Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90
  1. #21

    Domyślnie

    Proszę zauważyć, że w tytule jest "do portretu". O ile się nie mylę to większa matryca bardzo się w tym przypadku przydaje. Do tego kolory, użyteczne ISO. Ergonomia trochę gorsza. Minusem też jest to rozstawienie punktów AF. Chyba najbardziej mnie to boli. Gdyby napisał do reportażu, to rzecz jasna można się zastanawiać. Ale w tym przypadku, jak dla mnie, sprawa jest oczywista. Ja w życiu nie wróciłbym do d700 - oczywiście, nie znaczy to, że on nie robi zdjęć.
    To moje osobiste spostrzeżenia.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #22

    Domyślnie

    Jako posiadacz D700 mogę powiedzieć, że to świetna puszka i pomimo upływu lat dalej prezentuje się całkiem przyzwoicie.
    Kolega witboy kładzie jednak nacisk na te parametry, które w D600 są ogólnie lepsze niż w D700. Dodatkowo atut mniejszych rąk zdecydowanie przemawia za D600 i to chyba oczywiste, że właśnie taką puszkę powinien kupić
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  3. #23

    Domyślnie

    no teraz coraz bardziej ze wzgledu na sytuacje majatkowa sklaniam sie ku d800 i tu zaczyna sie dylemat czy jednak puszka naprawde mega ktora starczy na pare lat czyli d800 czy ok ale jednak gorsza ergonomia i d610/600
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #24

    Domyślnie

    Hananarama, jeszcze kilka postów wyżej napisales, ze to staroc itd
    Kolory i tak trzeba ruszac, czy to z D700 czy D600. Od tego jest RAW i postproces. Ostatecznje otrzymamy to samo. Użyteczne ISO? Generalnie portret to dobre oswietlenie. Czasami trzeba użyć wysokiego ISO, ale przewaga jednej matrycy nad druga w tym aspekcie widoczna jest dopiero w tak wysokich czulosciach, ze musialbys fotografować w świetle świeczki i po zmniejszeniu do 12MPx. Wtedy różnica będzie rzędu 1EV na korzysc nowej matrycy.


    A może jakieś fotki portretowe z obu korpusow! One zastapią tysiące słów, a tak naprawdę o nie w tym wszystkim chodzi.

    P.s. wybór D800 to juz inna sprawa i tu dyskusje są zbędne. Tu jest po prostu wszystko lepsze niż w D600/610/700.
    Choc tez można pobiadolić na wagę plików
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 19-06-2014 o 08:32
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    no teraz coraz bardziej ze wzgledu na sytuacje majatkowa sklaniam sie ku d800 i tu zaczyna sie dylemat czy jednak puszka naprawde mega ktora starczy na pare lat czyli d800 czy ok ale jednak gorsza ergonomia i d610/600
    I jedna i druga puszka starczy ci spokojnie na lata. Oczywiście D800 jest trochę "pancerniejsza" od 600ki ale chyba na wojnę się raczej nie wybierasz więc ...
    Ja mam od 3 lat D700 i jest OK. Ostatnio zrobiłem sobie próbny wydruk zdjęcia 50x70 i wyszło tak fajnie, że przestałem się nakręcać na wymianę.

    P.S. Jeśli zdecydujesz się na zakup 800ki to może chwilę poczekaj bo chodzą ploty o D800s/D810, który miałby się pokazać w wakacje.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    P.S. Jeśli zdecydujesz się na zakup 800ki to może chwilę poczekaj bo chodzą ploty o D800s/D810, który miałby się pokazać w wakacje.
    Noo, tylko na starcie cena będzie kilka tys wyższa od obecnej D800 (który też może jeszcze stanieje jak wyjdzie ten facelifting), już lepiej szkło raczej za tą różnice kupić, zwłaszcza, że w obrazku dużej zmiany pewnie nie będzie...

  7. #27

    Domyślnie

    D800 na lata? Tak, pod warunkiem że będzie leżał w gablotce, bez przebiegu.

    Poza kilkoma szczęśliwcami, cała reszta przypadków przeczy długowieczności tego korpusu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    D800 na lata? Tak, pod warunkiem że będzie leżał w gablotce, bez przebiegu.

    Poza kilkoma szczęśliwcami, cała reszta przypadków przeczy długowieczności tego korpusu.
    Hmm - masz go? zepsuł Ci się? Rozleciał?

  9. #29

    Domyślnie

    ogolnie bede bral i tak i tak uzywke z niewielkim przebiegiem, chyba ze zechce to nowki zobacze w roznicy w cenie, szkla najpierw zakupie te co mialem, z racji iz jak wyjdzie w wakacje 800s/810 to moze troszke zleci z cena 800 i wtedy nowka ale nie spodziewam sie drastycznych spadkow cen, roznica w cenie obu puszek jest praktycznie x2 tylko wlasnie czy odczuje te x2 majac 800
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #30

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Hananarama, jeszcze kilka postów wyżej napisales, ze to staroc itd
    Napisałem tak. Ale nie uważam, żeby to była zła puszka. Uważam po prostu, że nowsza technologia zdecydowanie ułatwia pracę.

    d700 będa bornić Ci co maja w planach jego sprzedaż
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •