Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Kamera czy lustrzanka?

    Witam! Od około 4 lat hobbystycznie nagrywam filmiki. Dotychczas nagrywałem Nikonem Coolpix p100 ale obraz uzyskiwany przez ten aparat przestał mnie satysfakcjonować. Dużo naczytałem się o lustrzankach i kameach full hd i mam już mętlik w głowie. Mimo iż kręcę filmiki skłaniam się bardziej ku lustrzance która oprócz doskonałego wideo zrobi też dobre zdjęcia, czego kamera w takim stopniu nie potrafi. Jednakże kamera jest znacznie poręczniejsza od dużej lustrzanki, co jest ważne o tyle iż nagrywam filmiki rolnicze i mobilność jest bardzo pożądana. Zakładam ten wątek gdyż potrzebuje rady gdyż już sam nie wiem co wybrać. Liczę także że uświadomicie mnie ile by taka impreza kosztowała. Nie mam ściśle wyznaczonych granic co do ceny (najwyżej zdrowego rozsądku). Zależy mi przede wszystkim na naprawdę dobrej jakości wideo i dobrze nieodwzorowanych kolorach. Póki co upatrzyłem sobie dwie lustrzanki o których krążą bardzo dobre opinie: Canona D550 i D600. Jakoś w segmencie wideo nie słyszy się za wiele o nikonie. Z góry pozdrawiam!

    PS. Chciałbym poznać także wasze opinie na temat formatu 21:9. Czy warto w nim nagrywać czy ma to sens ? Zamieszczam także link do mojego kanału na YT. Jestem ciekaw co powiecie na jakość wideo w moich filmikach.

    https://www.youtube.com/user/PROGucio

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro nagrywasz głownie wideo to zakup lustrzanki nie ma większego sensu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Spotkałem się jednak z opiniami że ekonomiczniej jest kupić lustzankę. Ponad to dużo osób w moim otoczeniu nagrywa lustrzankami i nie ukrywam że wygląda to świetnie. Poza tym słyszałem że dobra kamera może sporo kosztować, bo nie chodzi mi o jakość jaką oferują kamery za 400 zł. Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez motherofgod12 ; 15-03-2014 o 23:09

  4. #4

    Domyślnie

    Za 3 tyś możesz kupić coś takiego Sony NEX-VG10 z obiektywem 18-200

    Chyba, że musi być nówka.

    Filmowanie lustrzanką jest po prostu niewygodne i skoro zdjęcia mają być tylko przy okazji to nie ma to sensu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem jakie kamery wchodza w grę, ale znakomita większość tych które sie do czegoś nadają są.... dość długie
    W sytuacjach gdy robisz wnętrza pojazdów może mieć to ogromne znaczenie.
    Co do reszty - porównaj ile będzie kosztować :
    - body
    - szkło UWA
    - standard
    - tele krótkie
    - tele długie
    - monitor do podglądu
    - dodatkowe baterie
    - rig
    - followfocus

    i porównaj to z zakupem kamery
    - dodatkowych baterii
    - dodatkowego monitora

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Co do reszty - porównaj ile będzie kosztować :
    - body
    - szkło UWA
    - standard
    - tele krótkie
    - tele długie
    - monitor do podglądu
    - dodatkowe baterie
    - rig
    - followfocus
    Do takiej kupy gratów to trzeba pół bagażnika i mobilne to nie będzie. Potrzeba czasu na złożenie tego do kupy i ponowne złożenie do transportu. Koszt tych wszystkich gratów będzie już w granicach przyzwoitej kamery, która jest gotowa do pracy w kilka sekund po wyjęciu z torby.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedzi! Myślę jednak że kamera którą mi podesłaliście jest już za profesjonalna, za droga i za duża. I raczej nie ma owy o przekraczaniu 3 tysięcy . Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    A co sądzicie oCanonach D550 i D600? Zależy mi także na odwzorowaniu kolorów bo moim aktualnym aparatem wychodzi to nędznie:

    http://youtu.be/UNLxQ61xJJg
    http://www.youtube.com/watch?v=BGdcK...=share&index=4
    http://www.youtube.com/watch?v=0sU9Z...=share&index=6

    Na tcyh filmach kolory nie są zbyt żywe i obraz też nie jest najwyższych lotów. Co prawda pierwszy filmik trochę podrasowałem Adobe Premiere ale problem oświetlenia pozostał.
    Ostatnio edytowane przez motherofgod12 ; 15-03-2014 o 23:33

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Do takiej kupy gratów to trzeba pół bagażnika i mobilne to nie będzie. Potrzeba czasu na złożenie tego do kupy i ponowne złożenie do transportu. Koszt tych wszystkich gratów będzie już w granicach przyzwoitej kamery, która jest gotowa do pracy w kilka sekund po wyjęciu z torby.
    Nieprawda - właściwie w każdej części twojej wypowiedzi

  10. #10

    Domyślnie

    Jak myślisz o lustrzance, to wiedz, że sam zakup aparatu, to jedno. Do tego trzeba jest obiektywów - zazwyczaj kilku.
    Zakresu ogniskowych z P100 nie uzyskasz w rozsądnej cenie. Obiektyw, który da Ci ogniskową ~200~640mm kosztuje ok 3500zł, waży prawie 2kg i ma blisko 30cm długości (Sigma 120-400 OS HSM).
    A do tego trzeba będzie jeszcze obiektyw o ogniskowych do 120mm... za kolejny 1000zł.

    Poza tym zapomnij, że aparat ustawi za ciebie ostrość podczas nagrywania filmów (wyjątek Canon 70D). Tym będziesz musiał zająć się sam.


    Co jeszcze...
    - stabilizacja obrazu - w kamerach jest znacznie skuteczniejsza niż w lustrzankach, bo ta w lustrzankach jest raczej robiona pod zdjęcia, a nie filmy.
    - wielkość filmów z Canona - jedna sekunda zajmuje ok 6MiB (minuta ok 350MiB) i aby aparat co rusz nie krzyczał, że nie może nagrywać trzeba szybkich kart pamięci - np. SanDisk Extreme HD Video, SanDisk Extreme, Toshiba Exceria Type HD, Exceria Type 2.


    Tak więc, czy jest to ekonomiczniej ?? szczerze wątpię.

    Używanie lustrzanki do nagrywania sprawdza się tam, gdzie jest mało światła (potrzeba wysokiego ISO) oraz zależy na małej głębi ostrości. W przeciwnym wypadku lepiej kupić kamerę, która jest mniejsza, lżejsza, wygodniejsza, ustawia ostrość i nie trzeba kilku obiektywów.

    A czemu mało kto mówi o nagrywaniu Nikonem:
    1 - bo Nikon bardzo długo temat nagrywania olewał.
    2 - bo do Canona jest Magic Lantern
    3 - bo tak.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •