Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    Dlaczego ?
    Bo ma bardzo dobra matryce i bezproblemowo wspolpracuje z manualnymi szklami, z ktorymi pewnie przyjdzie predzej czy pozniej zaprzyjaznic jak sie troche wiecej wglebii w ten temat.


    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rox_dol Zobacz posta
    .Zastanawiam się nad pentaxem bo wiele osób tu na forum mi proponowało ten system. Kusząca jest możliwość podpięcia ciekawych obiektywów M42, za rozsądną cenę. Przy Nikonie M42 i krajobraz odpada.
    Zastanawia mnie fakt jak sprawa ma się z nikonem d200 o przebiegu powiedzmy 100tys. bo mój d70s po 24 tys "szumi" znacznie bardziej niż na początku (teraz użyteczne iso to 400). Czy w solidniejszym body też taka zależność się pojawia?
    1. Pentax ma jeden minus - nie ma mozliwości bezproblemowej przesiadki na FF. Trzeba znowu zmieniać szklarnię.
    2. Spora część obiektywów M42 da się przerobić na bagnet nikona - ta część z gwintem często jest mocowana na 3 śrubki, w zamian przykręca się bagnet - poczytaj, ludzie kombinują.
    3. Szumy się nie zwiększają, twój D70 szumi jak dawniej. To pewnie ty masz wyższe wymagania, szczególnie porównując z coraz nowszymi body. Możesz kupić stare D200. Ale tam też jest użyteczne ISO 400-800.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    (...)
    3. Szumy się nie zwiększają, twój D70 szumi jak dawniej. To pewnie ty masz wyższe wymagania, szczególnie porównując z coraz nowszymi body. Możesz kupić stare D200. Ale tam też jest użyteczne ISO 400-800.
    Choć do krajobrazu to ciągle świetna pucha. Statyw, wężyk spustowy, ISO 100, jakiś filterek i obrazki z matrycy CCD jak marzenie

    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rox_dol Zobacz posta
    Chciałbym się poradzić, szukam body głównie macro fotografii z obiektywem odwrotnie mocowanym i mam na oku używanego Nikona (ok 40-80 tys wyzwoleń) i nówkę pentaxa 10d obydwa w tej samej cenie, co byście doradzili. Mam też możliwość okazyjnie kupić lampe sb 900 do nikona. Czy lampyjak sb900 są kompatybilne tylko z nikonami?
    w pentax masz pomiar światła i potwierdzenie ostrości oraz stabilizację w body czyli = podepniesz manuala m42 itd...
    otwiera się opcja tanich szkiełek ......
    Aparat nie kłamie .......... to robi później fotograf na komputerze

  5. #15

    Domyślnie

    Czasem ,, stara pucha" też może dać odrobinę radości z fotografowania.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryśko Zobacz posta
    Czasem ,, stara pucha" też może dać odrobinę radości z fotografowania.
    Ja zaczynałem cyfrę od starego D100. Radości miałem co niemiara.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja jestem zdecydowanie za pentaxem, miałem k10d i do dziś zdjęcia z niego uważam za te z najfajniejszymi kolorami, a photoshopa wtedy nie umiałem obsługiwać, takie po prostu były, prosto z puszki. Miał procesor obsługujący 14-bitów, genialna rozpiętość tonalna, niby ta sama matryca co Nikon D80, a dużo lepiej oprogramowana moim zdaniem. Dodatkowo stabilizacja, potwierdzenie ostrości i pomiar światła z każdym szkłem-genialna sprawa. Jedynym minusem dla niektórych będzie brak polskiego menu, ostatni taki pentaks

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •