Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Grip odklejająca się guma.

    Mam gripa Phottixa do d600, generalnie od środka zaczęła się odklejać guma i czuć to pod palcami. Również przy samej krawędzi guma zaczyna odchodzić. Mam do Was pytanie, czy macie jakiś sposób na odklejającą się gumę(sprawdzony) chciałem całkowicie ściągnąć gumę i zakleić ponownie, ale trochę się martwię że gumą się naciągnie podczas ściągania. Jeżeli macie jakieś doświadczenie to prosiłbym o napisanie kilka słów, ponieważ kiedyś już kleiłem inny grip, ale klejem typu "kropelka" po ściśnięciu wylał mi się na zewnątrz i zostały ślady, teraz nie chciałbym popełnić tego błędu

    Mam jeszcze na grip gwarancje w sumie, ale totalnie nie wiem czy warto to wysłać, ponieważ nie wiem jak serwis Phottixa się zachowuje i czy dokleją tą gumę? Miał ktoś coś wspólnego z serwisem phottixa ?

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem kiedyś to samo z gripem tego producenta,ale na pocieszenie powiem, że gumy to nie jest mocna strona zamienników!U mnie był bąbel pośrodku,jeden centymetr od brzegu i odklejający się jeden z rogów.Ja zrobiłem tak:Odkleiłem gumę na całej szerokości ,na głębokość około 3cm od brzegu(podważać szeroką plastikową szpatułką nie naciągając gumy.Po odklejeniu,między gumę a plastik włożyłem długi patyczek(do szaszłyków) w celu odsunięcia gumy i posmarowania klejem.Obie powierzchnie smarujemy cienko klejem BUTAPREN za pomocą pędzelka. Plastik w miejscu gdzie będzie przyklejona guma i samą gumę(nie usuwamy starej warstwy kleju).Teraz należy odczekać około 10 minut(nie sklejamy od razu).Po przeschnięciu kleju wyjmujemy patyczek i sklejamy dokładnie dociskając.Po godzinie dociskamy raz jeszcze.Metoda bezpieczna bo butapren nie wpływa negatywnie na plastik w przeciwieństwie do kleju cyjanoakrylowego(kropelka i podobne).U mnie trzymało rok,dalej nie wiem bo sprzedałem gripa z body.
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  3. #3

    Domyślnie

    mysle ze suszarka do wlosow i spokojnie sobie poradzi z klejem pod gripem potem dobrze wyczyscic jakims rozpuszczalnikiem i butapren i tyle
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    a nie lepiej kupic tasme dwustronna ??
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #6

    Domyślnie

    potwierdzam w przypadku polaczenia gumy z plastikiem najlepszy bedzie butapren lub ewentualnie klej do gumy..

    taśma wg mnie odpada w przypadku gdy odkleja sie tylko fragment gumy ...
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    a nie lepiej kupic tasme dwustronna ??
    Oczywiście że lepiej.Ale wtedy należy odkleić całą gumę,od niej taśmę dwustronną,oczyszczamy z resztek kleju,naklejamy nową taśmę,odtłuszczamy miejsce klejenia i naklejamy.
    Do małych robótek.....butapren!
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •