Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Body do makro nikon d200 vs pentax k10d

    Chciałbym się poradzić, szukam body głównie macro fotografii z obiektywem odwrotnie mocowanym i mam na oku używanego Nikona (ok 40-80 tys wyzwoleń) i nówkę pentaxa 10d obydwa w tej samej cenie, co byście doradzili. Mam też możliwość okazyjnie kupić lampe sb 900 do nikona. Czy lampyjak sb900 są kompatybilne tylko z nikonami?

  2. #2

    Domyślnie

    D200 ma jak dla mnie zle rozwiazanie podgladu i przyblizenia zdjecia co do nowszych puszek
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  3. #3

    Domyślnie

    Myslisz że pentax lepiej się sprawdzi?

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli to faktycznie mialoby byc tylko do makro to zastanawilbym sie osobiscie nad pentaxem (ja celowalbym minimum w K5), albo nad jakims bezlusterkowcem z mniejsza matryca


    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe, co podłączysz jako obiektyw? Masz zewnętrzną lampę do Pentaksa? Podgląd i przybliżenie w D200 są rzeczywiście specyficzne, ale to kwestia przyzwyczajenia - poza tym trudno ostrość oceniać na małym ekraniku. Nie znam k10d - jeśli ma liveview, to może się przydać w makro (D200 nie ma LV). Czy ma wstępne podnoszenie lustra (minimalizuje drgania)?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli już pozostaniesz w Nikonie, to lepiej weź SB-800. Pozwalają na szybsze strzelanie w makro bez przestojów (SB-900 ma jakąś blokadę zapobiegającą przegrzewaniu się). To dość ważna sprawa jeśli będziesz robił zdjęcia typu stacking. Z systemowym korpusem obsłużysz wszystkie tryby/opcje. Z innymi puszkami, chyba tylko w trybie manualnym.

    D200 do makro jak najbardziej się nadaje. Przy dobrym świetle nie musisz martwić się o wysokie ISO (błyskając zawsze ustawiałem je na 100-200). Kolory z matrycy CCD D200 jakoś bardziej mi się podobały niż z CMOSów.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  7. #7

    Domyślnie

    To co lubię fotografować to krajobraz, macro interesuje mnie bardzo, chciałbym się nim teraz zając intensywniej. Posiadam D70s z kitem 18-70 i 50 1.8. Fotografią zajmuję się zupełnie amatorsko. Teraz więcej czasu zamierzam poświęcić fotografii macro, chodź z krajobrazu nigdy nie zrezygnuje ze względu na miejsce w jakim pracuje- Bieszczady. Nie wymagam od sprzętu super jakości, nie chce wydawać dużych pieniędzy na muskularny sprzęt, bo to moje hobby a w życiu są jeszcze inne ważne sprawy. Ten sprzęt co posiadam też kupiłem używany i jestem zadowolony. Wiem że pewnie przyjemniej pracowało by się z body które ma LV i dobra jakość zdjęć na iso 6400, ale w 2006 r takich sprzętów nie było a ludzie robili piękne makro.
    Zastanawiam się nad pentaxem bo wiele osób tu na forum mi proponowało ten system. Kusząca jest możliwość podpięcia ciekawych obiektywów M42, za rozsądną cenę. Przy Nikonie M42 i krajobraz odpada. Stąd mój dylemat. . Pentaxa nigdy w rekach nie miałem ale z opinii dla amatora wygląda dobrze, Zastanawia mnie fakt jak sprawa ma się z nikonem d200 o przebiegu powiedzmy 100tys. bo mój d70s po 24 tys "szumi" znacznie bardziej niż na początku (teraz użyteczne iso to 400). Czy w solidniejszym body też taka zależność się pojawia? Co do szkieł to będzie Vivitar 24 2.8 close focus oraz jak kolega Dark podpowiada Industar 50. Jeszcze czas, porozglądam się na aukcjach może dorzucę grosza i postawię na coś młodszego. Czekam jeszcze na wasze uwagi, dużo się dowiedziałem dzięki Wam

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem k10d i miło wspominam go, później zakupiłem k7 i o dziwo brakowało mi k10 jakoś kolorki wypluwał lepsze k10. Nie znam d200 ale mogę napisać że k10 jest ok
    poniżej JPG z puszki ISO 1600
    http://images62.fotosik.pl/787/01f23d746e3e57a3.jpg

  9. #9

    Domyślnie

    a w nikonie jestem bo pełna klatka mnie skusiła

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nyny1 Zobacz posta
    Jesli to faktycznie mialoby byc tylko do makro to zastanawilbym sie osobiscie nad pentaxem (ja celowalbym minimum w K5)
    Dlaczego ?
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •