Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Wizymir
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Berlin
    Posty
    239
    Wpisów
    1

    Domyślnie Sony Vaio Tap 11 na fotourlop?

    Witam, chciałbym się poradzić

    Wybrałem Tablet plenerowy/wakacyjny, który ma służyć nie tylko jako lekki komputer do Netu, ale też do zadań fotograficznych, jest to Sony Vaio Tap 11. Zależy mi na Win8.

    Na Tablecie chciałbym zainstalować programy:
    PS Elements 9 (tylko do prostej wstępnej korekty), ACDSee 12, ponadto zapisywać bezprzewodowo zdjęcia z aparatu, i mieć podgląd w czasie sesji.

    Mam dwa modele do wyboru:
    Core i3 4020Y; 1,5 GHz; 4GB RAM; 128GB SSD
    Core i5 4210Y; 1,9 GHz; 8GB RAM; 128GB SSD

    Jasne jest, że ten drugi jest mocniejszy. Moje pytanie: czy tańszy model też dobrze wywiąże się z postawionych prze zemnie zadań?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Wizymir ; 19-04-2014 o 00:05
    Fotografuję wyłącznie dla przyjemności. Jestem tu, aby się czegoś nauczyć. Kiedyś kupię sobie lustrzankę Nikona.

  2. #2

    Domyślnie

    Odkopię wątek, bo odpowiedzi nie ma, a ja od kilku dni bawię się Sony Vaio Tap 11 w wersji z Intel Core i3, czyli tej tańszej. Może jeszcze Ci się przyda moja opinia

    Tablet służy mi do obsługi Lightrooma 4.4 i PS Elements 12, z którymi daje sobie radę całkiem nieźle. Może import czy eksport kilkuset rawów jest wolniejszy, niż na bardziej wydajnych maszynach, ale nie dławi się przy edytowaniu zdjęć, więc obsługa nie jest frustrująca. Dopiero gdy w tym samym czasie eksportowałem zdjęcia w LR, w tle miałem uruchomionego jeszcze Nik Color Efex i edytowałem 16-bitowego tiffa w PS, to kursor podążający za rysikiem zaczynał łapać opóźnienia. Wentylator, który przy przeglądaniu stron włącza się sporadycznie, tutaj już zasuwa non stop, chociaż na szczęście nie jest głośny, a tablet, mimo że robi się wyraźnie cieplejszy, to nie parzy w ręce

    Pochwalić muszę ekran - rozdzielczość FullHD, bardzo dobre kąty widzenia, równomierne podświetlenie, kolory na oko też wyglądają naturalnie. No i korzystanie z rysika w LR i PS to bajka, szczególnie na małym ekranie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Wizymir
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Berlin
    Posty
    239
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    W międzyczasie zdecydowałem się na model z Intel Core i5 ale dzięki za odpowiedź. Twoje spostrzeżenia pokrywają się z moimi, ja również jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.
    Ekran jest jak na tablet świetnej jakości. Bardzo dobra konstrukcja do podglądu na żywo w czasie sesji, również w plenerze.
    Dwie rzeczy są trochę niedopracowane:
    - przy całkowicie wyłączonym tablecie, akumulator rozładowuje sie w ciągu dwóch tygodni.
    - nie można schować rysika w obudowie

    Polecam Ci torbę “ISY 11.6 Zoll Messenger Bag INB-4101 blau”
    Fotografuję wyłącznie dla przyjemności. Jestem tu, aby się czegoś nauczyć. Kiedyś kupię sobie lustrzankę Nikona.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •