Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon d200 z gripem zacina migawkę.

    Witam,
    Kupiłem ostatnio używany grip do mojego nikona d200 i pojawił się pewien problem, na czasach poniżej 1/80s. na oryginalnym akumulatorze (stan zużycia pokazuje 0) migawka po każdym zdjęciu podnosi się i opuszcza wolniej aż w końcu zacina się w górnym położeniu i dopiero po kolejnym naciśnięciu spustu migawki wraca do pierwotnego położenia. Co ciekawe bez gripu działa sprawnie. A co jeszcze ciekawsze, na zamienniku za 40zł nic takiego się nie dzieje ani w gripie ani w body, jedynie problem jest gdy bateria jest w gripie, co jakiś czas pokazuje się na chwilę komunikat, że jest rozładowana i po około 3sekundach wszystko wraca do normy i tak co jakiś czas. Jak myślicie, to wina tylko samego akumulatorka już dosyć starego czy to wina gripu? Bo nie wiem czy oddać go jako niesprawny, czy to jednak wina mojego body, baterii?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    gdzies po drodze ginie prad. oryginalna bateria... zuzycie 0? mam takie 3. ktoregos dnia wszystkie naraz powiedzialy papa.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 22-04-2014 o 08:51 Powód: pis. ("na raz")

  3. #3

    Domyślnie

    ten typ chyba tak ma... bateria gdy jest w gripie powoduje czy to ori czy zamiennik wieszanie sie lustra w trybie szybkim, w body baterie smigaja ok, i mozna robic bez problemu, pewnie gdzies gubi zasilanie na gripie i tyle mam zamiennik gripa
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4

    Domyślnie

    Jest napisane 0, ale wiem, że jest dużo mniej, bo po 50 zdjęciach pada.
    No ale dziękuję za odpowiedzi pozostaje mi tylko dokupienie jednego zamiennika, bo pomimo, że pokazuje rozładowanie baterii to zdjęcia nadal robi.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam 3 zamienniki i wszystkie chodza ok czy to w d300 czy d200
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  6. #6

    Domyślnie

    Tak naprawdę po co Ci ten grip? Uzywalem kilka lat D200 z gripem, tez miałem male problemy. Zdecydowałem się odpiąć to g... od korpusu. Odżyłem i pukałem się w czoło, po co ja się tak mordowałem? D200 ma tak wsdpaniałą ergonomię, że wszelkie dodatki są zbędne.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    1. ergonomia przy pionowych kadrach
    2. zasilanie - D200 żre prąd jak głupi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. ergonomia przy pionowych kadrach
    2. zasilanie - D200 żre prąd jak głupi.
    Zgoda Jacku, tylko czy osoba pytająca ma takie potrzeby? +/- 90% ludzi fotografująch nie ma takich potrzeb, im tylko się wydaje, że tego potrzebują. Dziwnie to brzmi, ale np. ja jestem tego przykładem. Nie wyobrażałem sobie pracy bez gripa. Teraz nie mam żadnego
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kwestia zasilania OK. To generalnie wyolbrzymiona kwestia, choc moze w przypadku D200 tak nie do końca. Ja zawsze rozladowywalem do końca, a to znaczy, ze czasami mialem w akku na poczatku sesji prad na50 zdjec. Aparat sie sam przelaczal na drugi akku. Natomiast jak ktos robi wiekszosc zdjec w pionie to grip jest niemal konieczny. Za to w pejzazu grip przeszkadza wrecz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-04-2014 o 02:00
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    ja np mam i 200 i 300 gdzie w 300 niemam aku ale wlasnie :
    ergonomia - maly palec jakos mi idealnie pasuje wlasnie dzieki grip
    no i najwazniejsze spusty i kolka przy portrecie cudo
    ale w 200 koniecznie grip ze wzgledu na aku jedna impreza i trzeci aku potrafil byc wyciagany z torby...teraz na 300 jedna bateria prawie 2 imprezy obleciane
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •