Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Na czym mi zależy? Na bardzo dobrym AF i ostrości zdjęć. Co fotografuję? - mojego małego synka i różne imprezy okolicznościowe: urodziny, chrzciny, komunie u znajomych, wypady w plenerek itp.
    Chłopaki, ale Autor wątku nie pisał, że chce robić lepsze zdjęcia tylko pytał który sprzęt będzie "lepszy"... A Wy tu wyjeżdżacie z "krucjatą"

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Dodam, że AF w moim D600 pracuje bardzo fajnie[...]Druga sprawa D600 ma mały problem z AF przy ruchu synka w domu, trafia ale nie zawsze
    ?!

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    sprawdzałem kolegi D700 było nieco lepiej z celnością ale bez szału.
    Jeśli chodzi o ruch D800 może Cię zaskoczyć in minus.
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  2. #12

    Domyślnie

    No zobaczymy, jutro będę miał już puszkę więc przetestuję. Nie ukrywam, że byłem ciekawy tej puszki. Zawsze mogę ją odsprzedać i wrócić do wersji poprzedniej. Może i faktycznie przy jeszcze większej matrycy każdy mój błąd i poruszenie będzie niestety wychodziło od razu. Popi dobrze, że ktoś wspomina o kadrowaniu itp. Ja to widzę tak, jak jest na fotkach. Wiem, że będę się uczył całe życie i pewnie te fotki za 2-3 może więcej miesięcy zrobiłbym już inaczej. Kupa nauki przede mną. Lubię zdjęcia naturalne, nie używam PS i tak zostanie. Oglądam tutaj wiele zdjęć są świetne, ale moim zdaniem w pewnym sensie to już dzieła a nie zdjęcia, bo nie da się takich zrobić bez dłuższej czy krótszej obróbki. Ja wyciąngnę moje za 10 lat i będę się śmiał, że akurat na stole leżała taka a nie inna rzecz. Już teraz śmieję się z moich zdjęć z roku do tyłu, bo teraz takich bym już nie zrobił.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Lubię zdjęcia naturalne, nie używam PS i tak zostanie. Oglądam tutaj wiele zdjęć są świetne, ale moim zdaniem w pewnym sensie to już dzieła a nie zdjęcia, bo nie da się takich zrobić bez dłuższej czy krótszej obróbki.
    Naturalne ≠ bez obróbki.
    Tym co napisałeś podważasz właściwie całą historię fotografii, nie ma zdjęć bez choćby najmniejszej obróbki - i tak jest od XIX wieku. Nawet to co dostajesz prosto z aparatu jest obrabiane - tylko wg zamysłu małych żółtych informatyków, którzy tak a nie inaczej zaprogramowali algorytmy jpga w Twoim aparacie - nie lepiej jednak samemu decydować jak zdjęcie powinno wyglądać?
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 06-04-2014 o 10:52

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Naturalne ≠ bez obróbki.[...]
    Niestety.

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    [...]nie lepiej jednak samemu decydować jak zdjęcie powinno wyglądać?
    S4INT, nie każdy jest purystą fotografii i nie każdy potrafi "nie zepsuć" tego co aparat wypluwa na dzień dobry.
    Dla wielu osób jpg prosto z aparatu oferuje wystarczającą jakość obrazka (kwestia tolerancji) a, nie ukrywajmy, kolejne generacje aparatów radzą sobie z tym coraz lepiej.

    Celowo pomijam kwestię zasadności zakupu wysokiej klasy lustrzanki wykorzystywanej do generacji 8bit-owych plików bo o tym decyduje, b.często, zasobność portfela oraz fantazja kupującego.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 06-04-2014 o 11:31
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi1612 Zobacz posta
    S4INT, nie każdy jest purystą fotografii i nie każdy potrafi "nie zepsuć" tego co aparat wypluwa na dzień dobry.
    Dla wielu osób jpg prosto z aparatu oferuje wystarczającą jakość obrazka (kwestia tolerancji) a, nie ukrywajmy, kolejne generacje aparatów radzą sobie z tym coraz lepiej.
    Jasne, tylko nie ma sensu tego tłumaczyć chęcia zachowania "naturalności" zdjęć, cokolwiek by to miało znaczyć. A to, że nie każdy potrafi "nie zepsuć" ? No to trzeba się podszkolić i będzie git - wywołanie rawa, obrobienie w LR to nie jest coś bardzo skomplikowanego, a zdjęcia już zaczną wyglądać 10x lepiej niż po zmienieniu puszki z D600 na D800 w celu używania jpga - bo róznicy poza większą rozdzielczością się na bank nie zauważy w tym przypadku.

  6. #16

    Domyślnie

    Mysle, ze dla autora watku, jak maja wygladac lepiej (czytaj: kolorowiej) wypada zmienic system na C. Nie ma czegos takiego jak "naturalne" zdjecia, S4INT juz o tym rozpisal sie.

    D600 czy D800 ... jeden pies, do takiego pstrykania i D3200 wystarczy.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie napisałem, że fotki mają być bez obróbki. Mają wyglądać jak najbardziej naturalnie. Oglądam swoje zdjęcia z wesela i jestem mega zadowolony, gdyż: nie ma tam wielkich cudów, zdjęcia są naturalne, lekko nasycone (powiedzmy minimalnie fotograf powalczył w LR). O coś takiego mi chodzi. Nie ukrywam, że większość fotek robię w JPEG, ale korzystam także z Rawów wszędzie tam gdzie uważam, że później może być ciężko. Osobiście obrabiam w LR (oczywiście uczę się). Wykorzystuje tylko część funkcji, które uważam w danym monecie za potrzebne. Gdzie potrzeba nasycę, gdzie trzeba poprawię, wykadruję (tak jak uważam za słuszne). Mając na myśli cudowane zdjęcia miałem na myśli weselniaki, które wyglądają teraz fajnie, a jak będą wygladały za 10 lat czas pokaże. Gall nie zawsze kolorowiej znaczy lepiej. Choć wiem, że wielu tak odbiera fotki, jak nasycone to już wow....
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Nie napisałem, że fotki mają być bez obróbki. Mają wyglądać jak najbardziej naturalnie. Oglądam swoje zdjęcia z wesela i jestem mega zadowolony, gdyż: nie ma tam wielkich cudów, zdjęcia są naturalne, lekko nasycone (powiedzmy minimalnie fotograf powalczył w LR). O coś takiego mi chodzi. Nie ukrywam, że większość fotek robię w JPEG, ale korzystam także z Rawów wszędzie tam gdzie uważam, że później może być ciężko. Osobiście obrabiam w LR (oczywiście uczę się). Wykorzystuje tylko część funkcji, które uważam w danym monecie za potrzebne. Gdzie potrzeba nasycę, gdzie trzeba poprawię, wykadruję (tak jak uważam za słuszne).
    Post który pierwszy zacytowałem miał zupełnie inny wydźwięk

  9. #19

    Domyślnie

    Źle mnie zrozumiales. Nic nie szkodzi. Nie będziemy sprzeczac sie o szczegoly. Myślę ze sie rozumiemy. Nieco popracuje i sie poduczę wtedy mam nadzieje osiągnę swój cel. Jeszcze raz dzieki za wszystko.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  10. #20

    Domyślnie

    Jestem już szczęśliwym posiadaczem D800 - na prawdę jestem zadowolony. Aparat leży w ręce świetnie, wygoda obsługi, wszystko pod ręką. AF pracuje świetnie idealnie trafia w punkt. Zaliczyłem już nawet krótki spacer: takie pierwsze strzały...
    I jeszcze mały kibic:
    Ostatnio edytowane przez Maciek1 ; 08-04-2014 o 19:27
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •