Close

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 473
  1. #31
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Na co dzień używam oprogramowania Adobe. Posiłkuję się View NX2 jako przeglądarką zdjęć i sporadycznie używam go do ustawienia WB (później TIFF i dalej w PS).

    Robiłem niedawno podejście do tematu zakupu Capture NX2. Kusiła łatwość uzyskania finalnego efektu jeżeli chodzi o kolor. Bardzo pomocne też były Control Pointy. Jednak finalnie zwyciężyło przyzwyczajenie i szybkość (obróbka kilkunastu zdjęć jednocześnie) pracy oprogramowania Adobe (cena zakupu Capture NX2 też nie zachęcała).

    Dlatego dzisiejsza informacja bardzo mnie ucieszyła. Choć radość trwała krótko... NX-D to taki ni to pies ni wydra. Mocno ograniczony Capture NX2 albo trochę bardziej rozbudowany View NX2.

    Na pocieszenie zostaje właściwie tylko fakt iż program jest darmowy. A darowanemu koniowi...
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 25-02-2014 o 17:44

  2. #32

    Domyślnie

    Osobiście nie lubię programów Nikona, testowałem oba i nie rozumiem tych zachwytów.

    ViewNX jest bardzo okrojony i wkurza mnie to, że zwiększa czasem nawet dwukrotnie rozmiar plików NEF po obróbce. Obrobi się 500 plików i zajmują o połowę więcej miejsca niż wcześniej. Poza tym po resecie ustawień plik i tak jest większy niż ten z aparatu.

    Od Capture NX wolę LR bo jest wygodniejszy w obsłudze, ma duże możliwości katalogowania i tagowania zdjęć. Kolejna rzecz to to, że softem Adobe obrobię RAWy z każdego aparatu nie tylko z Nikona i wszystko mam w jednym miejscu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #33
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Osobiście nie lubię programów Nikona, testowałem oba i nie rozumiem tych zachwytów.

    ViewNX jest bardzo okrojony i wkurza mnie to, że zwiększa czasem nawet dwukrotnie rozmiar plików NEF po obróbce.
    View NX jest fajny jako szybka przeglądarka. Na jednym monitorze duże zdjęcie wyświetlane z RAWa zamiast z zaszytego w nim jpg a na drugim monitorze widok folderów. Dodatkowo widzę ramkę aktywnego punktu AF co też czasami przyspiesza robotę. Niestety Adobe Bridge nie daje mi takiej możliwości i najpierw muszę czekać na wygenerowanie plików podglądu co też zajmuje czas przy dużej ilości plików w folderze.

    Raw po obróbce rośnie dlatego że do pliku jest zapisana nowa miniaturka jpga. W Capture można to było wyłączyć albo wybrać rozmiar (tak mi się wydaje z czasów używania triala).

  4. #34

    Domyślnie

    Jak tylko dostałem informację od Jaacka, nieco się podnieciłem, ale jak okazało się, że to zupełnie nowy soft, na dodatek bez u-pointów, to (po przejrzeniu tego wątku), nawet sobie nim dysku nie będę brudził. Oby tylko nie spełniło się założenie, że ma to być jedyny program Nikona – do wszystkiego. IMHO – żaden soft niezależnego producenta nie daje takich możliwości w kwestii kolorów i tak precyzyjnej pracy z obróbką lokalną, jak NX2. A wystarczyłoby tylko wprowadzić kilka drobnych poprawek (lokalna ekspozycja, lepsze odszumianie, wyciąganie cieni i gaszenie świateł) i byłby soft idealny. No nic. Popracuje się na NX2 tak długo jak się da, a w między czasie trzeba się będzie na amen zbratać z ACeeRem.
    Pod ponad roku czekałem z niecierpliwością na NX3, z chwile wyżej wspomnianymi usprawnieniami, a zamiast tego – taka kicha. Chyba się popłaczę…
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    View NX jest fajny jako szybka przeglądarka.
    Do szybkiego przejrzenia zdjęć w zupełności wystarcza mi eksplorator Windows
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #36
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Nowy NX-D (tak jak wspominali poprzednicy) bazuje na Silkypix. https://www.isl.co.jp/SILKYPIX/english/

    Oprocz NX-D pobrałem również z ciekawości trial Silkypix Developer Studio Pro 5... jednak szału nie ma. Trudno jednak powiedzieć na ile Nikon finalnie będzie mógł zmienić NX-D.

    Mignęła mi informacja że Nikon zakończy wsparcie dla NX2 z chwila wypuszczenia finalnej wersji NX-D (zapowiadana na lato tego roku). Faktycznie dla zwolenników NX2 jest to powód do zmartwienia. Potencjalny brak wsparcia dla nowszych wchodzących na rynek aparatów może być z czasem problemem.

    Info z FAQ

    Q: For how long will support for Capture NX 2 continue?

    A: We will continue to update Capture NX 2 as needed to add support for new cameras until the official version of this software is released.
    At this time, the official version is scheduled for release in summer this year.
    We will no longer update Capture NX 2 after the official version of this software is released.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 25-02-2014 o 19:13

  7. #37

    Domyślnie

    Co za pomysł, żeby niszczyć (likwidować ) taki soft? Porażka.
    Zaczynam odnosic wrażenie, że po tych nowoczesnych korporacjach to już niczego dobrego się nie należy spodziewać SKANDAL!
    NIKON

  8. #38

    Domyślnie

    Koledzy, czy prócz krytyki na naszym forum wysyłacie swoje uwagi również do Nikona? Pytam serio. Nie jest to przypadek beznadziejnego walenia głową w mur. Mam nadzieję. Soft jest tymczasem darmo i w fazie beta. Pierwsi użytkownicy otwarcie traktowani są jako testerzy programu i proszeni wręcz o swoje uwagi na temat pracy w nowym NX.
    myślę co piszę

  9. #39

    Domyślnie

    sądzę ze to niestety są konsekwencje kupna przez google firmy nik software, które była twórcą CaptureNX oraz właścicielem technologii u-point. I nasz pisanie do nikona niewiele pomoże
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #40

    Domyślnie

    Jestem aż tak naiwną gąską?
    jedna z opinii na Dpreview
    "Perhaps D stands for Downgrade"

    śmiać się czy płakać?
    Ostatnio edytowane przez RomanZWrocławia ; 25-02-2014 o 20:11
    myślę co piszę

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •