Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze kompa

    Szukam kompa, który będzie sobie radził z obróbką nef z D600. Chodzi mi o szybką maszynkę, która będzie potrafiła bardzo dobrze odwzorować kolory. Wiem, ze najlepszą opcją byłby komputer stacjonarny, ale....no właśnie - sporo czasu jestem w drodze i w różnych miejscach, więc raczej ciężko byłoby mi za każdym razem zabierać monitor + komp. Nie chcę wydać "dychy", ale czy się da?
    Rozważam następujące opcje:

    1. MacBook Pro 15,4, procek I7, 8-16 ram, dysk SSD - opcja, którą biorę pod uwagę, jednak nie do końca mi pasuje ze względu na cenę.

    2. Mac Mini + monitor - to jest opcja, która już bardziej pasowałaby mi finansowo, ale niestety boję się, że przy moim trybie może sie nie sprawdzić tzn. o ile komp wejdzie do torby to z ciągłym wożeniem monitora mógłby być problem.

    3. MacBook Pro 13,3, I7, 8-16 ram, dysk SSD, (monitor przyszłościowo) - czy coś takiego w ogóle warto brac pod uwagę tzn. kiedy jestem stacjonarnie podpinam kompa pod monitor, ale kiedy jestem w trasie musi mi starczyc matryca 13. No właśnie musi, ale czy starczy???

    4. Coś z laptopów - Lenovo ThinkPad W530, Dell Precision M4700 czy HP 8570w - tutaj bardzo rozbieżne opinie, ale byłaby to wersja bardziej ekonomiczniejsza.

    5. A może jeszcze jakaś inna opcja...

  2. #2

    Domyślnie

    Napisze to samo, co piszę zawsze w tego typu wątkach:
    napisz, co będziesz robił na tym komputerze, opisz swój workflow, podaj informacje o tym jakie masz dane wejściowe ( np jakie podajesz pliki ). To pozwoli lepiej ocenić twoje potrzeby.

    Moim zdaniem, ogólnie, matryce poniżej 15" nie nadają się do poważnej obróbki. Miałem wiele laptopów w rękach i nie przekonywało mnie to. Żeby przyciąć zdjęcie, podkręcić kolor twarzy Lepperowi i wysłać do agencji wystarczy ~11", ale nie ma to nic wspólnego z dokładną i komfortową obróbką.
    Po pierwsze, monitor do domu, z dobrym odwzorowaniem kolorów - CX240 ? Pobije na głowę każdego laptopa, co na pewno Pan Tom Ci pięknie opisze
    Później, zastanów się, na ile ważna jest praca w terenie i na ile zależy Ci na szybkiej pracy. Jeżeli nie potrzebujesz bezkompromisowej wydajności, to kupienie tańszego laptopa z dobra matrycą jako priorytetem powinno Ci wystarczyć. Później w ramach potrzeb i możliwości finansowych, możesz dokupić komputer stacjonarny.
    Moim zdaniem, do pierwszgeo zdania pasuje tylko stacjonarny komputer z dobrym monitorem - żaden laptop tego nie spełnia.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Rozważałeś laptopa + stacja dokująca w domu?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli naprawdę,
    Chodzi mi o szybką maszynkę, która będzie potrafiła bardzo dobrze odwzorować kolory
    to bez monitora się nie obejdzie. Przy czym nawet dość podstawowy Ezio EV czy Nec EA będzie o niebo lepszy od najlepszej matrycy w laptopie.

    OS X to kwestia preferencji, nie ma co po raz kolejny wałkować. Zastanów się tylko czy musisz mieć bezwzględnie wyświetlacz (laptop), czy nie (mini).

  5. #5

    Domyślnie

    No chyba wejdę w mac mini (mbp przekracza moje $) + monitor. Z Mac mini wstrzymam się do 2.06, może na konferencji pojawi się jakieś o info o nowym Mini i wtedy zapadnie decyzja co i jak...

    Co do monitora to rozpatruję 3 produkty:

    Eizo - SX2262
    Eizo - CS230
    Nec - P232W

    Na początku byłem zdecydowany na CS230, ale po przewertowaniu zasobów neta coraz bardziej skłaniam się ku Nec. Podobno z Multiprofilerem można osiągnąć niezłe rezultaty, a do CS230 raczej powinno się wykupić ColorNavigatora, który winduje cenę tego Eizo. Oba monitory zbliżonej jakości, a cenowo w tym porównaniu na korzyść użyszkodnika jednak Nec.

    Dzięki bardzo za dotychczasową pomoc w tym wątku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Look:. Zobacz posta
    Na początku byłem zdecydowany na CS230, ale po przewertowaniu zasobów neta coraz bardziej skłaniam się ku Nec. Podobno z Multiprofilerem można osiągnąć niezłe rezultaty, a do CS230 raczej powinno się wykupić ColorNavigatora, który winduje cenę tego Eizo. Oba monitory zbliżonej jakości, a cenowo w tym porównaniu na korzyść użyszkodnika jednak Nec.
    Hmm... możesz zapodać jakieś ciekawe linki na ten temat? Co do lapka to mam podobne zdanie do @Kurts-a:
    tylko stacjonarny komputer z dobrym monitorem
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hmm... możesz zapodać jakieś ciekawe linki na ten temat? Co do lapka to mam podobne zdanie do @Kurts-a:
    Nie podam Ci konkretnych linków bo ich nie zapisywałem. Wertowałem wszystko co mi wypluł "wujek" i głównie były to info z mva, canon- board i nikoniarze.

    Konkluzja jest oczywiście subiektywną analizą tego co wyczytałem.

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    ... żaden laptop tego nie spełnia.
    Mam nadzieję, że żartujesz, jako że duet laptop z monitorem, spełni nawet najwybredniejsze gusta.

    A korzyść z zastosowania laptopa jest taka, że jak Ci przyjdzie ochota gdzieś pomaszerować z komputerem, to mobilnego, jak nazwa wskazuje, znacznie łatwiej gdzieś zataskać, niż blaszanego potwora, dla którego coraz to mniej miejsca w nawet dużych domach.

    Duże toto i brzydkie, błe.
    Medice, cura te ipsum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •