Close

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 473
  1. #41
    Oszczędny w słowach Awatar Daedric
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    120

    Domyślnie

    Nie zaszkodzi wyrazić swojej opinii w formularzu na stronie, Nikon zachęca do tego. Każdy kto ma jakieś pomysły na funkcjonalności lub na coś narzeka powinien naskrobać kilka zdań i wysłać przez ten formularz. Oczywiście nie mamy gwarancji, że nasze prośby zostaną uwzględnione ale zawsze zwiększa to szansę. Jeśli nie będą wiedzieć, że ludzie czegoś potrzebują to na pewno tego nie dodadzą.
    D750 + T24-70-200 2.8 VC + 50 1.8G + SB-910
    LP FS 400 AW + TT Retrospective 20 + Triopo (GT-3230X8C + B-2)

  2. #42

    Domyślnie

    Może to dobry moment na zakup ostro przecenionego C1? Po zarejestrowaniu się jako mieszkaniec USA całkowity koszt to 150 euro.

  3. #43

    Domyślnie

    sledze dyskusje kolegow. uzywam na codzien ps6. moje pytanie (calkiem serio) co trace nie uzywajac programow nikona?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbb Zobacz posta

    Pierwsze wrażenie - potrzebuje znacznie mocniejszego komputera, na moim E8400 z 8 Gb jest strasznie mułowaty, znacznie bardziej niż Capture NX2.
    w specyfikacji i5 lub lepiej wiec E8400 jest zdecydowanie do tyłu. Ja z moim E5200 nawet nie probuję instalować z CNX2 jestem mega zadowolony i 4 podejścia do Lr skonczyły sie powrotem do CNX2
    Nikon

  5. #45
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    sledze dyskusje kolegow. uzywam na codzien ps6. moje pytanie (calkiem serio) co trace nie uzywajac programow nikona?
    Według mnie tracisz (może to złe określenie) łatwość uzyskania poprawnego koloru (mniej zafarbów) już po samym ustawieniu WB. No i samo sedno Capture NX2 czyli U-pointy.

    Jako użytkownik PS5 w pewnym momencie rozważałem zakup Capture NX2 właśnie z wymienionych powyżej powodów. Jednak nie byłem na tyle zadowolony z NX2 aby zrezygnować z oprogramowania Adobe. Po czasie doszedłem do tego jak uzyskać podobne rezultaty w PS. Żeby być sprawiedliwym... to co w Capture NX2 uzyskiwałem zaledwie dwoma kliknięciami w Adobe zajmuje czasami więcej czasu.

    Chyba kluczem jest sprawa prawidłowego odczytania WB przez program. Capture i View NX2 robią to prawidłowo. Oprogramowanie Adobe robi to trochę inaczej.

    Jeżeli chodzi o U-pointy to jest to szybkie i naprawdę świetne narzędzie. Oczywiście można to samo osiągnąć już w ACR jednak trzeba więcej uwagi poświęcić na malowanie maski. To co w Capture NX2 zrobisz kilkoma kliknięciami w Adobe zajmuje więcej czasu i wymaga precyzji.

    Był nawet moment podczas testów triala Capture NX2 że myślałem o tym aby część roboty zrobić na sofcie Nikona a skończyć w Adobe. Jednak to dobre dla pojedynczych zdjęć...

    W moim przypadku zwyciężyła lepsza elastyczność obróbki pliku pod Adobe (gaszenie, wyciąganie, odszumianie) oraz możliwość obróbki jednocześnie dowolnej ilości zdjęć.

    PS.
    View NX2 jest darmowy więc w pewnych sytuacjach tam ustawiam WB i robię eksport do TIFF i dalej już robię w Adobe.

    Byłem bardzo podniecony dzisiejszym info. Może byłem naiwny ale liczyłem że pojawi się darmowa wersja softu Nikona z U-pointami.

    Dopóki posiadam D700 i V1 pozostanę przy PS5 i ACR 6.7 jednak w przyszłości kiedy będę posiadał nowszy aparat bez wsparcia w ACR 6.7 pójdę w strone LR (to mi zastąpi ACR a resztę zrobię w PS5) Konwersja do Dng to nie są takie miody... bardzo mocno rośnie objętość plików.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 25-02-2014 o 21:58

  6. #46

    Domyślnie

    co to sa u pointy?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #47
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    co to sa u pointy?
    http://www.youtube.com/watch?v=iCXSrzPRUPU

  8. #48

    Domyślnie

    dziekuje
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #49

    Domyślnie

    zainstalowałem - przejrzałem - wywaliłem

    Rok temu po rozwodzie Nikona z NIK'iem można było się tego spodziewać, że będzie inaczej. Chociaż nikt nie przypuszczał, że Nikon się cofnie w rozwoju. Dla mnie ten program w porównaniu z CNX2 to duży krok wstecz.
    Niech dołożą do niego piękne welurowe pudełko za 50$ i okrzykną go programem roku 2014.
    Na pewno znajdą nabywców tak jak w przypadku "legendarnego" 58/1,4G. Marketing. Wszech obecny marketing.... "G" zawinięte w kolorowy papierek i ładnie podane.

  10. #50

    Domyślnie

    Otworzyłem tego samego RAW-a z D700 na Lr5, C1 v7 i najnowszym trialu CNX2, rzeczywiście CNX2 otwiera najładniej ale widząc oryginał dość łatwo można to samo osiągać w dwóch pozostałych, odwrotnie (odszumianie, ciągnięcia cieni i gaszenia świateł) już troszkę trudniej.

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •