Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie zakup programu w UE na firmę

    mam tego typu sytuacje
    bede chcial kupic program komputerowy w necie (wlasciwie to licencje + download) na firme
    firma jest podatnikiem vat w PL, ale nie posiada nadanego nip-ue

    producent oprogramowania sprzedaje go tylko w sklepie online - sprzedawca ma siedzibe w Luksemburgu i jest tam zarejestrowany jako vatowiec - podaja
    wszystkie dane na stronie

    jak ugryzc temat? ktos trenowal?

  2. #2

    Domyślnie

    Co masz na myśli? Rozwiń na priva

  3. #3

    Domyślnie

    Temat jest prosty: nie masz nip-u UE płacisz z ich vatem. Masz NIP UE - płacisz wartość netto.

  4. #4

    Domyślnie

    I rozumiem ze nie mając NIP UE po prostu cała kwota zakupu (brutto z ich vatem) pójdzie mi w koszty ?

  5. #5

    Domyślnie

    Do zakupów w EU nie trzeba NIPu UE.
    Natomiast, jak napisał Grzesiek_G, nie mają NIPu UE VAT płaci się w kraju nabycia towaru/usługi.
    Będąc podatnikiem VAT-UE obrót wewnątrz UE jest w wartościach netto, a VAT nalicza się samodzielnie po nabyciu towaru.

    Jeśli chodzi o wciąganie w koszty - o ile dobrze pamiętam, to rozlicza się tylko wartość netto, jak jest się VATowcem, ale nie można rozliczyć VATu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    wielkie dzieki, pytam o to dlatego, ze na program ktory mnie interesuje jest promocja i jest
    on do kupienia 20% taniej - cena po rabacie na dzien dzisiejszy to 600 euro (ich brutto)

    i sie zastanawiam co sie bardziej oplaca, kupic jak jest i wrzucic w koszty jak wyzej
    czy sie rejestrowac i kupic po promocji
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 23-04-2014 o 09:47

  7. #7

    Domyślnie

    najardziej to sie oplaca kupic w promocji majac vat ue
    to jest wypelnienie wniosku i od reki powinienes dostac

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko mam na to jesce z godzinę bo promocja kończy sie dzis wiec następnym razem

    Dziękuje wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    Tylko mam na to jesce z godzinę bo promocja kończy sie dzis wiec następnym razem

    Dziękuje wszystkim.
    to jaknie masz pod domem to juz nie zdazysz
    ale jakbys wczoraj podja decyzje to moglbys dzisiaj zdazyc
    a tak powaznie to warto miec vatue, zawsze to tak jakbys dostal zwrot vatu, a szanse kontroli duzo mniejsze

  10. #10

    Domyślnie

    Raczej rozliczasz brutto w koszty, przecież tyle zapłaciłeś i to jest Twoim kosztem!
    Tyle, że vatu sobie nie odliczysz osobno, ale całość w koszy jak najbardziej.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •