Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    23

    Domyślnie

    A ja bym Ci polecał nie kupować nowego obiektywu. Obiektyw 18-105 nikkora to chyba najlepszy kit na rynku. Bardzo uniwersalny i do tego dość dobry optycznie jak na kit!
    Nie jest Ci też potrzebne jaśniejsze szkło bo D5300 ma naprawdę dobrą matrycę i nawet na wysokich czułościach ISO nie będziesz miał wyraźnego szumu.

    Za cenę jaką chcesz przeznaczyć na zakup obiektywu nie dostaniesz nic co w zauważalny sposób poprawi jakość zdjęć. 1000 zł wsadź do lokatę i co miesiąc odkładaj sobie na naprawdę dobry obiektyw.
    Jeśli wykonujesz fotografie codzienną to masz do tego dobry obiektyw który pokrywa swoim zakresem kilka stałek o których pisali już wcześniej forumowicze.
    Jeśli zależy Ci na jakości obrazu to za jakiś czas kup sobie obiektyw Sigma 18-35 F/1.8 A HSM DC. Będziesz miał wysokiej klasy, jasną optykę do fotografowania krajobrazów, na wakacjach czy na imprezach rodzinnych. Jest to szerokokątny obiektyw.
    Jeśli jesteś laikiem to na razie wstrzymaj się z zakupem obiektywu. Nowy obiektyw nie poprawi twoich zdjęć jeśli nie nauczysz podstaw kompozycji obrazu. Polecam naprawdę.


    Jeśli się natomiast uprzesz i chcesz już zaraz obiektyw to kup Nikon AF-S DX 55-300. Będziesz miał dwa obiektywy które będą pokrywać zakres od 18 do 300 mm czyli od bardzo szerokiego kąta widzenia do dużego "zooma"

  2. #22

    Domyślnie

    Po co mu jasne szklo do fotografii krajobrazowej gdzie wypada i tak przymkanac je do przynajmniej f/5.6? Albo kolejny ciemny zoom? Stalka przynajmnej pozwoli mu na zabawe glebia ostrosci i pozwoli wycisnac wiecej z matrycy bez rujnowania kieszeni
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 17-03-2014 o 21:08

  3. #23

    Domyślnie

    Miałem N35mm 1,8G.
    Sprzedałem.
    Żałuje.
    Kupie znowu. Bo robota bez niego nie idzie mi jakos...
    Super na dx i ff. Bardzo lubię to szkło za małe wymiary, mała wagę etc i oczywiscie za obrazek.
    Kupisz - zostawisz. Przyda sie na pewno.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  4. #24

    Domyślnie

    Obiektyw 18-105 nikkora to chyba najlepszy kit na rynku. Bardzo uniwersalny i do tego dość dobry optycznie jak na kit!
    Nie wychwalałbym aż tak tego obiektywu. Za to coś jaśniejszego... jak najbardziej. Np. Sigma 18-35 F/1.8 A HSM DC...
    Nikon

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Nie wychwalałbym aż tak tego obiektywu. Za to coś jaśniejszego... jak najbardziej. Np. Sigma 18-35 F/1.8 A HSM DC...
    Kolega 2 razy powtórzył, że jest dobry "jak na kita" z czym się zgadzam w 100%. Inna sprawa, że by w pełni wykorzystać walory matrycy D5300 przydałoby się coś co sprosta jej wymaganiom.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VEN Zobacz posta
    Witam
    jestem nowiicjuszem i zakupiłem pierwszą lustrzankę w swoim życiu - poprzednio robiłem fotki Canon Powershot G10.
    Mam obecnie Nikona D5300 i obiektyw 18-105 kit. Moje pytanie brzmi czy, a jesli tak, to jaki powinienem dokupić drugi obiektyw. Niestetty fundusze to zaledwoe 1000zł. Lubię robić krajobrazy oraz uliczki w mieście, nie robię portretów , ale utrwalam wspólne spotkania na imprezach w domu i w lokalach. Staram się robić również fotki nocne miasta.
    Jak już było napisane - ja bym się jeszcze wstrzymał. Póki co widzę takie opcje:
    - zostawiasz kit - uliczki, krajobrazy, nocne - ze statywu i tak robisz, a do rodzinnych imprez możesz dokupić lampę
    - zmieniasz obiektyw - na przykład pozbywasz się 18-105 i kupujesz Sigmę 17-50 2.8. Ale tutaj nie jest powiedziane, że na imprezach rodzinnych wystarczy, bo i tak może lampy brakować. Z wbudowaną różnie - czasami do takich okazji wystarcza, często nie - aczkolwiek aparat ISO konkretne ma (sam używam D5200 od sierpnia).

    Więc tak jak ktoś radził - kup najpierw statyw I nie najtańszy - jak kupiłem jakiś Treq Tri-16 za 120 zeta - po pół roku dostał takich luzów, że kłapnięcie lustrem z pilota nawet powoduje lekkie przestawienie (widać przy bracketingu).

    Popstrykaj zdjęcia przez kilka miesięcy, później zobacz jakich ogniskowych najczęściej używasz. Będziesz miał jasną sytuację w którą stronę iść. U mnie wyszło, że zdjęcia robię w przedziałach 16-60 bądź 200-300 (miałem na początku 18-105 i 55-300). Najczęściej jednak okolice 24mm albo 50mm - miałem okazję, więc kupiłem po taniości 35/1.8G. Później dokupiłem jeszcze 50/1.8G. Pierwszego używam prawie cały czas, 50tki jak chcę jakieś portrety porobić bez zbytniego oddalania się od rodziny (raczej na dworze, w domu ciasnawo

    18-105 i tak od czasu do czasu muszę założyć jak szerokości brakuje - jakieś imieniny, etc., dopalam lampą wbudowaną. Tutaj żałuję tylko, że moja 35mm to nie 24/28mm - no ale różnica w cenie kolosalna

    Kusi mnie wymiana tego kita na Sigmę 17-50 2.8 - ale tak po prawdzie, to nie mam wielkiej potrzeby, żeby to robić - ot tylko, żeby kupić kolejne szkło

  7. #27

    Domyślnie

    dziękuję za wszelkie rady - kupiłem 35/1.8 Nikkor używka z forum - to właśnie to czego szukałem a statyw - Slik pro 340DX - narazie się zastanawiam - chodzi o wagę - chodzi o wyjazdy zagraniczne - tam na liniach lokalnych jest ograniczenie czasami do 10 kg.
    Ostatnio edytowane przez VEN ; 18-03-2014 o 14:48
    D5300, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon AF-S Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR - fotografowanie amatorskie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VEN Zobacz posta
    dziękuję za wszelkie rady - kupiłem 35/1.8 Nikkor używka z forum - to właśnie to czego szukałem
    Wiedziałem, że ci się spodoba stałka bo po podpięciu pod jakiekolwiek body wchodzi się w zupełnie inny wymiar...
    Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wie, że ogniskowa 35 mm się mu przyda, to nie będzie narzekał na 35/1.8 Zresztą podobnie jest z każdą ogniskową Trzeba znać potrzeby, by dokonać dobrych wyborów

  10. #30

    Domyślnie D5300 + Tamron 18-270 mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD

    witajcie,
    Mam prośbę o pomoc dla początkującej lustrzankowej "brunetki" .
    "Na dniach" mam zamiar stać się posiadaczką D5300. Zastanawiam się jednak nad sensownością zakupu w zestawie z 18-55 VR + drugiego obiektywu (kiedyśtam) lub samego body (250zł mniej), ale z obiektywem Tamron 18-270 mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD.
    Na początek chciałabym, aby było możliwie uniwersalnie, by nie trzeba było targać np. na wakacje kilku szkieł. Fotografuję amatorsko, głównie plenery (widoczki, kolekcja chmur), detale architektury (raczej z zewnątrz), ale i makro się też trafi. Czy ten aparat z w/w obiektywem to dobry wybór?
    Przyszłościowo do makro zamierzam dokupić dedykowany obiektyw (jak nastąpi odbudowa funduszy)

    Pozdrawiam

    PS. statyw dobrej jakości mam

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •