Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90

Wątek: Karta graficzna

  1. #1

    Domyślnie Karta graficzna

    U syna w komputerze siadła karta graficzna. Proszę o poradę, czy jak przełożę mu kartę ze swojego PC u siebie pociągnę grafikę z I7, to do LR i sporadycznego montażu filmów z wakacji wystarczy? Czy nie ma co kombinować i zakupić mu kartę na którą mogę przeznaczyć do 600,- ?
    Ja mam ATI HD6800 z przed około dwóch lat, jakaś nowa karta do kwoty j/w będzie wydajniejsza do gier?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz CPU i7 to on ma w sobie grafikę. Ja tam mam (i7 4. gen) i spokojnie wystarcza mi ona do Lr.
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Jak sprawdzałem za naciągane 600 mogę kupić R9 270. Dwa razy wydajniejsza od mojego HD6850, ale chyba faktycznie lepiej "Gówniarzowi" oddam swoją kartę i z budżetu "Gówniarz" przesunę 600-, na budżet "Foto"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Jak sprawdzałem za naciągane 600 mogę kupić R9 270. Dwa razy wydajniejsza od mojego HD6850, ale chyba faktycznie lepiej "Gówniarzowi" oddam swoją kartę i z budżetu "Gówniarz" przesunę 600-, na budżet "Foto"
    A myślałem, że tylko u mnie tak jest

  5. #5

    Domyślnie

    Do LR nie ma znaczenia jaka grafika. Adobe dało ciała i zupełnie nie korzysta z możliwości karty.

    Jeśli chodzi o filmy - będzie różnica, na ile - zależy od tego który i7 masz - jak 4. gen. to minimalna, mimo że HD4500 nie ma ani Cuda, ani podobnego rozwiązania ATI, to z filmami procesor radzi sobie całkiem dobrze.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    nie chcę zakładać nowego wątku bo moje pytanie dotyczy karty graficznej.

    Z jednej strony ktoś tu pisze, że Adobe dało ciała i nie wykorzystuje karty graficznej... ale z drugiej w PS możemy włączyć wsparcie procesora z karty graficznej - włącza się przynajmniej jedna dodatkowa funkcja - ale czy też przyspiesza to prace samego PS?
    Doszły mnie słuchy, że PS "lubi" karty GeForce. Inaczej mówiąc, że pod nie jest optymalizowane oprogramowanie czy jak to tam się fachowo określa.
    Czy faktycznie tak jest?
    A jeśli tak to jaką kartę warto wybrać?

    Ps. w tej chwili mam Radeon hd 5770 1024 ddr5

    Ps2. dodam, że nie gram w żadne gry i karta do takich celów mnie kompletnie nie interesuje.
    Ostatnio edytowane przez siedemczwartych ; 18-10-2014 o 17:08

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Nvidia się po prostu stara: https://developer.nvidia.com/nvidia-...dobe-photoshop .

    A karta?
    Najlepiej z pasywnym chłodzeniem.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Nvidia się po prostu stara: https://developer.nvidia.com/nvidia-...dobe-photoshop .

    A karta?
    Najlepiej z pasywnym chłodzeniem.
    a gdzie PS CC2014??? hi hi

  9. #9

    Domyślnie

    a co do kart, to poszperałem i już wiadomo więcej:
    http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/...-gpu-faq1.html

  10. #10

    Domyślnie

    PS wykorzystuje karty graficzne, ale tylko do paru rzeczy. Natomiast wykorzystuje pamięć karty graficznej do większości.
    To LR zupełnie nie korzysta z możliwości jakie dają karty graficzne - i nie chodzi tu o większą wydajność w renderingu 2D/3D, a o wykorzystanie kart jako dodatkowego procesora obliczeniowego.

    Do samej pracy LR i PS w zupełności wystarcza karta z procesora.


    Natomiast jeśli chodzi o wideo - no tu już jest diametralna różnica w czasie renderowania materiału.
    Słabiutki GeForce GT525M skraca czas renderowania na i5-2410M niemal o połowę.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •