dysk, edytuje zdjęcia, odpina dysk
    User2 podpina dysk, widzi listę zmian, lub chociaż listę plików edytowanych przez User2

    Pozdrawiam
    D50

  2. #2

    Domyślnie

    Historia to załatwia, niestety tylko w pewnym zakresie. Na przykład widać listę zmian edycji każdego pliku, to na pewno; każdy nowo zalogowany widzi wszystkie zmiany przeprowadzone na danym pliku w panelu Develop - problem w tym, że nie widać gdzie kończył edycję jeden user, a gdzie zaczynał drugi.

    Gdy zaś idzie o listę plików edytowanych przez tego drugiego, to jeśli włączy się sortowanie zdjęć nie po dacie, tylko po czasie ostatniej edycji - pliki ustawią się w takiej kolejności, w jakiej były ostatnio modyfikowane. Jeśli user jeden pamięta które pliki ostatnio obrabiał, to wszystkie które były na liście modyfikowane później obrabiał ten drugi.

    Tak, widzę, że to jakby trochę połowiczne rozwiązanie... Taki system chyba nie jest popularny, bo składanie Catalogue na sieci czy USB spowalnia pracę LRa dość zacznie, więc warto by obmyślić jakiś inny system.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej,
    Od początku pracuję na dysku usb 3.0 i esata i musze powiedzieć że wydajność jest więcej niż akceptowalna (maly katalog ok 25k zdjęć).
    Co do zaproponowanych rozwiązań to mniej więcej tak to wygląda, miałem nadzieję, że ktoś napisał dodatek który to ogarnia bardziej przyjaźnie.

    Smart Colelction - Recently Modified, wydaje się na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem.
    D50

  4. #4

    Domyślnie

    Ale wiesz o sortowaniu plików po czasie edycji...?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek z Nikonem też Zobacz posta
    Ale wiesz o sortowaniu plików po czasie edycji...?
    Wiem i ciągle Smart Collection wydaje się przyjemniejsza, przynajmniej dla mnie - ponieważ nie pokazuje wszystkich, a tylko zmodyfikowane zdjęcia, np. 1 tydz w tył.
    D50

  6. #6

    Domyślnie

    Miło słyszeć, że na USB 3 działa akceptowalnie. Ja w LR 3.x jak się przesiadłem z Catalogiem z USB 2 na dysk C - myślałem, że szybkość wgniecie mnie w fotel. Ale LR 5 już nei jest taka uprzejma, tu zaczynam szukać każdego procenta wydajności, bo ślimaczy trochę...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •