Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Pafff
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Osiny k. Częstochowy
    Posty
    32

    Domyślnie Aplikacja wywoływanie negatywów

    Witam jest taka aplikacja w google play pod nazwa Massive Dev Chart Timer https://play.google.com/store/apps/d...gitaltruth.mdc
    Miałby ktoś coś lepszego lub ew. za free ale z podobną jakby wikipedią negatywów ?
    Nikon D5100, Nikon F-301
    Zenit TTL, Zenit 12XP, Zenit E
    Smeha 8M.

  2. #2

    Domyślnie

    Te same czasy wołania znajdziesz na stronie digitaltruth.com w zakładce devchart. Za darmo. Aplikacja z kolei, poza bazą ma szereg funkcji ułatwiających sam proces wołania i jest warta swojej ceny. Są dostępne podobne darmowe aplikacje, ale wszystkie, które sprawdziłem mają dyskwalifikujące je ograniczenia.
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam Darkroom timer - mimo, że Massive Dev kupiłem i nawet używałem na początku, jak dla mnie ograniczeniem dyskwalifikującym w niej jest sztywność procesu, a jak chcę papier na przykład albo większą ilość kąpieli albo cokolwiek czego nie przewidział producent to już się nie da (za to ładna jest...).

    W Darkroom timer można wszystko (i chyba jest darmowy - nie pamiętam)...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    devchart plus zwykły zegar (najlepiej z sekundnikiem, ale i bez da rade) i nie trzeba zadnych aplikacji.
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    a propos 'nie trzeba aplikacji' to w lidlu jest zegar kuchenny z trzema timerami - wypas!
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6

    Domyślnie

    I nawet ma magnesik. Lidlowy timer jest genialny i kosztował niecałe 20 zł.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  7. #7

    Domyślnie

    Czasy dla filmow BW, to są w pełne minuty lub połówki więc nie ma co się spinać. Czas jest istotny tylko na poczatku przy wywoływaczu, więc mozna sobie dla łatwiejszego liczenia zacząć od momentu jak sekundnik wejdzie w zakręt przed dwunastką. Ale i tak kilka seknd nie zrobi róznicy jak sie woła w standardowej temperaturze i sa to czasy rzędu 6-9 minut, co tam zmieni kilka sekund? No a potem to juz czasy z grubsza i nie trzeba dokladnie pilnowac (ale zaokrąglamy in plus), więc mozna zacząć płukać/utrwalać w dowolnym momencie, a liczyć dopiero jak bedzie "pełna godzina", bo przepłukać czy przetrwalić sie nie da.

    Tak własnie sobie pomyślałem, że ktoś sięga po wołanie klasyczne jako od skocznię od cyfry, a i tak udaje mu się w ten najbardziej niecyfrowy proces - ręcznego mieszania wywoływacza - wcisnąć aplikację na smartfonie
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 16-04-2014 o 11:34
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    Ojtam, ojtam, aplikacja pamięta czasy wywoływaczy/negatywów, więc taka głupia to nie jest, dodatkowo ja używam jej do wszystkiego, do papieru choćby też, więc pewnie, że można liczyć ale jeśli ktoś chce powtarzalne efekty mieć, to raz 15 sek do przodu a raz do tyłu da mu już pół minuty a to sporo...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    Można też pewnie aplikacje na czerwone światło w ciemni oraz wsadzić fona zamiast negatywu i robić cyfrę na papierze
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  10. #10

    Domyślnie

    Można też marudzić jakie to ludzie leniwe mendy są zamiast powykręcać żarówki z lamp i przy smolnych szczapach siedzieć w izbie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •