Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: D800 nowy soft

  1. #1

    Domyślnie D800 nowy soft

    Ktoś już instalował nowe oprogramowanie systemowe?

    Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie dostałem emaila z informacją.

    https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...ail/a_id/60516

    Lista zmian:

    Modyfikacje wprowadzone w tej wersji


    • Ustawienie osobiste f13 zmieniono na Rola przycisku nagrywania filmu.
    • Po zmianie ustawienia osobistego f13 na Rola przycisku nagrywania filmu opcja Rola przycisku AF-ON na MB-D12 jest obecnie ustawieniem osobistym f14.
    • Dodano ustawienie osobiste f15: Rola przycisku Fn na pilocie zdalnego sterowania.
    • Poniżej wymieniono nazwy funkcji, które zostały dodane lub zmienione w przypadku używania aparatu D800 z modułem komunikacyjnym UT-1 działającym pod kontrolą oprogramowania w wersji 2.0. Do menu ustawień dodano opcję Sieć (UT-1) oraz zmieniono nazwę opcji Przekaźnik bezprzewodowy na Przekaźnik bezprzewodowy (WT-4).
      Funkcje, które zostały dodane:
      – Tryb serwera HTTP
      Pozwala przeglądać zdjęcia zapisane na karcie pamięci aparatu oraz wykonywać zdjęcia z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze lub na urządzeniu iPhone.
      Funkcje, których nazwa została zmieniona:
      – Tryb Przesyłanie FTP (wcześniej Tryb transferu danych (FTP))
      Pozwala przesyłać na serwer FTP zdjęcia bezpośrednio podczas fotografowania oraz zdjęcia i filmy zapisane na kartach pamięci aparatu.
      – Tryb Przesyłanie zdjęć (wcześniej Tryb transferu danych (PC))
      Pozwala przesyłać do komputera zdjęcia bezpośrednio podczas fotografowania oraz zdjęcia i filmy zapisane na kartach pamięci aparatu.
      – Tryb Sterowanie aparatem (wcześniej Tryb komputera)
      Służy do sterowania aparatem z komputera z działającym programem Camera Control Pro 2 (dostępnym osobno) oraz do zapisywania zdjęć i filmów bezpośrednio na komputerze.
      Aby włączyć obsługę tych funkcji, należy zaktualizować oprogramowanie modułu komunikacyjnego UT-1 do wersji 2.0 lub nowszej oraz zaktualizować narzędzie Wireless Transmitter Utility do wersji 1.5.0 lub nowszej. Po zaktualizowaniu oprogramowania aparatu nie można używać profili sieciowych określonych we wcześniejszych wersjach. Konieczne jest ich ponowne utworzenie.
    • Dodano obsługę zaktualizowanej wersji oprogramowania modułu komunikacyjnego UT-1.
    • Dodano obsługę kart pamięci Compact Flash o pojemności większej niż 128 GB.
    • Po wybraniu wartości Tylko przycisk AF-ON dla ustawienia osobistego a4 (Włączenie AF) i naciśnięciu przycisku AF-ON w celu zainicjowania autofokusa podczas fotografowania z użyciem wizjera ostrość pozostawała zablokowana nawet po zdjęciu palca z przycisku, a migawkę można było wyzwolić w dowolnym momencie. Obecnie specyfikacje zostały zmodyfikowane tak, że przy spełnieniu poniższych warunków, jeśli aparat nie ustawi ostrości, nie będzie można wyzwolić migawki.
      – Ustawiony tryb autofokusa to AF-S (pojedynczy AF)
      – Ustawiony tryb pola AF to Jednopolowy AF
      – Dla ustawienia osobistego a2 (Priorytet w trybie AF-S) wybrano wartość Ostrość
    • W przypadku zapisania wartości dla 12 lub 18 obiektywów w opcji Precyzyjna korekta AF > Zapisana wartość w menu ustawień tylko niektóre z tych obiektywów były wyświetlane po użyciu opcji Wyświetl zapisane wartości. Ten problem został rozwiązany.
    • Po ustawieniu wybieraka podglądu na żywo w pozycji fotografowania z podglądem na żywo i wybraniu dla ustawienia osobistego g4 (Rola przycisku migawki) wartości Nagrywanie filmów nie można było zmierzyć wartości dla manualnego pomiaru balansu bieli. Ten problem został rozwiązany.
    • Po ustawieniu wbudowanej lampy błyskowej w trybie sterownika zdalne lampy błyskowe nie zawsze były wyzwalane. Ten problem został rozwiązany.
    • W sporadycznych przypadkach dioda dostępu do karty pamięci świeciła dłużej niż zwykle i trzeba było poczekać, aby wykonać dowolną operację. Ten problem został rozwiązany.



  4. #4

    Domyślnie

    Jestem ciekaw czy po aktualizacji będą działały nieoryginalne gripy...... Może programiści poprawili też inne problemy z którymi borykają się "niektóre" egzemplarze D800
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawe, albo i nieciekawe, czy po tym update softu w D800, będzie możliwa praca AF z Sigmą A 35/1.4 .... W każdym razie ja się wstrzymam ....
    Aparaty, obiektywy, lampy i statywy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    Ktoś już instalował nowe oprogramowanie systemowe?
    Biorąc pod uwagę ostatnie posunięcia Nikona, nowy soft zapewne odetnie przy okazji możliwość korzystania z baterii, gripów, obiektywów i lamp dostawców niezależnych.
    Niewykluczone też że D800 z nowym softem nie będzie się dał włożyć do torby innej niż sprzedawana przez Nikona.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że zmiany zawarte w ostatnim punktcie (" W sporadycznych przypadkach dioda dostępu do karty pamięci świeciła dłużej niż zwykle i trzeba było poczekać, aby wykonać dowolną operację. Ten problem został rozwiązany")
    zlikwidują "zawieszanie się" mojego D800, czasami na kilkanaście sekund.
    Podobnie jak Adalbertus44 mam nadzieję, że AF z nowym softem nie będzie działał gorzej z Sigmą 35/1.4 (na razie u mnie działa bardzo dobrze).
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  8. #8

    Domyślnie

    Ja poczekam w takim razie "beta testerów" tego nowego softu Mam gripa pixela i Sigme 85, więc wolę nie ryzykować.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Zrobiłem aktualizację, jak dotąd nie pojawiło się zjawisko opisane w ostatnim punkcie. A czasami miałem okazję przyglądać się niepokojąco długo zielonej diodzie zapisu i aparat nie reagował...
    Ostatnio edytowane przez qooba ; 13-05-2014 o 13:19
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •