Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie >500 Ws w plener

    W związku z utratą sprzętu, muszę odbudować kluczowe elementy bazy sprzętowej. Potrzebuję relatywnie niedrogą lampę o mocy ponad 500 Ws. Ideałem byłaby Quantuum R+ Dual Power 600Ws, którą wcześniej posiadałem i która mi po prostu wystarczała. Niestety została wycofana ze sprzedaży, a używek ludzie się nie pozbywają (zależy mi na tym ostatnim modelu, w którego battery packu była klapka na wyciągnięcie akumulatora).
    Co innego, możecie polecić do błyskania w plenerze? Coś, co oczywiście można w miarę od ręki kupić, nie kosztuje 2 czy więcej tysięcy, a i jest w miarę solidnie zbudowane, ma mocowanie Bowens, i po prostu działa (do wyzwalania mam Pixel Kinga).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Fomei Panther ?
    A co sie stalo z Twoja lampa ?

    tapatalkniete z telefonu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panoramix Zobacz posta
    A co sie stalo z Twoja lampa ?
    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W związku z utratą sprzętu...

  4. #4

    Domyślnie

    Utrata sprzetu, to bardzo pojemne sformulowanie. Od kradziezy po zniszczenie bez mozliwosci naprawy. Dlatego pozwolilem sobie spytac o konkrety.

    tapatalkniete z telefonu

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Mocowanie Bowens ma ... Bowens Travel Pack.
    Z tanich rozwiązań jest cos o ile pamiętam z oferty Jinbei. Mają główkę lampy, a akku i elektronika jest w minigeneratorze. Czyli trochę inaczej jest to rozłożone w urządzeniach niż w Quantuumie.

    Z droższych opcji właśnie się pojawiła promocja na 2 lampy Profoto http://www.optyczne.pl/6987-news-B1_...d_Profoto.html
    ale takie 2 lampy po 500 WS z akku i z ładowarkami to 3000 euro http://profoto.com/int/b1

    sensowne sa chyba opcje zakupu akku z przetwornicą dającą sinusoidę 230V. Wtedy można zasilac prawie wszystko. Cena takiego zasilania to około 1,5-2,5 tys (plus ceny lamp). Tronix, Quantuum.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mocowanie Bowens ma ... Bowens Travel Pack.
    i jest znakomitym bardzo mobilnym rozwiazaniem
    Z droższych opcji właśnie się pojawiła promocja na 2 lampy Profoto http://www.optyczne.pl/6987-news-B1_...d_Profoto.html
    ale takie 2 lampy po 500 WS z akku i z ładowarkami to 3000 euro http://profoto.com/int/b1
    4k$ za 2 lampy ktore w pelni dzialaja na dana chwilr jedynie z canonem
    poza tymi drobiazgami b1 to extra lampki. tylko do tego nalezy doliczyc profotowskie modyfikatory i koszty robia sie masakryczne
    Cena takiego zasilania to około 1,5-2,5 tys (plus ceny lamp). Tronix, Quantuum.
    cena travel packa to chyba? ok 2,5kpln .. tylko trzeba do niego podlaczyc oryginalne bowensy (chyba ze ktorys z chinczykow ma gniazdo bowensowskie, niezyt sledzie chinskie nowosci - moze cos sie urodzilo)
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #7

    Domyślnie

    mam bowensy, uzywalem starego travelpaka i jednak bym wolal tronixa, jinbei albo alienbees
    dobrym roziwazaniem jest tez DISCOVERY 1200 Jinbei, male, kompaktowe i sporo mocy
    wiekszosc nowych chinczykow w niczym nie odstaje od bowensa, niektore w wykonaniu nawet sa stopien wyzej
    takze pod wzgledem powtarzalnosci blysku i temperatury, mam tez dwie 400 jinbei i naparawde sa bardzo ok, nie mowiac o lepszej regulacji i wadze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    mam bowensy, uzywalem starego travelpaka i jednak bym wolal tronixa, jinbei albo alienbees
    dobrym roziwazaniem jest tez DISCOVERY 1200 Jinbei, male, kompaktowe i sporo mocy
    wiekszosc nowych chinczykow w niczym nie odstaje od bowensa, niektore w wykonaniu nawet sa stopien wyzej
    takze pod wzgledem powtarzalnosci blysku i temperatury, mam tez dwie 400 jinbei i naparawde sa bardzo ok, nie mowiac o lepszej regulacji i wadze
    piszesz rzeczy w ktore ciezko uwierzyc ale z checia przetestuje przy najblizszej okazji.
    faktem jest ze chinszczyzna jest coraz lepsza (choc jakos nie wierze by np quantuumy dotarly do etapu ze beda trzymaly parametry ). dawno nie kupowalem zadnych bowensow bo te co mam ciezko zajechac
    Co zas do travel packa - uzywalem wielokrotnie, posiadam chyba od 8 lat i jeszcze nigdy nie mialem powodow do narzekan. w tym samym czasie przetestowalem pare rozwaizan, zadne jednak nie bylo na tyle poreczne - zakladajac budzet bo oczywiscie profoto z malym generatorem jest znakomite ale jednak troche drogawe
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    .(choc jakos nie wierze by np quantuumy dotarly do etapu ze beda trzymaly parametry )..
    Od dawna czytam twoje komentarze na temat kiepskości quantuuma. Ja tego nie potwierdzam. Parę sprawa można im zarzucić - np, że regulacja mocy pokazuje to co naprawdę się zmienia w sposób delikatnie mówiąc przybliżony. Ale nastawioną moc trzymają w zakresie 1/3 EV, kolor trzymają nawet lepiej (zmiana K jest związana ze zmianą mocy - tak jest wszędzie).
    Nie ma lamp idealnych - wspomniane wyżej profoto B1 mają w specyfikacji:
    Color stability Freeze mode:+-800K over range; +-50K flash to flash.
    Owszem w trybie:
    Color stability Normal mode:+-150K over range; +-20K flash to flash
    ale to pokazuje, że żadna lampa nie trzyma idealnie WB. Klkadziesiąt - stokilkadziesiąt K to normalne odchłki, Quantuum ma odchyłki, ale niewiele większe. I w pracy niewiele je widać. Mój dawny wspólnik od lat używa Quantuuma S i robiąc np białe szafki na szarym tle nie narzeka na kolor. Przy modzie - to juz nie ma o czym mówić, nie da się tego zaobserwować.
    Większe zmiany barwy ma się w porządnych lampach na skrajnych ustawieniach mocy - to jest normalne (mowa o Bron i Profoto) i nie sprawia kłopotów w pracy. Zmiany w K wprowadzają tez modyfikatory. Jeśli się ma dwie lampy z rónymi modyfikatorami i na (bardzo) różnej mocy to może się tak zdarzyć, że odchyłki się skumulują i będzie od obu lamp nierówna temp barwowa. Ale to rzadkość i generalnie nie jest wtedy to widoczne na zdjęciu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Napisalem dluuuuuga odp i mi ja zjadlo... Widac ajfon nie lubi dzialu studio jutro sprobuje jeszcze raz
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •