Close

Strona 122 z 131 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 1301
  1. #1211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    Ja też rozumiem że 150 rolek. Nawet w byle labie to pewnie będzie 150 x 10zł, a jakość dyskusyjna. Specjaliści może zrobią to lepiej ale kilka razy drożej. Dla siebie wybrałem Epsona V600 i jestem zadowolony. Dołączonym EPSON Scanem uzyskuje dużo lepszy rezultat niż z labu, u mnie to w większości 120 ale 35mm też są lepszej jakości. Do V600 za 1100zł był jeszcze dołączony Photoshop Elements 11. Dla mnie ta inwestycja zwróci się po 28 rolkach 6x4,5 lub 37 6x6 (2,5zł klatka) ewentualnie 79 rolek 35mm (14zł rolka). Zeskanowanie 150 rolek zajmie tobie kilka tygodni lub nawet miesięcy, to czasochłonna zabawa.
    Podobnie do Ciebie wybrałem Epsona 600. Potwierdzam przydatność skanera dla prac amatorskich. Zdał egzamin na 5. Skanery bębnowe robią to lepiej, ale to nie ta półka cenowa i dla amatora na jednorazową akcję za drogie.

  2. #1212

    Domyślnie

    widze ze mityczny skaner bębnowy dalej króluje w zbiorowej świadomosci.
    Völkchlor

  3. #1213

    Domyślnie

    Kuba, ujawniłeś swego rodzaju signum temporis: w dobie wszechogarniającego obrazowania 3D skaner bębnowy MUSI być lepszy od płaskiego!

    Oczywiście to uogólnienie i wcale nie uważam, że kolega powyżej tak właśnie do tego podchodzi.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #1214

    Domyślnie

    Znalazłem Plustek 7600 i SE na ebuy za 100 funtów (500 zł). Wysłałem zapytanie czy jeszcze aktualne. Czytałem że jest dobry jak 8100 i 8200. Jedynie ma nieco starsze oprogramowanie i przede wszystkim mniej kosztuje. Plustek 8100 odpada bo nie ma wykrywania kurzy i zarysowań. Plustek 8200 to koszt 240 funtów (1400 zł) tańsza wersja SE.
    Co myślicie Panowie o takim wyborze?

  5. #1215

    Domyślnie

    Jeżeli masz do skanowania negatywy cz-b z zimnego procesu to żadne wykrywanie kurzu i zarysowań nie będzie działało.
    Znaczy będzie działało takie pseudowykrywanie, programowe które oprócz kurzu usunie też drobne szczegóły ze zdjęć.
    Poza tym tylko w przypadku Coolscanów Nikona Digital ICE nie wydłuża znacząco skanowania każdej klatki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #1216
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem dlaczego kwestionujecie to co potrafia bębny.
    Sęk w tym, że nie słyszałem by ktoś sobie taki bęben kupił do amatorskich zastosowań, archiwizacji itp.
    cena to raz, a niewygoda w skanowaniu to dwa.
    Właśnie ktoś chce kupic moje stare slajdy (po paru latach przerwy) i okazuje się, że te kilka firm jakie znałem gdzie to skanowano .. to juz albo nie istnieje, albo nie mają już bębnów, albo w ogóle nie skanują - brak zapotrzebowania. Zresztą sie nie dziwię, kiedyś chcieli po 2 - 3 zł netto za 1 MB pliku. Co przy skanie na B1 oznaczało kilkaset zł za zeskanowanie jednego pliku! To było chore. I umarło.
    Teraz niektórzy skanują jeszcze, ale już na Coolpixach 9000 i w cenie 10x niższej niż dawniej (skan z 6x7 na B1 - koszt 30 zł)
    Ale co do jakości - to zapomnijcie o porównywaniu plusteków czy epsonów do dobrego bębna.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #1217

    Domyślnie

    Skan z klatki 6x7 na Coolscanie za 30 PLN?

  8. #1218
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Tak, rozdzielczość pozwalająca na druk w B1. Rozmawiałem z nimi jakieś 2 tygodnie temu.
    www.skanuj.pl
    Strona nieaktualna, bo w cenniku mają ujęty skan z bębna, ale juz tego bębna nie mają.
    Korzystałem kiedyś z ich usług (druk kilkudziesięciu zdjęc na wystawę - potrafią cuda robić, mogą drukowac na drzwiach od stodoły)
    Szef jest naprawdę kompetentną osobą, to sie już dziś nie zdarza. Na drukowaniu i skanowaniu zęby zjadł
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-09-2014 o 15:41
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #1219

    Domyślnie

    Znam tą firmę, zanim kupiłem Coolscana 9000 sam u nich skanowałem. Byłem jednak pewien, że tam było spoooro taniej. Zwracam honor.

    Woytek - oddawaj mi skaner, będziem biznes robić. Przy takich cenach... Już niedługo będziemy bogaci.

  10. #1220
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Myślałem, że ci za tanio.
    Zwróć uwagę, że mówię o skanie na B1, czyli praktycznie przy 4000 dpi.
    Mi kiedyś za skany na bębnie śpiewano ponad 300 zł (netto). Więc teraz dla mnie te 30 zł to jak za darmo.

    Firma z okolic Trójmiasta. Blisko masz
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 122 z 131 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •