Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Statywy Triopo

  1. #1

    Domyślnie Statywy Triopo

    Witam, przymierzam się do zakupu Triopo GT 3232X8C. Mam tylko jedno pytanie, z racji tego, że nie lubię wyrzucać forsy w błoto - jakie są różnice pomiędzy seriami ich statywów? Mam na myśli np. GE, GT itp..

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Ocean_ Zobacz posta
    Witam, przymierzam się do zakupu Triopo GT 3232X8C. Mam tylko jedno pytanie, z racji tego, że nie lubię wyrzucać forsy w błoto - jakie są różnice pomiędzy seriami ich statywów? Mam na myśli np. GE, GT itp..
    GE : nowa generacja, jedna noga może być jako monopod, można nogi "odwrócić", redukcja długości, węglowy, zatrzaski
    GT : nic nie piszą o tym że nowa generacja, to samo co GE ale zalecane jako najlepsze w podróży, zakręcane
    ME : to samo co GT ale magnezowo-alumniowy, zatrzaskowe
    MT : to samo co ME + 2 nogi z pianką (?), zakręcane

    na postawie katalogu
    www.triopo.pl/media/katalog.pdf‎

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-03-2014 o 09:00

  3. #3

    Domyślnie

    ja sprawilem sobie triopo gt 3128c i jestem zadowolony jest lekki maly po zlozeniu,poreczny,wczesniej mialem gold photo i musze przyznac ,ze jest miedzy nimi przepasc

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli wolno, to przykleję się do tematu, by nie mnożyć bytów. Też przymierzam się do zakupu statywu Triopo, raczej z zaciskami niż zakręcanego, bo z zakręcaniem mam złe doświadczenia ze statywem Giotto. Mam jednak pytanie o głowicę. Czy ktoś mógłby mi polecić sprawdzoną głowicę? Będę na tym stawiał nikona d800 z raczej ciężką szklarnią. Statyw będzie służył w plenerze. Nie filmuję. Będę wdzięczny za porady i podzielenie się doświadczeniem.
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Znajomy ma MT-3230X8C z głowicą B2. Jak dla mnie Ok. Sam się do takiego przymierzam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bzik Zobacz posta
    Czy ktoś mógłby mi polecić sprawdzoną głowicę? Będę na tym stawiał nikona d800 z raczej ciężką szklarnią. Statyw będzie służył w plenerze. Nie filmuję..
    Głowica powinna być najlepiej dostosowana do rodzaju wykonywanych zdjęć. Do bardzo długich ogniskowych na ptaki może być konieczna głowica gimbal. Przy ogniskowych do 400 mm przy fotografowaniu ptaków - polecam głowice Manfroto Fluid, typ zależy od nośności. Używam 700 RC2 ale jest za lekka (za mała nośność), polecam cięższe modele.
    Do fotografii krajobrazowej - zupełnie inne głowice a kulowe - właściwie są do wszystkiego i do niczego.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    przymierzam sie do pierwszego porzadniejszego statywu.
    Mam jakis za 50zl - strach stawiac na tym d5300.

    Wstepnie wypatryzlem cos takiego:
    http://foto-tip.pl/pl/zestaw-triopo-...m-ac-86-1.html

    Cel? raczej widoczki, ulice noca itp. Ani d5300 nie jest zbyt ciezki ani uzywane przeze mnie szkla - powinno byc ok z ta glowica?
    Czy moze nogi zostawic a glowice 3D zamiast kuli? Albo w ogoole inny zestaw? Budzet w tych zaprezentowanych okolicach - 300-450zl.
    D7100 /// n18-105 f/3.5-5.6 AF-S /// n50 f/1.8 /// s10-20 f/4-5.6
    http://www.flickr.com/photos/lukpep/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •