Close

Strona 13 z 131 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1301
  1. #121

    Domyślnie

    Ja poszukuje skanera tylko do filmow 135. Czy taki CanoScan 5600F bedzie dobrym wyborem? Wyczytalem gdzies, ze potrzebuje sporo czasu na zeskanowanie jednej klatki i ze rozmiar pliku do druku A4 to ponad 1GB! Epsony pewnie fajne, tylko ze drozsze...

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rogass Zobacz posta
    Wyczytalem gdzies, ze potrzebuje sporo czasu na zeskanowanie jednej klatki i ze rozmiar pliku do druku A4 to ponad 1GB!
    Pewnie jak dasz maksymalne ustawienia, które zapewne w ogóle będą zbędne to tak
    Völkchlor

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Pewnie jak dasz maksymalne ustawienia, które zapewne w ogóle będą zbędne to tak
    Czyli nada sie ten canon do 35mm i pozniej do sensownych wydrukow A4 i A3? Zdjecia Nikonem FA robie, wiec megapixeli ma pewnie dosyc

  4. #124

    Domyślnie

    Bo z tego 1 GB 24 MB zajmuje zdjęcie, a resztę*niebotyczny szum
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #125

    Domyślnie

    Hmm, to w takim razie czym skanowac, zeby pozbyc sie 976 MB szumu? Czy to jest kwestia ustawien skanera podczas skanowania?

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rogass Zobacz posta
    Hmm, to w takim razie czym skanowac, zeby pozbyc sie 976 MB szumu? Czy to jest kwestia ustawien skanera podczas skanowania?
    Zastanów się najpierw do czego Tobie są potrzebne te skany.
    Wielkość pliku oraz szybkość skanowania zależy od ustawień, jak dasz maksymalną rozdzielczość i zapis w 16 bitowym TIFFie to może być i tak, że jedna klatka zajmie kupę miejsca na dysku.
    Jak skanujesz głównie na www, to dajesz rozdzielczość 1800 - 2400 dpi w zupełności wystarczy. Przy 1800 dpi otrzymujesz zdjęcie 4 Mpx, masz możliwość nawet niewielkiego przycięcia i przy zmniejszaniu do ~1000 px na dłuższym boku otrzymujesz całkiem dobrego fotosa.
    Do filmów 135 najlepiej kupić jakiś skaner dedykowany, ja co prawda kupiłem płaszczaka, ale za to za naprawdę niewielkie pieniądze.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #127

    Domyślnie

    24 MB nie wzięło się znikąd. To rozmiar pliku A4 w rozdzielczości 300 dpi, czyli w wielkości do druku offsetowego. Odbitki w labie wykonuje się o ile pamiętam w rozdzielczości 150 dpi. Nie pompuj rozdzielczości, bo powyżej rozdzielczości urządzenia wyjściowego nic nie uzyskujesz. Jeśli rozdzielczość rośnie 2 razy, to rozmiar pliku cztery razy. Z rozdzielczości 2400 dpi skanowanej klatki 35mm wyjdzie ci wystarczająco dużo na odbitkę A4. Spojrzyj w którym miejscu ustawiasz parametry skanu. Nie znam softu akurat Canona, ale zwykle ustawiasz parametry pliku wejściwego (35x24) lub wyjściowego. Jeśli ustawisz rozmiar jaki ma mieć plik na wyjściu (A4 to 210 x 297mm) a rozdzielczość dla kliszy (np. 1800 dpi) to w efekcie jest około 1GB. Czyli otrzymujesz A4 w rozdzielczości 1800 dpi. reasumując, albo skanujesz 35mm x 24mm i 2400 dpi, albo 210mm x 297mm i 300 dpi. Chyba, że chcesz mieć odbitkę wielkości Pałacu Kultury...
    Ostatnio edytowane przez doktor ; 16-03-2011 o 10:13
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rogass Zobacz posta
    Hmm, to w takim razie czym skanowac, zeby pozbyc sie 976 MB szumu? Czy to jest kwestia ustawien skanera podczas skanowania?
    używałem tego skanera do 135, byłem bardzej niż zadowolony. Pozbylem się go, bo wszedłem w średni. Poszukaj wątku mpwt o skanowaniu negatywów cz/b. Generalnie to chodzi o to, żeby skanowac jako slajdy. A odwracać na komputerze.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Zastanów się najpierw do czego Tobie są potrzebne te skany.
    Skany bede potrzebne do archiwizacji zdjec oraz przede wszystkim do wydrukow w formacie max A3. Wszystko na potrzeby domowe.

    Reasumujac, szukam najlepszej (najlatwiejszej?) drogi do otrzymania wydruku z filmu 135. B&W to zapewne sam bede sie bawil w wolanie negatywu. Kolor to juz pewnie w labie.

    Jaki skaner dedykoawny polecacie do 135? Czy az o tyle przewyzszaja plaskie skanery?

  10. #130

    Domyślnie

    Coolscan IV, V ED

    pzdr.
    A.

Strona 13 z 131 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •