Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Kuba po co wrzucac do recenzji szkla takie zdjecia?
    -> http://kubacichocki.pl/images/blog/t...5/portret4.jpg

    Blur z fotoszopa raczej nie pomoze w ocenie

  2. #12

    Domyślnie

    A mnie bardziej interesuje jak jest z jakością wykonania tego szkła ? precyzując jak duży odsetek ląduje po roku, dwóch ... w serwisie z powodu luzów, rozjechania się optyki itp. nie piszę teraz o obiektywach które zaliczyły upadki itd. Naczytałem się, że optycznie jest świetne, zresztą kolega kupił i faktycznie jakość zdjęć piękna - szczegół, kolor ale obawy mam co do trwałości tubusu i zwartości całego obiektywu. Po tylu latach rynek chyba już zweryfikował jakość tych szkieł.
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 26-06-2014 o 07:59

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Kuba po co wrzucac do recenzji szkla takie zdjecia?
    -> http://kubacichocki.pl/images/blog/t...5/portret4.jpg

    Blur z fotoszopa raczej nie pomoze w ocenie
    Gdybym wrzucił same takie zdjęcia, to ok, ale zobacz że w paczce z prawie 40 fotami nie ma ani jednego po obróbce.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    W takim razie ok, bo myslalem ze w paczce tez (przejrzalem tylko czesc zmieniajac nazwy plikow w adresie zamiast sciagac calosc)

  5. #15

    Domyślnie

    No to zróbmy ankietę - głosowanie jak oceniamy jakość optyczną\ mechaniczną jak i właściwości optyczne tego szkła, no i jeszcze młodszego Tamrona 17-50. Te szkła są popularne a wokół nich narosło sporo mitów...
    pzdr Nix
    D3300+Tamron 17-50/2.8 VC, D60+Tamron 17-50/2.8 VC, D70+Nikkor 50/1,4D, Nikon SB-800, Metz 48AF

  6. #16

    Domyślnie

    ale po co- to będą subiektywne odczucia poszczególnych użytkowników.
    Imho w przypadku niesystemowych producentów trzeba macać i sprawdzać konkretne egzemplarze (ja tego nigdy nie robię).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #17

    Domyślnie

    Subiektywne będą- prawda, ale większość opinii z natury rzeczy jest subiektywnych. A co do mitów- to jeden z nich jest właśnie taki - trzeba macać i sprawdzać konkretne egzemplarze ...

    A test albo recenzja to zawsze jest obiektywna? Z (małym) przymrużeniem oka...

    (ja też tego nigdy nie robię)
    pzdr Nix
    D3300+Tamron 17-50/2.8 VC, D60+Tamron 17-50/2.8 VC, D70+Nikkor 50/1,4D, Nikon SB-800, Metz 48AF

  8. #18

    Domyślnie

    Mam tego Tamiego od ok. 3,5 roku. Po tym czasie nie mam powodów do narzekania. Luz pojawił się jedynie na pierścieniu do zmiany ogniskowych, ale nie na boki lecz luz góra-dół. Jest mały (ok. 0,5 mm w każda stronę) i nie powoduje problemów w pracy. Wszystko dział bez problemów i nie mam powodów do zmiany uniwersalnego zooma na coś innego. A jeśli chodzi o AF w Canonach działa sprawnie.
    Pozdrawiam Rysiek
    EOS
    PICASA

  9. #19

    Domyślnie

    U mnie ten Tamron robi za woła roboczego. Ma przebieg jakieś 40.000 zdjęć. Luzów nie ma. Ostry od 2.8. Co nie zmienia faktu, że są lepsze obiektywy. Co ciekawe ostatnio uratował mi zlecenie. 85 i 50 nikona zaczęły robić cyrki z ostrością. na 5,6 miałem nieostre( poruszone? ) zdjęcia. W sali gdzie robiłem zdjęcia było jakieś dziwne oświetlenie a tamron dał radę. Za tą cenę uważam, że to bardzo dobry "słoik".
    Myślę, za mienie go kiedyś na wersję VC filmy I jeszcze jeden plus tego szkła jest małe .
    Ostatnio edytowane przez digit ; 26-06-2014 o 14:21

  10. #20

    Domyślnie

    Mam tego tamronika od 2 lat.Kupiłem od uzytkownika Hamarama i z tego co wiem był uzytkowany intensywnie kilka lat.
    Jakość obrazka jest rewelacyjna.
    Jest lekki luz ale bez wpływu na ostrość.
    Miałem wczesniej sigme i tokine.
    Jedynym minusem jest AF w slabym swietle.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •