Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zalany Kompakt

  1. #1

    Domyślnie Zalany Kompakt

    Hej, zalałem sobie kompakcik Sony piwem. Nie wiem dokładnie ile ta kąpiel trwała bo stało się to w plecaku podczas długiej podróży.Na razie wyciągnąłem baterię, kartę i suszę. Macie jakieś doświadczenie co jeszcze można zrobić, aby zwiększyć szansę przeżycia aparatu?

  2. #2

    Domyślnie

    Rozebrać i ocenić co zostało zalane. Jeśli elektronika to przydałoby się wymyć w wanience ultradźwiękowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Po 3 dniach odpaliłem. Odtwarzać zdjęcia można, natomiast nie można robić zdjęć. Chwilę po wciśnięciu "on" wysuwa się obiektyw, ale równie szybko się chowa. Pojawia się komunikat "wyłącz i włącz zasilenie" i mruga "C:32:60" (wyczytałem, że to błąd obiektywu)

    Sam się raczej nie podejmę rozkręcenia i czyszczenia, ale może ktoś poleci jakiś serwis (preferowana Wawa chociaż niekoniecznie). Ktoś z doświadczenia wie na jakie koszty trzeba się szykować i czy w ogóle jest szansa odratowania?
    Ostatnio edytowane przez .:Look:. ; 01-04-2014 o 14:30

  4. #4

    Domyślnie

    Każdy aparat można uratować - jest tylko kwestia kosztów.
    Co do Twojego aparatu to nikt Ci nie powie jakie mogą być koszta bez oceny uszkodzeń. Może być tak że wystarczy wyczyścić, a może być tak że trzeba będzie jeszcze jakieś części wymienić.
    Napisz jaki to model aparatu.

  5. #5

    Domyślnie

    Sony DSC - WX 100

  6. #6

    Domyślnie

    Pojawił się( a może był od początku) też błąd - E:62:10

  7. #7

    Domyślnie

    Drugi błąd również dotyczy obiektywu. Można nabyć sprawny na ebay'u za 35$ plus koszt przesyłki. Albo spróbować rozebrać i wyczyścić zalany.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja niestety utopiłem ostatnio rx100 i serwis stwierdził, że naprawa nieopłacalna. Po wysuszeniu włączał się na chwilę, wysuwał obiektyw, ale po chwili znowu się wyłączał. Ponoć na dużo podzespołów złapało już rdze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Look:. Zobacz posta
    Ktoś z doświadczenia wie na jakie koszty trzeba się szykować i czy w ogóle jest szansa odratowania?
    Szansa zawsze jest ale przy wartości tego sprzętu to nie wiem czy to ma sens.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •