Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    no jak nie ? sa kostki rozgaleziajace
    radio ma zabezpieczenie przed pradem na ementach optoelektronicznych

  2. #12

    Domyślnie

    ja polecam radiowe. wyzwalacz kupuje sie jeden (w zestawie), odbiornikow po 70-90zl mozesz kupic sobie 15. dzialaja na tej samej czestotliwosci.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    no jak nie ? sa kostki rozgaleziajace
    Możesz coś wskazać? Jakiś link?
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    To co pokazałeś nie musi czasem siedzieć na sankach? Takie fotocele będą wyzwalać lampy studyjne gdy podłączę je tylko kablem synchro i nie dam zasilania? Ta bezbateryjna jest jakaś dziwna...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #16

    Domyślnie

    to pierwsze to kostka - moze byc na sankach ale nie musi - elektrycznie to zwykly rozgaleznik
    to drugie to zwykly rozgaleznik
    fotocela z 3 linku musi byc podpieta kablem synchro - a jej zaleta jest brak zasilania - to takie sprytne polaczenie kondensatora i fotorezystora - mozna to sdielat samemu - i chyba sobie zmajstruje kilka takich w wersji z kablem i wytczka jack - zalane sa zywica epoksydowa wiec sa dosyc trwale

    ostatnia to juz powazna sprawa - mikroprocesorowe sterowanie - eliminuje przedblysk - czyli sabina moze pracowac w trybie TTL a studyjne odpala we wlasciwym czasie ( co prawda taka ekspozycja jest karkolomna- ale jak ktos chce
    Ostatnio edytowane przez madburn ; 23-09-2007 o 19:28

  7. #17

    Domyślnie

    Kilka(naście) lat temu robiło się na diodach 300V/1A separację i łączyło się kilka ruskich (wysokonapięciowych na obwodzie wyzwalania). Trzeba było tylko sprawdzić jaka biegunowosc ma konkretna lampa, jak sie nie trafiło, ta się nie wyzwalała.

    Disclaimers:
    1. to nie oznacza adaptacji wysokonapięciowych lamp do poziomu cyfrówki!!!! Mówię tylko o puszczaniu kilku lamp z jednego wyzwalania.
    2. zagadnienie bezpieczeństwa ludzi (upływ z napięcia sieciowego). Jednak na kabelkach robi się spory system nad jakim tracimy panowanie, tu bezprzewodowe ma spore plusy. Pamiętam jak kiedyś na festynie popieścił mnie stojak od mikrofonu bo było po deszczu
    Ostatnio edytowane przez Jacek Cz ; 23-09-2007 o 19:02
    F301; Sigma 28-70; Nikkor AIS 50/1.4; Jupiter 135/3.5; Tokina 60-300; Lampa TTL Topca

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Toruń
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    hmm.... szukam i szukam i kabla nie widzę takowego...Pomóżcie jeszcze ten jeden raz bracia...

    Pomyślałem o takim rozwiązaniu:

    Odbiornik radiowy trafia zamiast do lampy - do rozdzielacza z którego idą kable synchro do wszystkich lamp. Z tego co pamiętam to mam na nim napięcie 9V (ale mogę się mylić) i takiego potrzebują lampy do wyzwolenia po kablu. Na logikę taki kabel można poprostu zlutować. Mam rację? Możecie jakiś schemacik podpowiedzieć? Niby 2 przewody ale strach coś zjarać...
    Niczego nie zjarasz. Ja pomiędzy odbiornikiem radiowym a lampą wstawiłem "jackowy" trójnik skierowany wtyczką do lampy. W jedno gniazdo wetknąłem jacka od wyzwalacza radiowego a w drugie kabel wiodący do drugiej lampy. W drugiej lampie znów trójnik, by móc wyprowadzić z niego sygnał do trzeciej lampy pełniącej rolę kontry. Wszystko działa dobrze poza... tym chińskim wyzwalaczem radiowym. Chyba właśnie on jest powodem tego, że D80 przy czasie syncho 1/200 tylko co czwarte zdjęcie robi poprawnie. Na pozostałych błyski nie mieszczą się w czasie otwarcia migawki - w efekcie ok. pół (niekiedy 1/3) kadru jest zaczernione. Bez problemu błyski wyzwalane tym "radiem" mieszczą się w czasie 1/80 sek.
    Pozdrawiam.
    D80 + 18-200 VR + SB-800

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzyto Zobacz posta
    W jedno gniazdo wetknąłem jacka od wyzwalacza radiowego a w drugie kabel wiodący do drugiej lampy.
    a powyłączałeś synchroflesze w tych innych lampach?
    jestes pewien, że to radio odpala ci wszystkie lampy?
    Po co te kable między lampami? Po to radio by się ich pozbyć. Nie możesz wyzwalac pierwszej lampy radiowo - a one juz dalej od siebie przez wbudowane synchroflesze? Może sie tak dzieje, a nie zwróciłeś na to uwagi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Toruń
    Posty
    90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    a powyłączałeś synchroflesze w tych innych lampach?
    jestes pewien, że to radio odpala ci wszystkie lampy?
    Po co te kable między lampami? Po to radio by się ich pozbyć. Nie możesz wyzwalac pierwszej lampy radiowo - a one juz dalej od siebie przez wbudowane synchroflesze? Może sie tak dzieje, a nie zwróciłeś na to uwagi.
    Jacku, każda lampa studyjna - nawet chińska - jest tak skonstruowana, że wetknięcie w gniazdo synchro dżeka - nawet "pustego" (sprawdziłem) - powoduje odłączenie fotoceli w danej lampie. A więc nie ma wątpliwości, że połączenie trzech lamp, które opisałem w poprzednim poście, współdziała tylko z wyzwalaczem radiowym. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego ta "chińszczyzna" - chodzi o radiowy wyzwalacz - przy czasie 1/200 raz działa jak trzeba, a trzy razy do kitu. Wykluczam nierównomierność czasową migawki - wszak to Nikon. Napisałem to bez sarkazmu
    D80 + 18-200 VR + SB-800

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •