Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 138 z 138
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seś@ Zobacz posta
    Czyli nic swojego (foty) nie masz ? To może chociaż z komórki zapodaj

    Nic swojego niestety

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hulk2012 Zobacz posta
    A kto mówił ze to moje zdjęcie czy moja sesja. Przecież pisałem ze znam kilku ktorzy naprawdę potrafią robić zdjęcia i tak jest tym razem. Akurat to zdjęcie robione było z czasem migawki 1/8000 co mnie na tyle zaciekawiło ze postanowiłem je tu umieścić. A ze je tak skropowlem tak aby pokazać zero gradientu przy takim HSS jak to zwykle bywa..
    Ty tak twierdzisz swoim postem.
    Tak czy owak publikując cudze zdjęcie, bez podania ani autora, ani źródła, zrobiłeś to niezgodzie z prawem, to taki "obeznany" jak ty powinien doskonale wiedzieć.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #133

    Domyślnie

    Pozbywamy się z forum tych, którzy:
    - publikują cudze zdjęcia bez podpisu,
    - trollują,
    - obrażają innych,
    - stroją się w cudze piórka.
    O czymś zapomniałem?
    Chyba hulk spełnia te kryteria?
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Pozbywamy się z forum tych, którzy:
    - publikują cudze zdjęcia bez podpisu,
    - trollują,
    - obrażają innych,
    - stroją się w cudze piórka.
    O czymś zapomniałem?
    Chyba hulk spełnia te kryteria?
    amen
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Chyba hulk spełnia te kryteria?
    Ja juz jakiś czas temu umieściłem go w KF. Tak że ten tego...

  6. #136

    Domyślnie

    Hulk: wyszło na to, że nie dość, że jesteś pozerem, to do tego złamałeś prawo. Tak, tak, dokonałeś kradzieży wartości niematerialnych. Honorowo byłoby popełnić sepuku/harakiri, anie pisać w ogóle, cokolwiek

    A wracając do tematu. Sam miałem taki dylemat. Czas temu jakiś zauważyłem, że posiadany sprzęt nie umożliwa osiągnięcia zamierzonego efektu. Zmiany zacząłem jednak inaczej niż większość: od zmiany szklarni. Kupowałem z premedytacją szkła do FX, bo wiedziałem już, że ten kierunek jest moją przyszłością (i nawet nie brakowało mi aż tak bardzo ogniskowych <35mm). Przy wyborze puszki dylemat był niewąski: budżet mógł objąć zarówno 800 jak i 600. 800 jest dla mnie wzorem funkcjonalności: guzikologia, rozmieszczenie przycisków, wyposażenie w złącza... Wiedziałem, że z tą puszką moja przyszłość nie będzie ograniczona sprzętowo. Tym bardziej, że znajomy doradził mi kupować na wyrost, żeby nie okazało się, że w jakimś momencie brak możliwości słabszej puszki będą mnie ograniczać. Jednak zacząłem się zastanawiać poczytawszy o problemach z AF w 800 i już wybór nie był tak prosty. Fakt, w 800 jest nowszej generacji pomiar ekspozycji, jest lepszy AF (choć tu są zdania podzielone) no i oczywiście większa matryca (ale to nie jest zawsze zaletą).
    Finalnie doszedłem do wniosku, że 36Mpx to za dużo. Nie wykorzystuję takich rozdzielczości, a 24 Mpx w zupełności zaspokoją moje obecne potrzeby samorealizacji. Do tego szybsza migawka w 610, czyni z niego puszkę bardziej uniwersalną. Po kilku miesiącach stwierdziłem, że 610 jest fantastyczna. 24MPX mi wystarcza, 6fps jest super, a amatorska guzikologia rodem z 7100 wcale nie przeszkadza. A w kwestii AF to najlepiej to podsumował mój kolega z którym razem robimy foty (5dMkII): "u mnie jest tylko jedno pole krzyżowe. A u Ciebie nie dość, że dobegaczka jest, to jeszcze nieźle działa". No i tak to wygląda.
    Aha, pasek faktycznie jest totalnie beznadziejny....
    --------------
    D610+ (D70) + N24-120/4 VR + N50/1,8G + N70-200/2,8 VRII + 055XPROB(498 RC2) + SB-600

  7. #137

    Domyślnie

    Skopiowane z optycznych peel : " Nikon D800x. Prawdopodobnie niedługo poznamy odświeżoną wersję modelu D800, w której znajdzie się ten sam sensor o ulepszonych właściwościach pracy na wysokich ISO oraz nieco szybszy tryb zdjęć seryjnych."
    Człowiek już kombinuje czy nie sprzedać D 800 i nie kupić z X-em ... króliczek zaczyna uciekać


    PS. Proszę nie składać ofert na PW. Nie sprzedaję !
    Panerai vel Eliot Capone

  8. #138

    Domyślnie

    Ja miałem bardzo długo dylemat (niestety - świadczą o tym moje wątki na forum). Przygodę z fotografią zacząłem od Samsunga pro815, nauczyłem się na nim podstaw ręcznych nastaw i opanowałem je dosyć dobrze. Większą styczność z cyfrowym lustrem mam od półtora roku, gdzie to moja dziewczyna zainwestowała w D90. Od pół roku robię zdjęcia analogiem - Nikon F65, aby nauczyć się kadrować i uważać bardziej zanim nacisnę spust, bo w podświadomości mam to, że każde zdjęcie kosztuje. Podczas obcowania z analogiem cały czas myślałem nad cyfrowym lustrem. Zaczęło się od d90 - d300 - d300s - d700 - d600 - ostatecznie stanęło na d800 i już dosyć mocno szukałem najbardziej opłacalnego źródła. Chociaż nigdy nie byłem w 100% przekonany do d800, bo nie była to puszka marzeń, to usiadłem jeszcze raz jednego wieczoru z kartką i długopisem przy herbacie i rozpisałem sobie wszystkie plusy i minusy. Wyszło mi, że dopłacam 3000 PLN (od d610) za lepszy AF (chociaż i tak przez niego body może wylądować w serwisie), ergonomię i 100% powiększenia pod OK. Doszedłem do wniosku, że grip w d610 rozwiąże sprawę ergonomii, AF podobno daje radę, powiększenie daje radę, a dodatkowo dostaję szybsze zdjęcia seryjne, mniejsze NEF-y i lepsze video. Jako, że także filmuję DSLR to za 3000 mogę metodą DIY zrobić sam dużo osprzętu który znacznie polepszy jakość nagrań. A z czasem jak wyjdzie body które będzie spełniało moje marzenia to po prostu za np. dwa lata przyjdzie czas na zmianę.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •