Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Rok już bez osłon ochronnych używam D800/D600/D7000 i zero rys a nie dbam o lcd body ,
    lcd w tych aparatach ma ochronne szkiełko hartowane to po co dodatkowa ochrona
    prędzej body się rozpadnie niż ten wyświetlacz uszkodzicie < szkoda kasy na dodatkową ochronę .

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Rok już bez osłon ochronnych używam D800/D600/D7000 i zero rys a nie dbam o lcd body ,
    lcd w tych aparatach ma ochronne szkiełko hartowane to po co dodatkowa ochrona
    prędzej body się rozpadnie niż ten wyświetlacz uszkodzicie < szkoda kasy na dodatkową ochronę .
    Orginalnej plastikowej ochrony używasz czy też nie? Zastanawiam się czy ta ochrona czasami nie powoduje więcej złego niż dobrego (dostanie się piasku między ochronę i LCD, co powoduje rysy).

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    wcześniej pisałem, że szkło w LCD wyświetlaczach jest tak mocne, że ciężko to porysować, więc osłony to są bardziej do komfortu psychicznego, chyba że ktoś rzuca sprzętem po ścianach...
    Dbam o sprzęt, a w Pentaksie, którego miałem, "dorobiłem się" wyraźnej, głębokiej rysy na szkle LCD. Całe szczęście, że przy krawędzi, poza obszarem wyświetlanego obrazu. Prawdopodobnie od zamka kurtki lub torby.
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

  4. #34

    Domyślnie

    Ta plastikowa osłona tylko przeszkadza w ocenie jakości zdjęcia < w pudełku od nowości leży ,
    nigdy nawet w D80 tej plastikowej osłony nie zakładałem i wyświetlacz jakoś się nie porysował a w D80 delikatniejsze szkło jest .

  5. #35

    Domyślnie

    wszyscy widze cos skrobja w temacie ale widze ze temat nie trafil do posiadaczy D600 wraz z D800

    zeby mogli mi powiedziec czy oslonka nikonowska z D800 wejdzie na D600 nawet jakby trzeba bylo lekko przypilowac te wypustki wchodzace w wyzlobienia na body

    jeszcze raz do pytajacych nigdzie nie ma do d600 tej czarnej wersji GGS 3 nakladanej na org punkty body

    i dlatego wykombinowalem ze moze ta od D800 wejdzie bo to jedyne body z LCD 3.2 do ktorego jest nakladka na LCD w wersji GGS 3 nakladana na body nie przyklejana i nie nakladana na wizjer
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #36

    Domyślnie

    Dzięki @Andi74 w końcu się dowiedziałem
    "Nikon"

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Rok już bez osłon ochronnych używam D800/D600/D7000 i zero rys a nie dbam o lcd body ,
    lcd w tych aparatach ma ochronne szkiełko hartowane to po co dodatkowa ochrona
    prędzej body się rozpadnie niż ten wyświetlacz uszkodzicie < szkoda kasy na dodatkową ochronę .

    Dokładnie, hartowane szkło jest . Szybciej się obudowa zarysuje, farba zejdzie niż zajedzie się to szkło ale lepienj tego nie mówić, bo wrażliwi zaczną szukać obudowy do aparatu

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •