Close

Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 473
  1. #121

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie NX2 - naczytałem się w tym wątku pochwał na jego temat więc postanowiłem go przetestować póki można. I spotkała mnie przykra niespodzianka.
    Otwieram NEFa, obrabiam, ustawiam co chcę i otwieram plik w PS do dalszej obróbki. Plik zapisuje się jako TIFF i otwiera się w PS. Można to jakoś ominąć, by odbywało się na tej samej zasadzie jak przy otwieraniu nefa w ACR? Tzn. BEZ zapisywania tiffa?
    O ile nefa z d50 z 5 MB robi się 41 MB tiff, to już z takiego d800 z 40 MB nefa robi się 250 MB tiff.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie NX2 - naczytałem się w tym wątku pochwał na jego temat więc postanowiłem go przetestować póki można. I spotkała mnie przykra niespodzianka.
    Otwieram NEFa, obrabiam, ustawiam co chcę i otwieram plik w PS do dalszej obróbki. Plik zapisuje się jako TIFF i otwiera się w PS. Można to jakoś ominąć, by odbywało się na tej samej zasadzie jak przy otwieraniu nefa w ACR? Tzn. BEZ zapisywania tiffa?
    O ile nefa z d50 z 5 MB robi się 41 MB tiff, to już z takiego d800 z 40 MB nefa robi się 250 MB tiff.
    Zmiany w nefie poczynione w NX2 są widoczne chyba tylko dla niego samego, żeby stały się widoczne dla innych programów trzeba zapisywać RAW-a do tifa, jpega czy peesdeka. Nie znam dobrze tego softu ale wydaje się że te zmiany zaszyte są w samym pliku.

    Poza tym zastanawiam się ile modyfikatorów w samym NX2 (poza tymi oczywistymi), pracuje na RAW-ie a ile modyfikuje wygenerowany podczas otwierania podgląd w taki sam sposób jak jpg czy tif.
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 04-03-2014 o 11:59

  3. #123

    Domyślnie

    Nie ma szans żeby otworzyć NEFa z uwzględnieniem korekt wykonanych jako kolejne zadania w NX2 za pomocą PSa.
    Przecież to swego rodzaju warstwy korekcyjne nadawane w NX2, więc jak mogą być widziane i porawnie interpretowane przez inny program, który ma inny zestaw narzędzi - więc inaczej wyglądają korekty ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #124

    Domyślnie

    Nie da sie tez otworzyc NEFa obrobionego w ACR, LR w NXie z poczynionymi zmianami oraz odwrotnie...to raczej logiczne, jedyna opcja jak wspomniano i stosowana przeze mnie to zapis do Tiffa.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Nie da sie tez otworzyc NEFa obrobionego w ACR, LR w NXie z poczynionymi zmianami oraz odwrotnie...to raczej logiczne, jedyna opcja jak wspomniano i stosowana przeze mnie to zapis do Tiffa.
    Ale jak NEF'a obrobionego w LR/ACR? Przecież tam powstanie nienaruszony NEF i pliki uwzględniające korektę i po czymś takim normalnie otwiera się NEFA w CNX2 tyle, że jest on "goły" bez zmian. To tak samo jakbyśmy przekopiowali takiego NEF'a do innego komputera i tam w ACR/LR otworzyli go to tez będzie "goły", chyba że z plikami dodatkowymi zawierającymi modyfikację, ale tego nie ćwiczyłem.

    I sytuacja odwrotna, czyli NEF po przeróbce w CNX2 ma zawarte w sobie wszystkie zmiany ale jakby w osobnej strukturze pliku i można otworzyć taki plik w ACR/LR ale nie pokarze on zmian poczynionych w CNX2.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie NX2 - naczytałem się w tym wątku pochwał na jego temat więc postanowiłem go przetestować póki można. I spotkała mnie przykra niespodzianka.
    Otwieram NEFa, obrabiam, ustawiam co chcę i otwieram plik w PS do dalszej obróbki. Plik zapisuje się jako TIFF i otwiera się w PS. Można to jakoś ominąć, by odbywało się na tej samej zasadzie jak przy otwieraniu nefa w ACR? Tzn. BEZ zapisywania tiffa?
    O ile nefa z d50 z 5 MB robi się 41 MB tiff, to już z takiego d800 z 40 MB nefa robi się 250 MB tiff.
    Tutaj też nie rozumiem, przecież otwarty NEF w ACR i potem do PS to już nie zapiszesz tego jako NEF?! Możesz sobie albo PSD albo TIFF, ale już nie NEF!
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    To tak samo jakbyśmy przekopiowali takiego NEF'a do innego komputera i tam w ACR/LR otworzyli go to tez będzie "goły", chyba że z plikami dodatkowymi zawierającymi modyfikację, ale tego nie ćwiczyłem.
    Jak skopiujesz razem z plikiem xpm to bez problemu wszystkie zmiany zachowasz.

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie NX2 - naczytałem się w tym wątku pochwał na jego temat więc postanowiłem go przetestować póki można. I spotkała mnie przykra niespodzianka.
    Otwieram NEFa, obrabiam, ustawiam co chcę i otwieram plik w PS do dalszej obróbki. Plik zapisuje się jako TIFF i otwiera się w PS. Można to jakoś ominąć, by odbywało się na tej samej zasadzie jak przy otwieraniu nefa w ACR? Tzn. BEZ zapisywania tiffa?
    O ile nefa z d50 z 5 MB robi się 41 MB tiff, to już z takiego d800 z 40 MB nefa robi się 250 MB tiff.
    NEF otwarty w ACR też przecież zajmuje miejsce na dysku bo PS tworzy plik tymczasowy. Poza tym i tak go musisz później zapisać jak chcesz zachować wszystkie zmiany, które zrobiłeś w PSie więc nie bardzo rozumiem w czym jest problem?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #128

    Domyślnie

    Rozpatrując jako program darmowy uważam że jest świetny, porównywałem go z Raw Therapee którego używam a teraz raczej to już używałem bo przechodzę na NX-D największy plus to szybkość działania, tak więc jako free polecam.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #129

    Domyślnie

    Q & A
    Najciekawsze - We do not plan to include a ...
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ksviper Zobacz posta
    Q & A
    Najciekawsze - We do not plan to include a ...
    Trochę dużo tego "We do not plan to include...". Bedzie taki nieco lepszy View NX.



    Send from Nexus 5 via TapaTalk
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 13 z 48 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •