Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie różnica w jakości zdjęcia

    Cześć,
    mam dość dziwny problem. Kiedy robię zdjęcie aparatem (Nikon D5100) najczęściej strzelam kilka ujęć danego obiektu (jeśli jest czas i możliwości) i staram się wybrać najlepsze ujecie. Problem w tym, że zdjęcia wyświetlane na aparacie różnią się znacznie jakością w stosunku do tych samych, zgranych na komputer. Te z aparatu mają znacznie ładniejszą kolorystykę, są trochę ostrzejsze (nawet jeśli je przybliżam) i ogólnie prezentują się bardzo ładnie (jak na moje możliwości...). Kiedy przerzucam je na komputer i przeglądam zawsze jestem rozczarowana efektem końcowym. Na ogół muszę włączać Lightrooma i podciągać tu i tam, ale nigdy nie osiągam tego samego efektu co na aparacie (moja obsługa Lightrooma kuleje, ale to swoją drogą).
    Stąd moje pytanie, gdzie leży błąd? To wina aparatu czy komputera?

  2. #2

    Domyślnie

    Zacząłbym śledztwo od monitora.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Nie sugeruj się w pełni tym co widać w aparacie - tam ekran ma małą rozdzielczość i zazwyczaj zupełnie inne nasycenie kolorów.

    A jak robisz zdjęć w formacie RAW, to już zupełnie wszystko się rozjeżdża, bo aparat pokazuje obrobione, a komputer czyste.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    j.w

    jezeli troche nietrafiles z ostroscia to nie zobaczysz tego za bardzo na aparacie. Pare razy zlapalem sie na tym ze na ekranie body wszystko wyglada ok a finalnie na kompie trzeba bylo wyostrzyc troche bo bylo delikatnie nietrafione.
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm czyli 'ten typ tak ma' i nic na to nie poradzę? Szkoda.
    No nic, dzięki.

  6. #6

    Domyślnie

    Zainstaluj darmowe oprogramowanie ViewNX, tym przegladaj zdjecia i konwertuj do jpg. Lightroom i PS nie czyta ustawien aparatu a oprogramowanie nikona juz tak, wtedy kolor i ostrosc powinna byc podobna jak w aparacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Noelle22 Zobacz posta
    zdjęcia wyświetlane na aparacie różnią się znacznie jakością w stosunku do tych samych, zgranych na komputer. Te z aparatu mają znacznie ładniejszą kolorystykę, są trochę ostrzejsze
    Spróbuj obejrzeć te zdjęcia na innym monitorze albo na TV. Nieraz mi się zdarzało, że na monitorze fotki wyglądały blado, a na TV albo na innym monitorze - super. Albo że podciągałem kolory na zdjęciu i potem na TV wychodziło zbyt cukierkowo i sztucznie.

  8. #8

    Domyślnie

    jesli tv jest dla Ciebie wyznacznikiem jakosci zdjecia... to brakuje mi slow zeby wyprowadzic Cie z bledu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    jesli tv jest dla Ciebie wyznacznikiem jakosci zdjecia... to brakuje mi slow zeby wyprowadzic Cie z bledu.
    A w czym TV jest gorszy od ekranu laptopa albo aparatu? Niektóre TV mają lepsze opcje kalibracji niż laptopy i aparaty (z wyjątkiem laptopów "fotograficznych" za wiele tysięcy). Mylę się?

    A poza tym nie pisałem o "wzorcu", tylko o porównywaniu zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 03-04-2014 o 11:24 Powód: scalanie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    A w czym TV jest gorszy od ekranu laptopa albo aparatu?
    w niczym... wszystkie sa tak samo do d....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •