Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie sesja slubna plener Tatry - gdzie?

    Witam

    Będę robił sesję ślubną plenerową w Tatrach najprawdopodobniej. Jest opcja również Bieszczad, lecz na dzień dzisiejszy to Tatry.
    Prośba do Was taka gdzie byście dokładnie polecili jakieś miejsce w Tatrach, najlepiej takie gdzie jest mniej turystów (tzn nie Giewont, nie morskie oko itp itd) nie musi to być koniecznie jakiś szczyt, może byc jakiś szlak na jakaś górę, który ma łądne widoki " klimat" no i mniej turystów. Wiem że sierpień to będzie tragedia ale pewnie jakies takie miejsca się znajdą. Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  2. #2

    Domyślnie

    W sierpniu tłumów nie unikniesz, ale zawsze można znaleźć miejsce gdzie chwilowo ludzi nie będzie.
    Może to być rejon doliny Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa, w tych miejscach można znaleźć zakątek bez tłumów.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    to wiem, nasz Tatry neistey pełne turystów, zwłaszcza tam gdzie po łatwiźnie można sie dostać, czyli np kasprowy. Doline pięciu stawów brałem pod uwagę.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    to wiem, nasz Tatry neistey pełne turystów, zwłaszcza tam gdzie po łatwiźnie można sie dostać, czyli np kasprowy. Doline pięciu stawów brałem pod uwagę.
    Polska języka trudna być. :>
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    który ma łądne widoki " klimat" no i mniej turystów
    Doprecyzuj czego szukasz. Czy chcesz klimat wysokich, czy starczą Ci zachodnie. W klimacie zachodnich, czyli mniej spektakularnym ale też ciekawym masz dolinę lejową, halę stoły, części ścieżki nad reglami. Z rzeczy wyżej to może Tomanowa przełęcz, ale nie wiem jak tam teraz z turystami.
    Dalej, możesz spróbować niebieskiego szlaku z Przysłopu na Małołączniak, ale to trochę bardziej wymagający szlak i na pewno będą tam turyści ( aczkolwiek, zazwyczaj mniej i w większych odległościach niż gdzieś indziej )
    Z wysokich, może szlak na Krzyżne przez Pańszyczycę, ale tutaj też turystów nie unikniesz. Zazwyczaj dłuższe szlaki, poza ośrodkami turystycznymi są mniej uczęszczane. Przejście z murowańca do pięciu stawów przez Krzyżne powinno dla przykładu dać sporo fajnych miejsc na zdjęcia, nawet bez ludzi, ale na to trzeba trochę kondycji ( zakładając z racji celu bagaż dodatkowych szkieł, lamp, blend, etc ) i warto mieć znajomość gór.

    Sprawdź otwartość i dostępność szlaków w komunikatach TPN - po ostatnich wiatrołomach i różnych bardziej intensywnych zjawiskach pogodowych na pewno część jest zamknięta. Przejdź wszystkimi potencjalnymi szlakami sam, bez młodych co najmniej raz i rozważ, co zrobisz przy gorszej pogodzie, jaki musisz zabrać sprzęt i gdzie są dobre miejsca na plener.

    Generalnie, patrząc po Twoim pytaniu, to nie radzę Ci zabierać młodych w góry samemu - wynajmijcie przewodnika, który wam pomoże dobrać odpowiednie miejsca, zaprowadzi, jeszcze coś ciekawego może opowie.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    Młoda para to zagorzali łaziki górskie, ja troszke też chodże, kondycja jest, może nie ekstremalna ale jest. Mam znajomego który Tatry ma w kieszeni, lecz nie jest obcykany z fotografi, z tąd moje pytanie. Może trochę zadane od drugiej strony. Chodziło mi moze bardziej o kogos kto robił sesje w Tatrach i może poradzić coś fajnego, tak ja Ty na poczatku swojego postu, oblukam te miejsca i zobaczę jak to wygląda. Tak wyprawa dla mnie przejśc szlak to kosztowna sprawa i niestety nie stać mnie na to ot tak. Zastanawiałem się również nad stroną słowacką wysokie rejony tatr, byłem tam w 2009 roku, owiele mniej turystów niż u nas. Ostateczne zdanie i tak mają młodzi potem. dzieki wielkie za propozycję.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  7. #7

    Domyślnie

    Okolice schroniska Teryho Chata na Słowacji! Znajdziesz tam stawy, wielkie głazy (idąc w stronę Lodowego Szczytu) i bardzo fotogeniczne formacje skalne wygładzone przez wodę (tuż przy schronisku). Poza tym, można byłoby cyknąć kilka fotek w okolicy przełęczy Czerwona Ławka i Sedielko. No i obowiązkowo połączenie gajerka/sukni ślubnej z butami trekkingowymi Tematów do fotografowania jest cała masa, choć dobrze by było znać okolicę. Poza tym, przesuńcie sesję z sierpnia na wrzesień! We wrześniu nie tylko jest mniej ludzi, ale pewniej o stabilną pogodę. Poza tym, latem w Tatrach powietrze nie jest przejrzyste, zwykle unosi się w powietrzy mgiełka i odległe plany są zamglone. We wrześniu za to powietrze bywa przejrzyste jak żyleta! Dodam jeszcze, że dojście do Terynki jest dość wymagające Najlepiej by było, gdybyście zostali na noc w schronisku. Będzie mniej luda, a poza tym, jest szansa na dobre światło po południu i rano. No i czas nie będzie Was naglił, pochodzicie spokojnie po okolicy, zapodacie bylinkowy czaj, a zapewne także coś z prądem do tego czaju W ostatnią niedzielę tam byłem, było jeszcze mnóstwo śniegu. Mega!
    tu masz pogląd o czym mowa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_...3%B3w_Spiskich
    Ostatnio edytowane przez bowie ; 18-06-2014 o 00:39
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  8. #8

    Domyślnie

    Warto rozważyć miejsce które wspomniał bowie - byłem tam raz, ale bardzo mi się podobał, a tak jak wspomniano wcześniej, w słowackich tatrach jest spokojniej, mniej turystów, większa przestrzeń. Słowację warto rozważyć, ale warto też pamiętać o tym, że doliny mają sporo dłuższe i zazwyczaj wymagają dłuższego podejścia. Również zgadzam się z tym, że znacznie lepszy jest wrzesień. Świetne kolory, mniej ludzi trochę inne powietrze i inne temperatury ( te 2 ostatnie powiązane ).

    Bez rozpoznania terenu możesz mieć problem - każdy widzi inaczej miejsca i kadry. Ja sesji ślubnej nie robiłem, więc specyfikę nie do końca mogę rozumieć. To jakie szkła będziesz miał, jakich widoków i kadrów się spodziewasz musi współgrać z terenem. Na pewno przejrzyj sobie na google maps te miejsca z góry, oraz popatrz na zdjęcia innych ludzi z tych rejonów. To może sporo powiedzieć.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Panowie za podpowiedzi, przekazałem propozycję, gdzie padnie decyzja tio już bardziej zależy od pary młodej.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •