Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Jest oryginalny Office na Maca ale tak jak napisałem ułomny. Co do matryc to trzeba samemu obejrzeć. Mnie do błyszczących nikt nie przekona.

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Franciszków
    Posty
    114

    Domyślnie

    Panowie decyzja zapadła. Zamówiłem tego Hp`ka o którym wcześniej wspominałem: HP EliteBook 840 G1 H7G41EA. Dzięki za pomoc i wskazówki

  4. #24

    Domyślnie

    Koledzy , stoję przed decyzją zakupu małego notebooka ( nowy ThinkPad x240 )najchętniej ale przerażają mnie potencjalne problemy z prawidłowym wyświetlaniem kolorów na zewnętrznym monitorze –tyle nieprzyjaznych opinii na forum w dla tej przypadłości Windows’a... . Od lat pracuję na Windzie i przesiadka na Apple’a byłaby jednak problemem
    a stary już jestem i mi się zwyczajnie nie chce przyzwyczajać do „nowych i lepszych” rozwiązań Ale w nawiązaniu do tego o czym wspomniał Czornyj zacząłem brać pod uwagę Macbook’a Pro i Postawienie Windowsa z Paralells. Jak w takim wypadku będzie przebiegało ładowanie profili koloru na zewnętrznym monitorze ? OSX zajmie się kolorem
    a ja będę mógł pracować na Windzie z pakietem Office . Lightroom i NX2 mogą hulać pod kontrolą OS’a ...co mi tam . Jakie są opinie praktyków o tym pomieszanym pomyśle ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c5700 Zobacz posta
    OSX zajmie się kolorem
    a ja będę mógł pracować na Windzie z pakietem Office .
    Tak. Nie wiem jak jest w obecnej generacji, ale kiedyś OS X zarządzał kolorem nawet w aplikacjach windowsowkich. Co do Macbooka Pro z retiną to nic lepszego się nie kupi z laptopów, ja jestem z niego bardzo zadowolony (chociaż nie wykluczam, że kiedyś może się przesiądę z powrotem na maca mini + macbook air, ale to nieprędko).
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 03-06-2014 o 23:16

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=skinny500;3382233]Tak. Nie wiem jak jest w obecnej generacji, ale kiedyś OS X zarządzał kolorem nawet w aplikacjach windowsowkich.

    OK . Skoro Czornyj wspominał , że używa równolegle Windows'a .... pewnie tak jest nadal ... mam nadzieję .

    Laptop będzie używany w 99% przypadków z jednym i tym samym monitorem, Tyle tylko ,że często „wypinany” z systemu kabli . Pytanie brzmi czy dużo bardziej skomplikowane jest
    częste podłączanie monitora zewn. pod Windows i męki z profilami kolorów czy nauka jak poprawnie ogarnąć OX’a.... ? Nie jestem przeciwnikiem żadnego z systemów ale za to za gorącym zwolennikiem rozwiązań , które działają prosto i skutecznie . Jasne , że to takie trochę drapanie się prawą ręką w lewe ucho ( łączenie Win z OX'em ) ale jeśli działa ...? Johanan ... jak to jest z tym Windowsem , laptopem i przydzielaniem profili kolorów do zewnętrznego monitora ? Da się to ogarnąć bez czytania 7 encyklopedii komputerowych i dyskusji do rana o wyższości nie wiadomo czego nad czym

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Co do tego Excela na Mac to jednak nie to samo. Wiele osób korzysta z makr VBA, które bardzo ułatwiają pracę w Excel. Z tego co mi wiadomo to na Maca jest Excel ale niestety bez VBA. Ja uważam, że do pracy to jednak Windows 7.

    Laptopa, zwłaszcza do pociągu to polecam z matową matrycą. Sam czasem podróżuję i błyszczące matryce się kompletnie nie nadają. MacBooków z matową to chyba nie kupisz. Przyjrzyj się Dell E7240, E7440, HP Zbook 14, Samsung Ativbook 9.
    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Maćki mają*skuteczny antyrefleks, a matryce glossy paradoksalnie robi się po to, by w trudnych warunkach było na nich coś widać. Zdarzało mi się tyrać w pociągu i problemu nie było.
    Numbers faktycznie nie ma obsługi makr, więc jeśli ktoś ostro rzeźbi w excelu, to przyda się Winda - jak zwykle wszystko sprowadza się do kwestii o jakiej pracy mowa, jest sporo specjalistycznego softu, który chodzi tylko pod Windows.
    Dyskusja dotyczy Excela czy Numbers, bo sie pogubilem?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  8. #28

    Domyślnie

    @c5700

    x240 wygląda jak na dzisiejsze standardy dobrze. Jeżeli chodzi o zarządzanie kolorów w Windows, to z tego co słyszałem, problem jest tylko w przypadku monitorów/urządzeń które laptop widzi jako universal PnP, więc każdy sensowny wyświetlacz podpięty po DP/DVI czy innym cyfrowym złączu powinien hulać i być dobrze rozpoznawany w systemie i powinny dobrze działać profile. Jak w praktyce - musiałbym sprawdzić, więc tutaj Czornyj czy Tom01 mają na pewno większą wiedzę.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #29
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    c5700, nie wkręcaj się w ogryzka, bo to kompletnie niepotrzebne, ja od lat korzystam z systemów ms i nic mi się nie kaszani.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    Dyskusja dotyczy Excela czy Numbers, bo sie pogubilem?
    Jak ktoś potrzebuje tylko arkusz kalkulacyjny to bez znaczenia co wybierze. Tam samo jak bez znaczenia jest czy wybierzesz OpenOffice czy Excel na PC. Ale jak ktoś potrzebuje makr w VBA w arkuszu kalkulacyjnym to pozostaje tylko Excel na PC.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •