Close

Strona 4 z 131 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1301
  1. #31

    Domyślnie

    to lepiej komus to daj do skanowania, bo zajmie Ci to lekko liczac 1.5h na negatyw (bez obrobki) jakies 375h ... to liczac po 8h dziennie, ok 2 miesiecy.

  2. #32
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    a dwumiesieczna pensja dla tego kogoś co bedzie to robił?
    ja swoje archiwum skanowałem kilkanascie miesięcy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #33
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Jacek_Z,

    Jak masz takie doświadczenie i dobry skaner, to cwieku mógłby u Ciebie zamówić to skanowanie. Byłaby kasa na jeszcze jedno szkiełko (o ile czegoś Ci jeszcze brakuje).

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    bardzo duzo szkieł mi brakuje.
    w dziale o obiektywach załozyłem temat co chce testowac a czego nie mam. zobacz jaka lista.

    moja stara Agfa duoscan ma rozdzielczosc 600x1200 czyli mało na mały obrazek. ja skanowałem 6x7 do podgladów na CD.

    za takie skanowanie zapłaci tyle co za skaner. lepiej zrobic to samemu, zostanie mu skaner "za darmo"
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Jacek_Z,

    Podejście do sprawy bardzo uczciwe, ale na Wall Street mówi się o tym inaczej...
    Listę do testów widziałem, świetny pomysł, jednak ja niestety, nie mam się tam z czym dołożyć. U mnie same stałki i manuale. Wyjątek to nikkor 24-50/3.3-4.5. To szkło raczej nie wzbudza zbyt wielkiego zainteresowania i mam daleko do Bydgoszczy, ale jak chcesz, to mogę Ci wysłać do przetestowania.
    Zachęcam innych do współpracy i użyczenia szkieł.

    Wracając do skanerów, cwieku mam człowieka, który za moją namową i moimi rękami w ubiegłym roku kupił epsona 2400 na użytek jednej z redakcji. Sprzęt spisuje się świetnie, foty w druku wychodzą naprawdę rewelacyjnie, praktycznie brak możliwości rozróżnienia, jakiej jakości i jakim aparatem było zrobione samo zdjęcie. Oczywiście to także robota chłopaków od DTP, ale ogólnie opinia o epsonie jest bardzo pozytywna. Zupełne zaskoczenie in plus, w relacji jakość-cena. Polecam.

    Pozdrawiam Wszystkich.

  6. #36

    Domyślnie

    Epsona 2400 tez polecam, mam i uzywam, dokupilem do niego przystawke do 4x5" to i sredni format skanuje.

  7. #37
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #38

    Domyślnie

    hmm.
    ja raczej kupie skaner. okazuje sie ze w skelpie obok mnie kosztuje 950 zł czyli taniej niz w necie (ot dziwna sprawa).

    ja tam bym chciał odrózniac mały obrazek od średnego (chyba ze skaner zaniza jakos sredniego i wtedy jest maly i sredni rozrozniany jakomały)

  9. #39
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    cwieku, a jaki to skaner?

    Notabene sam mam dalej mały dylemacik.. czy skaner kupić sobie do negatywów, czy jednak cyfraka. Mimo, że już podjąłem pewne kroki, to jednak ciągle się waham. Hmmm.. zobaczymy

  10. #40

Strona 4 z 131 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •