Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldritch Zobacz posta
    Filmowanie ma byc użytecznym bonusem do aparatu - po to żeby wyeliminować amatorską kamerę.
    Wybrałbym do tego celu Canona 70D. Prawdopodobnie najlepszy filmowy AF wśród lustrzanek (a pewnie i bezlusterkowców) a w bonusie bardzo dobry aparat Cena na poziomie D7100.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldritch Zobacz posta
    Nie ukrywam, że szukam czegoś małego. Więc lustrzanki mnie mniej interesują...
    ...więc raczej chciał coś mniejszego.

  3. #63

    Domyślnie

    A niżej kolega wymienia jaki ewentualnie mniejszy sprzęt rozważa,co mu w nim nie pasuje i dlaczego go nie kupi. Nie ma sprzętu(przynajmniej ja nie znam takiego) który spełniałby wszystkie warunki dlatego polecam to co moim zdaniem spełnia większość z nich [matryca DX(edit: trochę mniejsza od nikonowskiej ale crop 1,6 to prawie to samo), dobra jakość zdjęć, świetny AF podczas filmowania i nie tylko, nie jest też zbyt drogi] Dla kogoś kto miał D200 sprzęt i tak jest mniejszy. Na tę chwilę trzeba iść na kompromis i 70D jest takim kompromisem(choć brzmi to dziwnie w przypadku tak udanego aparatu). Poleciłbym D7100 ale af podczas filmowania jest tragiczny i rzadko go używam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-06-2014 o 13:40

  4. #64

    Domyślnie

    Spoko rada z tym Canonem. Nigdy nie lubiłem ich sprzętu, ale teraz już mi wszystko jedno.
    Jest to jakieś wyjście. Nie mówię, nie.
    Skoro nie ma nic małego. Ale czy naprawdę?

    "...D7100 ale af podczas filmowania jest tragiczny i rzadko go używam." Lubie takie wypowiedzi, zakładam, że wiesz co mówisz.
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldritch Zobacz posta
    Skoro nie ma nic małego. Ale czy naprawdę?
    Chłopie, nie pytaj ciągle o to samo tylko czytaj, napisałem wyżej: Sony A6000. Tak na marginesie... AF podczas filmowania w każdej lustrzance jest kiepski i to, że w 70D jest akurat sporo lepszy nie oznacza, że jest już super (czytaj taki jak w kamerach), bo tak zdecydowanie nie jest. Chcąc dobrze filmować lustrzanką trzeba zacząć od wyłączenia AF. Jeśli na to się nie godzisz, musisz poszukać coś z bezlusterkowców. Chyba, że przebolejesz jakoś tego 70D ale radzę najpierw sprawdzić to na własnej skórze, bo inaczej może być zawód.

    Przy okazji - jeśli jesteś wrażliwy na jakość filmów (brak mory, aliasingu i podobnych "kwiatków") to jest niewiele lustrzanek, które będą w stanie Cię zadowolić jakością obrazu. Należą do nich m.in. D5200, D5300, D7100.
    Ostatnio edytowane przez Alcatraz ; 04-06-2014 o 17:53

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldritch Zobacz posta
    "...D7100 ale af podczas filmowania jest tragiczny i rzadko go używam." Lubie takie wypowiedzi, zakładam, że wiesz co mówisz.
    Używam D7100 prawie codziennie i jeśli chodzi o AF podczas filmowania to służy mi on niemal wyłącznie do wstępnego ustawiania ostrości i to tylko sporadycznie bo zazwyczaj używam go razem z Sigmą 17-50 a ta nie ma full time manuala i tracę wtedy czas na szukanie i szarpanie przełącznika af/m. AF w LV zanim ustawi ostrość "myszkuje" co widać potem na nagraniu. Co do AF-F to i owszem czasami działa, ale przeważnie się gdzieś wykłada i mały z niego pożytek. Aparat przeważnie działa z opóźnieniem a samo ustawianie ostrości odbywa się w mało filmowy sposób czyli gwałtownie, za szybko i jak wspomniałem wyżej "myszkując". Rozważ też propozycję Alcatraza. Zapomniałem o A6000. Fajny i niewielki bezlusterkowiec, a po kilku samplach video widzę że radzi sobie z ciągłym ustawianiem ostrości o niebo(pewnie też Ci się spodoba to stwierdzenie ) lepiej niż np D7100.

    P.s Zresztą nie musisz mi wierzyć. Masz w necie setki klipów pokazujących jak działa AF podczas filmowania. Ode mnie jeden porównujący m.in af 70D i D7100: <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-06-2014 o 21:49

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alcatraz Zobacz posta
    Uściślijmy jeszcze bardziej - lustro jest zaprzeczeniem funkcjonalności kamery konsumenckiej - pełna zgoda. Jednak sprzęt profesjonalny nie jest już tak prosty, wygodny i ergonomiczny jak zwykłe, małe kamerki. Przewaga funkcjonalności kamer "pro" w stosunku do lustrzanki może wynikać z uchwytu, systemu focus follow itp. To wszystko jednak można do lustrzanki dokupić, co ważne bez przekraczania ceny kamery "pro".
    .
    Absolutnie się nie zgodzę. Funkcjonalnosc kamerek amatorskich i półprofesjonalnych jest daleko w tyle za profesjonalnymi. ERgonomia to juz leży i kwiczy. Nawet jak dokupisz akcesoria z górnej pólki do aparatu to i tak będzie to tylko namiastka pro kamery. Jednym z przykładów może być kołyska transfokatora

  8. #68

    Domyślnie

    OK, nie twierdzę, że z lustrzanki zrobimy za parę groszy profesjonalną kamerę - bo tak naprawdę nie ma to sensu. Lustrzanka i filmowanie nią to jedno a profesjonalne kamery i praca z nimi to drugie.

    Dla całkowitego "uściślenia" przytocz może porównawczo pierwszą lepszą cenę konkretnego modelu z półki kamer całkowicie profesjonalnych... I dodajmy, że nie chodzi tu o modele typu Canon LEGRIA HF-G30, z przyczyn marketingowych w wielu miejscach nazywanych "profesjonalnymi" a raczej o coś pokroju (minimum) Sony PMW-F5

  9. #69

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    O cenach nie gadaliśmy
    Racja

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •