Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Jestem początkujący, wiec może i to mój błąd. Ale wydaje mi się ze jeśli chodzi o firmę PrintLab to i tak taniej wyjdzie z wiecznymi kartridżami ponieważ 500ml tuszu w butlach właśnie tej firmy jednego koloru kosztuje w granicach 25zł. Ja osobiście do swojej kupiłem tusze SADHAUS 6x 100ml za niecałe 140zł to i tak wychodzi taniej niż zamienniki a o jakości tych tuszy tez słyszałem i czytałem dobre opinie. Nie spróbuje to się nie przekonam Puki co czekam na przesyłkę

  2. #12

    Domyślnie

    A ja czekam na wyniki testów.

  3. #13

    Domyślnie

    a wiec trochę podrukowałem i co mogę powiedzieć. Drukarka na pewno warta swojej ceny. W tej kwocie myślę że na pewno nic lepszego bym nie znalazł. Wydrukowałem kilka fotek na tuszu SADHAUS i tanim papierze fotograficznym PAMED i jak dla mnie to zdjęcia rewelacyjnej jakości. Tylko ciekawi mnie ich trwałość... Mam też nadzieje że za szybko ta drukarenka mi nie padnie
    Póki co szczerze polecam

  4. #14

    Domyślnie Pytania?

    Witam
    MARS CooL pytanie mam takie. Linki jakie podałeś są do 5 kartridży 551 - bez szarego, szary atrament z linku jest do kartridża 526 a reszta kolorowe print labu do 551. Do czego wlałeś ten szary atrament i jak to drukuje gdy są wymieszane różne marki atramentu?

    matej660 a do czego wlewałeś ten atrament? kupiłeś wieczne kartridże czy reseter do oryginalnych?
    Czy wciąż jesteś zadowolony z tych tuszy?

    Pytam bo stoję przed kupnem drukarki (6350 lub 7150).

    Czornyj pisze, że lepsze zdjęcia wydrukuje się, z tym szarym atramentem, ale np. print lab wciąż go nie sprzedaje w butlach, a o tych sudhaus zbyt wiele nikt nie pisze. Znalazłem jakiś wątek na zagranicznym forum, gdzie nie wszyscy chwalili te sudhaus, które jak tam pisze już zmieniły nazwę.

    http://www.printerknowledge.com/thre...ill-inks.6226/

    Wiem, że najlepsze byłyby oryginały, ale wiecie ile kosztują, więc trzeba znaleźć jakiś rozsądny kompromis.

    Może ktoś inny już też próbował tych rzeczy. Proszę o odpowiedź.
    D300s + T17-50 2.8VC + N85 1.8G + SB-910

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlexoN Zobacz posta
    Witam
    MARS CooL pytanie mam takie. Linki jakie podałeś są do 5 kartridży 551 - bez szarego, szary atrament z linku jest do kartridża 526 a reszta kolorowe print labu do 551. Do czego wlałeś ten szary atrament i jak to drukuje gdy są wymieszane różne marki atramentu?
    Wkłady i tusz najpierw kupiłem w tusze.info. Wkłady ok nie trzeba resetowac, tusze zatkały głowice po 10 wydrukach. Wymieniłem na te z printlabu i wydają się być bardzo dobre. Na razie bez problemu. Wydaje mi się ze w połaczeniu z sudhaus jest gorzej niz z orginałem czy szarym z tusze.info. Tak jakby nie było tej klarowności i ostrości. Ale z powodu częstych wyjazdów nie drukowałem nazbyt dużo. Natomiast dziwna sprawa z Epsonem P50. Zatkały się głowice i nie mogłem jej wyczyścić. Nie pomógł płyn ani zmiana na oryginalne tusze. Drukarka leżała kilka miesięcy nieużywana. Z głupia zamówiłem przy okazji tanie zamienniki z printlabu i poszło. Poza mikro bandingiem który ustępuje drukuje jak nowa.

    Do ogólnego użytku: dokumenty + zdjęcia Canon rewelacyjny, do zdjęć Epson P50 jeszcze lepszy (poza dominatą w wydrukach czarno białych). Będąc w Afryce drukowałem zdalnie dzieciakom zdjęcia z telefonu na Canonie. Bardzo się zdziwiłem jak dostałem maila że jeden z pojemników jest prawie pusty
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  6. #16

    Domyślnie Szary tusz

    Dzięki za info MARS CooL.

    Czy czasem przyczyną opisanej przez Ciebie gorszej jakości druku pomieszania kolorów z PrintLabu z szarym z Sudhausu nie jest to, że na butli z szarym jest napis, iż jest do wkładów z oznaczeniem 526 a nie 551?

    Zatem jaki szary najlepiej pasuje do kolorowych tuszów PRINT LAB?

    Może ktoś też wypowie się jaka jest jakość i trwałość druku zdjęć tymi SUDHAUSAMI i czy nie zatykają głowicy po dłuższym użytkowaniu.

    Wychodzą znacznie drożej niż print laby ( ta sama cena 5x mniejsza pojemność), ale może jakość i trwałość druków uzasadniała by ich zakup, szczególnie, że mają komplet wraz szarym.

    Dziś napisałem e-maila do PRINT LABU z zapytaniem czy planują sprzedawać szary tusz w butlach.

    Odpowiedzieli, cytuję: "staramy się by mieć w swojej ofercie w niedługim czasie".

    Może za jakiś czas nie będziemy mieli dylematów.

    Pozdrawiam
    D300s + T17-50 2.8VC + N85 1.8G + SB-910

  7. #17

    Domyślnie

    ... a może lepiej kupić model drukarki bez szarego tuszu. Nie będzie problemu.
    Czy naprawdę widać różnicę w jakości druku pomiędzy pięcio a sześcio kolorowym, szczególnie przy druku tuszami z butli?

    Co wy na to?
    D300s + T17-50 2.8VC + N85 1.8G + SB-910

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlexoN Zobacz posta
    ... a może lepiej kupić model drukarki bez szarego tuszu. Nie będzie problemu.
    Czy naprawdę widać różnicę w jakości druku pomiędzy pięcio a sześcio kolorowym, szczególnie przy druku tuszami z butli?

    Co wy na to?
    Mam P50 Epsona i Canon 7150 oraz kilka rożnych wynalazków w pracy z 4 tuszami. Pod względem jakości zdjeć w kolorze najbardziej podoba mi Epson (tusz czarny, 3 kolory i 2 kolory light ale daje popalić nieraz z przebarwieniami). Canon nie ma tak mocnych i klarownych kolorów ale za to bardzo ładnie zachowuje się w cieniach i półtonach. Ja bym brał Canona z szarym bo ma wszystko co potrzeba. Zawsze możesz używać oryginalnego szarego dopóki nie będzie tego z printlabu.

    Co do SUDHAUSU to się nie wypowiem jedynie tylko to że nie ma z nimi żadnego kontaktu, towar przyszedł 2 tygodnie po przedpłacie
    Ostatnio edytowane przez MARS CooL ; 24-04-2014 o 21:18
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  9. #19

    Domyślnie

    Dzięki.

    Tak też chyba zrobię. Kupię Canona 7150 lub jak się uda w dobrej cenie 6350 (praktycznie to samo).

    Z Print Labu można kupić szary zamiennik - kartridż za ok 17 zł + pozostałe wieczne kartridże i tusze z butli PrinLAb.

    Powinno być OK.

    A tak nawiasem mówiąc, czy zdjęcia w albumach też tracą jakość po czasie gdy drukowane zamiennikami, czy tylko gdy wiszą na ścianach i poddawane są promieniowaniu UV ?
    D300s + T17-50 2.8VC + N85 1.8G + SB-910

  10. #20

    Domyślnie

    Kupiłem właśnie Canon Pixma MG6350 (poprzednik 7150) za 559zł w sklepie X-KOM_PL przez popularny serwis aukcyjny.

    Jak odbiorę to coś podrukuję i się zobaczy.

    Pozdrawiam
    D300s + T17-50 2.8VC + N85 1.8G + SB-910

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •