Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie D3300 czy D5300 + obiektywy do architetkury | Dylemat wyboru

    Cześć!
    Zmagam się z następującym problemem. Otóż po 10 latach używania kompaktu i czasami pożyczania D700 z obiektywami, postanowiłem zupgrade'ować swój sprzęt. Teraz na czym polega problem. Otóż będę mieć budżet ok. 3,4 tys zł. Miałem mieć więcej i to mi pozmieniało plany.

    Mam do wyboru:

    • Kupić D5300 + stałkę 35mm f/1.8 + mógłbym otrzymać za darmo Tamron AF- D 19-35mm f/3,5-4,5


    lub

    • Kupić D3300 + Samyang 14mm F2.8 AE IF ED UMC + do tego ew. ten darmowy wyżej wymieniony Tamron.


    Fotografuję głównie architekturę, a dokładniej budowy (z wewnątrz). Początkowo przy wcześniej zakładanym budżecie planowałem D5300 + Nikkor 35mm f/1.8 + Saymang 14mm, jednakże plany się dzisiaj mocno zmieniły i nie wiem co mam zrobić.

    Samo body tak naprawdę aż tak drastycznie się nie różni. Jak wszyscy wiemy, szkło jest tu najważniejsze w wyborze. No i się tak zastanawiam nad tym pomysłem z D3300 + Sam. Co Wy na to? Może macie inne propozycje?

    PS. Wcześniej też brałem pod uwagę przejście na bezlusterkowce, a dokładniej na Olympusa OM-D E-10, ale mi jednak przeszło

  2. #2

    Domyślnie

    Moze D5100 + S17-50 OS ???
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Co do body - tutaj chciałbym, abyście Wy, doświadczeni i wieloletni użytkownicy DSLRów powiedzieli co było by lepsze (i dlaczego) D5100 stoi tanio, co było by świetne, bo można włożyć więcej w optykę.

    Co do Sigmy 17-50mm (dzięki, za podzielenie się pomysłem - nie znałem wcześniej tego obiektywu), sprawdziłem ją na Pixel-peeperze i muszę przyznać, że to kawał dobrego szkła. Tylko zastanawiam się właśnie co w takim wypadku było by lepsze - stałka Sama 14mm f/2.8 czy ta Sigma. Hmm...

  4. #4

    Domyślnie

    Ihmo trochę wąsko pod DX, szczególnie biorąc pod uwagę sporą dystorsję Samyanga 14. Do wnętrz pomyślałbym o czymś w zakresie
    10/12-20/24. Na początek D5100 więcej niż wystarczające, bardzo fajne małe body z super matrycą

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wnętrza - akurat wnętrza to najmniejszy problem. Znaczy zdjęcia to ok. dosłownie 1-2% zdjęć, które strzelam. A tak to raczej na świeżym powietrzu. Jak chociażby tutaj czy tutaj. Swoją drogą robione właśnie moim kompaktem, który już grubo ucierpiał przez te 10 lat... (stricte z mojej winy)

    Polecasz jakiś konkretny model? Nie wiem... Ta sigma wydaje się robi niezłe zdjęcia. Dla mnie z cech D5100 jedyną wadą jest to, że nie robi zdjęć o rozdzielczości 6k tak naprawdę. Natomiast, jakkolwiek to głupio nie zabrzmi, to obracany ekran jest akurat dla mnie bardzo na rękę w stosunku do takiego D3300 (poza cechami stricte sprzętowymi). Bo nie raz muszę robić zdjęcia z dołu czy z góry.

    Tylko teraz jak właśnie rozwiązać kwestię szkieł do tego... Nie ukrywam, że docelowo potrzebuję na pewno jeden szeroki kąt, jedną małą portretówkę, zaś tele to jest rzecz bardzo opcjonalna i raczej kompletnie ostatnia na liście. Dwa pierwsze są najważniejsze (w tym przede wszystkim szeroki, oj bardzo). Tele potrzebuję może przy 5% zdjęć i to też zależy od inwestycji. Tak poza tym to prawie wcale .
    Ostatnio edytowane przez zbieraj ; 02-06-2014 o 20:45

  6. #6

    Domyślnie

    16,2 mln pikseli w D5100 to moim zdaniem optymalna wielkość, która zapewnia odpowiednią szczegółowość zdjęć w formacie DX
    Do tego używana Sigma 10-20 4-5,6 lub Tokina 12-24 F4, wyrwiesz na All za ok. 1100-1200.
    Mała, tania i ostra portretówka pod DX - AF-S 50 mm f/1.8G za ok. 730 nowa
    Edit.
    Wątek na temat interesujących Cię body
    http://http://forum.nikoniarze.pl/sh...d.php?t=248521
    Ostatnio edytowane przez Staff ; 02-06-2014 o 21:16

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za info . Przyjrzę się tym obiektywom, chociaż co do portretówek, to wolę te 35mm f/1.8, gdyż cena ta sama, a licząc cropa i tak będę mieć na niej te 50mm. Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie co do obiektywów .

    Nikon D5100 to teraz ok. 1 560zł. Czyli zostaje 1 840zł na szkło (lub szkła).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbieraj Zobacz posta
    Dzięki za info . Przyjrzę się tym obiektywom, chociaż co do portretówek, to wolę te 35mm f/1.8, gdyż cena ta sama, a licząc cropa i tak będę mieć na niej te 50mm. Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie co do obiektywów .

    Nikon D5100 to teraz ok. 1 560zł. Czyli zostaje 1 840zł na szkło (lub szkła).
    Ja stanowczo wolę dłuższe ogniskowe do portretu, bliższa jest mi ogniskowa 85, choćby ze względu na sposób oddania nieostrości. W związku z tym, na Twoim miejscu, wybrałbym 50.
    Przy używanym UWA z nową 35 lub 50 powinieneś zmieścić się w budżecie.

  9. #9

    Domyślnie

    PS. Rany, ale niestety ta Tokina, o której wspomniałeś, ma jakąś monstrualną aberrację chromatyczną...

  10. #10

    Domyślnie

    Wszystkie znane mi UWA Tokiny sporo aberują, przy moich krajobrazowych fotkach dawała rady...
    Sigma w tym względzie jest lepsza, świetnie działa pod światło, jednak boki ma ostre dopiero przymknięta do f8. Pewnie trochę zależy od egzemplarza.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •