Close

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 473
  1. #421

    Domyślnie

    Moim zdaniem na tym NDxowym obrazku zieleń mchu jest zbyt jaskrawa i zaniebieszczona - więc dla mnie słusznie LR poszedł nieco cieplej, tam ta zieleń nie jest radioaktywna.

    Ale to są w sumie didaskalia - RAWer od tego ma całą kupę suwaków (a operator umiejętności ich obsługi), żeby sobie ustawić obrazek tak jak chce. Ważne, czy ergonomia programu jest dobra, to znaczy ile czasu zajmuje osiągnięcie zamierzonych efektów i czy trzeba się przy tym napocić z wysiłku bo wszystko jest pod górkę, czy idzie gładko, bo program pomyślany i wykonany dobrze.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #422

    Domyślnie

    Wszystko w takich sytuacjach zależy od subiektywnej oceny.
    Dla mnie kolory są rozbalansowane zarówno w Lr jak i CN-D. W Lr jest trochę za dużo żółtego w światłach (drugi plan) i purpury w średnich tonach (pień, ziemia i suche liście), natomiast CN-D ma chyba wszędzie za dużo cyjanu co dało szczególnie fatalny efekt na mchu.
    Można to wszystko zapewne ujednolicić kilkoma ruchami w każdym z programów. Trudno na tym przykładzie znaleźć jakąś przewagę w oddaniu kolorystyki przez nikonowski program, o czym czasem jest mowa.

  3. #423

    Domyślnie

    Panowie zgadzam się z Wami, można każdym programem zrobić finalnie co się chce,
    chociaż wyciąganie ze świateł w Lr nie przebije chyba rzadny rawer,
    jednakże wywołałem z mety poprawiając te same rzeczy, kontrast, wb, wyciąganie i ostrzenie, nie masakrowałem plików,
    efekty sami widzicie po kilku prostych klikach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Osobiście używam tylko Lr, ale tak z ciekawości odpaliłem NXD,
    oczywiście nie chcę tutaj przekonywać na siłę nikogo, to tylko takie małe porównanie,
    teraz tylko wywołane ray bez żadnych suwaków, tylko pomniejszone SNS-em

    nxd - profil standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0547_00001-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	501,8 KB
ID:	14458

    lr -profil adobe standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0547-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	451,5 KB
ID:	14461

    lr - profil camera standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0547-2-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	468,7 KB
ID:	14462

    - - - - kolejny post - - - - - -

    i jeszcze jedno tylko pomniejszone

    nxd - standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	493,7 KB
ID:	14464

    lr - adobe standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	458,7 KB
ID:	14465

    lr - camera standart
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-Blog-1024Q100M.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	460,8 KB
ID:	14466

    różnicy dużej nie ma, ale widzę że lr idzie trochę w żółć

  4. #424

    Domyślnie

    Widzę te różnice, ale moim zdaniem nie ma w tym większego znaczenia (i nie dlatego, że są aptekarskie), a dlatego że w sumie i tak nie ciągnę na automatycznych ustaweniach, tylko kolory staram się obrabiać wedle swojego oka ręcznie.

    Mam natomiast inne pytanie - bo kolega o sympatycznym nicku jamnik o tym wspominał - ma ktoś zainstalowanego ostatniego Capture NX2 i tego nowego NXD i może potwierdzić, że nic się nie gryzie i nie koliduje?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    różnicy dużej nie ma, ale widzę że lr idzie trochę w żółć
    Nie ma znaczenia "w co idzie LR" - to tylko jeden z gotowych "presetów", może się podobać, może się nie podobać ale zawsze powoduje że punkt wyjścia dla obróbki RAW został już z grubsza ustalony przez profil i część informacji (poza krzywą) jest już nie do odzyskania (zwłaszcza w światłach) albo musimy forsować plik, żeby dostać się tam gdzie na surowym pliku jest info ale profil ustawił (curve) nam powyżej / poniżej punkt wyjścia.
    Polecam zrezygnować i zaczynać ręcznie od płaskiej krzywej (tak słyszę sam siebie ) i od zera po swojemu - znacznie większa swoboda, tyle że punkt wyjścia jest bardzo flat i trzeba widzieć kierunek w którym się podąża - profil ten kierunek jakby wyznacza ale z ograniczeniami.

  6. #426

    Domyślnie

    No fajnie , że Panowie dołączyli się do dyskusji, nie chodziło mi o faworyzowanie żadnego z programów,
    wręcz przeciwnie, jest dyskusja o nikonowskim NXD, często słysząc o tych kolorach z systemowej obrabiarki,
    ale jakiejś tam przewagi w dzisiejszych czasach nie widzę.
    Fakt faktem, że w Lr mi się najlepiej pracuje, ale to jest mje zdanie.
    NXD wydaje mi się, że bardziej zamula kompa, aniżeli Lr.

  7. #427
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    U mnie LR śmiga, a NXD po załadowaniu 250 zdjęć potrafi zdechnąć. Jednak wolę NXD, bo mam tragicznie słabe doświadczenie w obróbce i dla mnie jest zbawieniem, że RAW w NXD wychodzi na dzień dobry z takimi ustawieniami, jak JPG z puszki. Trafiłem ostatnio na takie zdjęcia, że co bym nie dłubał - było źle. A JPG był w miarę ładny.
    W NXD brakuje mi w narzędziu "retouch brush tool" możliwości ręcznego wskazania punktu, skąd ma być pobrany wzór. Czasami się myli i krosta po komarze nie znika zupełnie, pozostaje plama. Taie zdjęcie muszę dodatkowo wrzucać do LR lub FastStone'a. Tak to jak na darmowe narzędzie naprawdę super, nie ma się do czego za mocno przyczepić.

  8. #428

    Domyślnie

    Najlepszy program powstałby zapewne z połączeniu kilku. Miałem i używałem CNX2, ale z D7500 jakość działać nie chce. Do NXD nie mogę się przekonać, aczkolwiek zdjęcia z wakacji na nim wywoływałem. ON1 Photo RAW ma dużo ciekawych presetów, także jako efekty i bajeczne narzędzie zaznaczania i maskowania. PS to już inna bajka.... Jakby tak jeden stworzyć...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  9. #429

    Domyślnie

    Dla mnie taki rawer byłby idealny, nawet ten NXD, ale żeby chodził bez zająknięcia na słabych maszynach, nawet z 2Gb ramu,
    dzieciaki dorosły, więc do kompa głównego ciężko się dostać, używam laptopa do obrabiania, no jest masakra z tymi 4 gb ramu i i3.
    Wszystko muli niemiłosiernie, chociaż Darktable dość żwawo chodził, ale jakoś nie mogę się połapać w nim.

  10. #430
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No ale to nie wina programu tylko Twojego starego sprzętu. 16gb ramu to ja chyba z 10 lat temu miałem

Strona 43 z 48 PierwszyPierwszy ... 334142434445 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •