Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Polska nad Wisłą
    Posty
    16

    Domyślnie DxO Optics Pro 9

    Witam Szanowne koleżanki i kolegów. Jako nowicjusz w świecie NIKONA zapisujący swoje fotograficzne „arcydzieła” w NEF szukam doskonałego programu do ich wywoływania. Z Pentax’em oraz z NX300 nie mam problemu, ponieważ Lightroom 5 doskonale sobie radzi z kolorem to problem z kolorem dostrzegam na moich „foto dziełach” wyprodukowanych z Nikona. (wybrane profile Nikona d5300). Czytając posty na forum dochodzę do wniosku (mniej lub bardziej słusznego), że duża ilość osób wywołująca NEF poradzi mi systemowy program Capture NX2. Jednak odnoszę wrażenie, że ten program nie radzi sobie, jeśli zdjęcie jest miejscami lekko prześwietlone. Mam, zatem prośbę o opinię na temat wywoływania NEF w DxO Optics Pro 9. Informacji na temat współpracy Nikona z tym programem jest mało a jak są to niestety nie zaspakajają mojego apatytu na wiedzę. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Używam DxO od wersji 5.0. Nie wiem jakich informacji oczekujesz. Program współpracuje dobrze. Ma dedykowane do korpusów profile kolorów oraz rozbudowaną bazę korekt obiektywów. Ja tam jestem zadowolony.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz zawsze z ViewNx (darmowego) nefa zapisać do tiffa i go otworzyć w LR - oczywiście jeśli masz dobrze naświetlony nef!
    Również można łączyć ekspozycje w LR, jeśli masz niebo i dół osobno naświetlone.
    Na koniec, zawsze można kase wydać na inny soft - tylko czy warto mając LR5?
    LR5 to dobry soft i dość dobrze radzi sobie z nowymi matrycami, trzeba przyznać że te matryce nie przynoszą tyle kłopotu co pare dekad wcześniej!
    Może warto nabrać doświadczenia w edycji, za nim wydasz kase ?
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #4

    Domyślnie

    DxO ma wiele zalet i jeden (duży ?) minus: brak edycji lokalnej.
    W wersji 9 dodano nowy algorytm odszumiania plików RAW: tryb PRIME. Trwa to baaardzo dłuuuugo, ale efekt jest doskonały.
    Firma DxO zabezpiecza(ła) swoje oprogramowania instalujac rootkit, co niektorych () mocno do nich zraziło.

    Jezeli chodzi o NEFy, to polecalbym jednak Capture NX2: interfejs nieco zagmatwany ale ten program wyciągnie z NEFa wszytko, co można.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 06-05-2014 o 16:26
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Polska nad Wisłą
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dziękuje za zainteresowanie moim postem. Po zainstalowaniu triala Capture NX 2 muszę jednoznacznie przyznać rację użytkownikom tego programu. Lightroom 5 stanowi u mnie dodatek do NX 300 tzw. wartość dodana do aparatu. W połączeniu z CNX 2 wspaniale się uzupełnia. Pomimo, że NIKON rezygnuje z dalszego rozwoju CNX 2 to jego zakup uważam za jak najbardziej wskazany. Muszę przyznać, że Nikon – co prawda w skromnej wersji d5300 z 55-300 produkuje ładne fotki. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •