Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Filtry IR

  1. #1
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie Filtry IR

    Ciągnie mnie jak cholera do fotografi w podczerwieni. Przeróbki aparatu odpadają w przedbiegach. Zainteresowały mnie filtry IR. Na wejście w Cocina mnie chwilowo nie stać bo tu sam filtr nie wystarczy. Pogrzebałem i jak się okazuje dominuje tu Hoya która jest jednak dośc droga (miałem mocno wydatkowy miesiąc). W trakcie grzebania trafiłem na ofertę z tej aukcji:
    http://allegro.pl/item184356228__sun...2_ir_720_.html
    i teraz rodzi się pytanie - co to warte? Ma ktoś ? skusił sie na zakup?
    I co równie warte - jak wyjdą IR z D50 i kita albo 50mm/f1.8?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    jak wyjdą IR z D50 i kita albo 50mm/f1.8?
    Poszukaj sobie starego filmu typu slajd i w czesci wywolanej ale nie naswietlonej witnij kawalek wielkosci przedniej soczewki - po przylozeniu do obiektywu daje taki sam efekt jak filtr IR !!! Jakosc mniejsza ale to dobre do przetestowania aparatu

    Podobnie mozesz sfotografowac pilota do TV jak naciskasz mu guzik, na foto powinienes widziec taki wielki odblask jak w fotkach pod slonce, jak widzisz tylko maly punkcik jasniejszy to filtr IR nic ci nie da bo twoj aparat ma bardzo dobry filtr anty IR wbudowany jesli widzisz duza przeswietlona plame to aparat az czeka na twoj filtr IR do robienia fotek ....
    Nikt mnie nie rozumie ...

  3. #3
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    TiTeUF
    Dzięki kolego jak sie dorwe do jakichś starych slajdów to im zrobie małe harakiri w domu i popróbuje jak to wyjdzie.
    Motyw z pilotem do TV odpada bo ponad rok temu zrezygnowałem z telewizora i wywaliłem złodzieja za drzwi.
    Ale cos tam się znajdzie :d

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    Motyw z pilotem do TV odpada bo ponad rok temu zrezygnowałem z telewizora i wywaliłem złodzieja za drzwi. :d
    Ja tez nie mam ale mam telefon komorkowy wiec znajdz opcje "Infrared" i kliknij OK i zrob mu zdjecie - on wysyla podobny sygnal jak pilot TV
    Nikt mnie nie rozumie ...

  5. #5

    Domyślnie

    powinno Ci coś wyjść - ja pożyczyłem kita z d50 od kumpla i cyknąłem parę fotek ir - tylko że d70-tką
    filtr hoya r72 52mm - myślę, że używkę za 50-60 zeta dostaniesz
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  6. #6
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    no to zaczynam polowanie na filterek
    podpowiedzcie mi tylko - wziąć większy i kupić przejściówkę na 52 mm czy sobie odpuścić i brać szyty na miarę ? Jakie to ma oprawki ? bardzo grube? będzie winietować na 18mm w 18-55 ?

  7. #7

    Domyślnie

    myślę, ze od użytkownika z prawie rocznym stażem na forum można by wymagć umieszczania postów w odpowiednim dziale...co?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    ALF
    Przepraszam, nie zauważyłem
    Siem poprawie na przyszłość !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •