Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D700. Problem z matrycą?

    Witam,
    piszę w bardzo ważnej sprawie, która niestety mocno mnie niepokoi. Mianowicie od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że moja D700tka "wypluwa" zdjęcia z błędami. Objawia się to albo zdjęciem, którego cześć jest czarna albo jakimiś dziwnymi paskami np. w kolorze różowym. Na ostatnim przykładzie zamieszczam zrzuty ekranu z Lightrooma który pokazuje mi komunikat "This image appears to be demaged".

    tutaj zrzuty:


    Co może być przyczyną? Czy możliwe, że posypała się matryca? Czy opłaca się to naprawiać, czy może pora pomyśleć o D4?
    FX D4s || D700 || 16mm f2.8 || AF 50mm f1.8 || AF-S 70-200 f2.8 VR || AF-I 300mm f2.8 || SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Na matrycę to nie wygląda, bo nie powinno być komunikatu o błędzie zdjęcia.
    Raczej wygląda na problem z zapisem (gniazdo, kontroler lub karta), ewentualnie przetwarzaniem gotowego zdjęcia w aparacie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Zmien karte pamieci - zapewne ona jest winowajca.

  4. #4

    Domyślnie

    Karta lub czytnik pamięci.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem ostatnio to samo w D200.

    Po zmianie karty jak ręką odjął.

    Fakt - karta była bardzo stara.

  6. #6

    Domyślnie

    dokładnie, to wina karty, miałem podobną sytuację, sprawdziłem kartę na innym body i było to samo, karta do wyrzucenia

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie wyglada to tak, robie zdjecia i zapelniam ja do powiedzmy 80-90%. Jak nie ma cisnien jade do bolu. Tak robie z kazda kolejna karta. W domu zgrywam wszystko na dysk a karty formatuje w aparacie (nigdy pod win.)

    Kasujac w czasie sesji zdjecia bo jakies nie wyszlo tylko niepotrzebnie nadpisujesz ten sam fizyczny obszar dwa (lub wiecej razy). Moze nie ma to wielkiego znaczenia przy tysiacach cykli zapisu ale zawsze cos. Zwlaszcza, ze szybkie karty tanie nie sa.

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie były fioletowe pasy poziome, padła karta Sandisk Ultra.
    Na gwarancji dostałem nową kartę
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •