Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie [LR4.2] DNG wyglądają inaczej po ponownym imporcie

    Cześć,

    Podczas pracy w LR zauważyłem dziwny problem z plikami DNG.
    1. Wrzucam do LR NEF (z D600), zmieniam mu parametry w Develop, plik wygląda następująco:

    2. Następnie eksportuję NEF do DNG (bezstratnie). No i wydawałoby się że wszystko ok, mam zarchiwizowany RAW w DNG i kiedyś w przyszłości mogę go importować i bawić się dalej.

    3. Importuję wcześniej zapisanego DNG i wygląda on dużo inaczej, niż gdy był eksportowany:

    Wszystkie ustawienia NEFa i importowanego DNG są identyczne, łącznie z profilem barwnym. Sytuacji nie poprawia ponowne kopiowanie i wklejanie wszystkich ustawień.
    Plik NEF w LR4.2
    Plik DNG w LR4.2

    Czy spotkaliście się z takimi rozbieżnościami i wiecie czym może być to spowodowane?
    Ostatnio edytowane przez gracjan ; 20-06-2014 o 17:04

  2. #2

    Domyślnie

    Zamiast obrazków widzę przepiękny, kolorowy napisik o zakazie hotlinkowania, ale muszę powiedzieć, że oba zakaziki wyglądają kolorystycznie na mocno zbliżone.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Obrazy są różne, na dng kompletna kaszana.

    Ciekawostka.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze raz wrzucam:

    1. NEF

    2. DNG

    Sprawdziłem inne pliki DNG eksportowane wcześniej i podobny problem również występuje.

  5. #5

    Domyślnie

    DNG inaczej interpretuje ustawienia. Jak chcesz w ten sposób robić, to najpierw konwertuj do DNG, a dopiero później cokolwiek innego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •