Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Dokupić, czy zamienić?

    Witam,

    Mam prośbę o Waszą opinię, co zrobilibyście na moim miejscu. Mam Nikona D5100 i obiektywy: Nikkor 18-105mm i manualnego Samyang 85 mm 1.4. Zastanawiam się nad zakupem Nikkora 35 mm 1.8G. I teraz, czy Waszym zdaniem lepiej zbierać kasę i dokupić do tego zestawu, czy pozbyć się któregoś z w/w. Ogólnie chcę zająć się portretowaniem. W tym celu nabyłem Samyanga 85mm. W grę też będzie wchodzić portretowanie dzieci, sesje rodzinne - tutaj właśnie myślę nad 35 mm z silnikiem. Planuję wyjazd na urlop i czy zamiana 18-105mm na 35mm będzie dobrym pomysłem? (tutaj chyba większy zakres ogniskowych przydałby się chyba zostawić) Myślę nad sprzedażą 18-105 mm, ale z drugiej strony trochę szkoda mi go oddawać, bo jest dość uniwersalny i nie wiem, czy pozbycie się go przed wyjazdem na urlop nie będzie błędem. Samyanga na ta chwilę nie chciałbym się pozbywać, bo mam od niedawna i jestem zadowolony i się na nim uczę. Proszę o sugestie

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Powiem tak: wszystko zależy. Zależy jak mocny się czujesz w fotografii. Jest tu na forum wątek, gdzie Fotograf obleciał cały ślub wesele FX+28mm. Da się? Da się!
    Jeśli nie brakuje Ci pomysłów na fotografię na 35mm możesz spokojnie sprzedać 18-105. Jednak, ja bym się tak daleko nie posuwał 35mm na DX masz dosyć wąsko. Możesz ustawić sobie 18-105 na 35mm i polatać cały dzień i popatrzeć jak wygląda świat na tej ogniskowej, ile jesteś w stanie złapać, i czy Ci to odpowiada.

    Edit:
    Do sedna, lepiej zbierać kasę i dokupić. z czasem jak dojdziesz do wniosku, że uniwersalność 18-105, lub jego jakość Ci nie odpowiada, sprzedasz.
    Ostatnio edytowane przez puszosław ; 16-06-2014 o 07:55
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  3. #3

    Domyślnie

    Dokup 35, na wakacje zabierz również 18-105 i rób zdjęcia, a po wakacjach doskonale będziesz wiedział, że oba obiektywy są Ci potrzebne.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokupić.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    A więc postanowiłem nie czekać, N35 1.8G zamówiony, przyjdzie w piątek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    A więc postanowiłem nie czekać, N35 1.8G zamówiony, przyjdzie w piątek
    To była jedyna słuszna decyzja
    Oczywiście zakładamy, że kupiłeś 35/1.8G DX za 700 zł, a nie 35/1.8G za 1900 zł.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    To była jedyna słuszna decyzja
    Oczywiście zakładamy, że kupiłeś 35/1.8G DX za 700 zł, a nie 35/1.8G za 1900 zł.
    Oczywiście DX, 745 zł

  8. #8

    Domyślnie

    Tak więc po kilku dniach z N35 1.8G jestem zachwycony! Jakość zdjęć niesamowita i ten komfort pracy z autofokusem. Teraz chodzi mi po głowie pozbycie się Samyanga 85 i wymiana na N50 1.8G pod kątem portretów na DX...hmmm sam nie wiem co robić

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Teraz chodzi mi po głowie pozbycie się Samyanga 85 i wymiana na N50 1.8G pod kątem portretów na DX...hmmm sam nie wiem co robić
    Pod kątem portretów... hmm... pomyśl o N85/1.8G.
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem (popartym zabawą z 50 f/1,8 D na D40x / D3200 przez ~3 lata) to AF zbawi świat. Nim tego nie sprawdziłem nie lubiłem tego szkła, nie rozumiałem po co mi ono. Podpiąłem pod prehistorycznego D1x, zawarczał AF - piękne fotki na wyjściu

    To, czy lepiej sprawdzi się 50 f/1,8 G, 50 f/1,4 G czy 85 f/1,8 G - doskonałe pytanie, zależy od wielkości studio, Twojego stylu, etc. Ale AF jest MZ konieczny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •