Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ... ściema, czy boska idea?

    Wpadło mi w oko, na samochodowym Forum ... jedni się jarają tym jak Conchita wurstem, inni tłumaczą ściemę ... ktoś to poznał bliżej? auto cudo

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdyby to tak działało, jak reklamują, to nikt by się nie bawił w lakiery antykorozyjne, ocynk, zamienianie blach na plastiki, itp.

    Tego typu ochrona sprawdza się gdy chroniony element przebywa cały czas w kontakcie z materiałem powodującym korozję. Umieszczenie anody i katody na pojeździe nie sprawdza się, bo nie powstanie różnica potencjałów miedzy powierzchnią blachy i otoczeniem, a jedynie przepływ prądu.
    Na statkach np. anody są montowane na kadłubie, a katody są w wodzie. Przy rurociągach - podobnie - anody na rurze, a katody zakopane w ziemi kawałek obok.

    W latach 90-tych w USA sądownie zakazano reklamowania tego rozwiązania jako ochrony samochodów przed korozją. Mimo istnienia tej metody od I połowy XIX w. nie ma dowodów, że chroni samochody.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cathodi...on#Automobiles
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Jest takie powiedzenie - pomaga jak umarłemu kadzidło

    Jak ktoś chce niech kupuje, ale jak pamiętam to kilkanaście lat temu było to za jakieś chore pieniądze, dziś widzę że cena spadła. Czy działa - nie wiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Skuteczność podobna jak herbatek wyszczuplających, po których cudownie traci się 20 kg od samego leżenia na kanapie
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    To chyba podobnie, jak z magnetyzerami do paliwa, nie?

  7. #7

    Domyślnie

    Na @ dostałem reklamówkę, że jak kupię dynks za 155 zeta, to on zrobi porządek w elektronach w instalacji elektrycznej i spalanie spadnie o 70%. Jak dokupię stop korozji to autko wolne od rdzy, będzie spalać 2l/100km.
    ps. poloneza czas zacząć powiedziała rdza kończąc malucha
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Jak coś brzmi zbyt pięknie aby być prawdziwe to z pewnością nie jest prawdziwe. A na rdzę to najlepsza Cola. I pomyśleć, że kiedyś to piłem...

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    104

    Domyślnie

    Jak dla mnie ściema. Zwłaszcza za taką cenę.
    Nikon D7100 || SanDisk Extreme Pro 32GB 95 mb/s || Nikkor DX 18-55 VR || Tamron SP 150-600 f/5-6,3 Di VC USD

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •