Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek17-18 Zobacz posta
    zawsze korzystam z wizjera nie lubię podglądu na wyświetlaczu
    Może Fuji? Ostatnio sporo potaniały z tego co widzę.. Ja nawet bym poszedł w XE-1 z 18-55 na początek. (albo szczególnie minimalistycznie - 18 2.0 )

    Panasonic G z 'PowerZoomem' też nie jest zbyt wielki ale cały ten PZ mi do gustu nie przemawia. Samsung NX20 będzie większy i kitowy obiektyw jednak jakością obudowy nie grzeszy (choć z drugiej strony rozbudowa systemu jest jedną z najtańszych).
    Oczywiście Sony Nex6 jest ciekawą alternatywą..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  2. #12

    Domyślnie

    właśnie zastanawiam się nad sony nex

  3. #13

    Domyślnie

    Nex6 nie jest złym pomysłem tylko rozbudowa szklarni w tym systemie wygląda bardzo blado.. Więc musisz zdecydować już na początku czego ze szkieł potrzebujesz i czy akurat sony Ci t pokryje (plus ceny takich obiektywów)
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  4. #14

    Domyślnie

    w sumie to potrzebuje jakiś 300mm
    coś do portretów
    starczyły by mi ze 2 może 3 obiektywy oraz coś do filmów

  5. #15

    Domyślnie

    krzysiek17-18 i co wybrales?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    krzysiek17-18 i co wybrales?
    No właśnie, też czekam na wybór bo mam podobny dylemat
    "Nikon"

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    No właśnie, też czekam na wybór bo mam podobny dylemat
    Wybor jest bardzo prosty.
    Cos do kieszeni z jakoscia lustrzanki.
    ja zmienilam lustrzanke na cos do kieszeni i jest mega wygodnie..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #18

    Domyślnie

    A możesz pochwalić się cóż to takiego?
    Nie ma się czym chwalić

  9. #19

    Domyślnie

    Też chętnie przeczytam co kupiłaś i z jakiej lustrzanki się przesiadłaś...

  10. #20

    Domyślnie

    Mam bezlusterowce system NX Samsunga i Sony Nex5N, ale w nich brakowalo mi sporo rzeczy, przede wczystkim dluzszej ogniskowej a nie do 50mm,
    a szukalam to cos co dawal mi Nikon d90, czyli dobra jakosc zdjec, glowna podstawa natomiast bylo odnalezc to wszystko w aparacie ktory bedzie maly i mozna go miec zawsze przy sobie.. tak wiec najpierw zaczelam od Nexa (dosc dawno) wszystko bylo by fajnie.. ale no wlasnie... brakowalo mi malego uniwersalnego zoomu, 18-105 (to cos co dawal mi Nikon). Nie bylo.. i poza tym z Nexem tak srednio sie polubilismy.. na poczatku bylo fajnie, ale pozniej chcialam zobaczyc, sprawdzic tez inny bezlusterkowiec.. padlo na NX1000, jakos mi bardzo przypadl do gustu... po prostu swietny.. ale jak to aparat zaczely wychodzic jego wady... i pomimo ze mnie ograniczal z obiektywem do 50mm dalo sie go bardzo polubic, lepiej niz Nexa, ale najwieksza wada bylo to, ze obiektyw jest bez stabilizacji, (taki byl razem w komplecie z korpusem 20-50), nie bylo rowniez uniwersalnego standardowego obiektywu.. tak wiec jedyna droga w tych bezlusterkowcach bylby zakup tele 50-210, ale po pierwsze znowu duze i znowu ciezkie wraz z malym bezlusterkowcem bym znowu wpakowala sie w cos co sie sporadycznie uzywa... nie bedzie uniwersalne i to by nie bylo to, bo znowu trzeba bylo by zmieniac obiektywy... W Nikonie uzywalam tele 70-300 VR, ogniskowe ktore sa super fajne, ale ich nie uzywa sie na codzien.. i tak
    ktoregos dnia po prostu poszlam po kompakt RX100 - i uwierzcie jest pieknie.... nie mysle o zadnych obiektywach, nie mysle ze za duze, ze za ciezkie.. nic mnie nie ogranicza... a jego wielkosc sprawia, ze mam ciagle usmiech na twarzy..
    Wniosek jaki moge tutaj na koniec dopisac, ze jesli twoja fotografia to pasja i potrzebujesz uniwersalnego aparatu na wakacje, to dobrym wyborem bedzie RX100, dlatego widzac temat "lustrzanka czy kompakt", znam to z autopsji.. dla mnie bez watpienia kompakt ale tylko RX100.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •