Close

Strona 11 z 48 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 473
  1. #101

    Domyślnie

    jakikolwiek ruch który powodujący brak możliwości poprawnego odczytania zmodyfikowanych za pomocą NX2 NEFów jest po prostu nie poważny. Dla mnie to największa wtopa nikona.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    jakikolwiek ruch który powodujący brak możliwości poprawnego odczytania zmodyfikowanych za pomocą NX2 NEFów jest po prostu nie poważny. Dla mnie to największa wtopa nikona.
    Akurat o tym to raczej już można zapomnieć, przynajmniej w opcji 100% zgodności. Przecież nawet silniki Lr czy C1, kiedy tylko nastaną nowe zamiennie nie działają idealnie.

    Mimo że mam swoje przemyślenia poparte kilkoma dniami porównań to zapytam jeszcze raz, czy wg Was nie da się uzyskać tego samego z RAW-a za pomocą Lr czy C1 czy jest to po prostu zbyt czasochłonne i trudne?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    Mimo że mam swoje przemyślenia poparte kilkoma dniami porównań to zapytam jeszcze raz, czy wg Was nie da się uzyskać tego samego z RAW-a za pomocą Lr czy C1 czy jest to po prostu zbyt czasochłonne i trudne?
    W prostych sytuacjach – da się osiągnąć praktycznie identyczne rezultaty (przy odrobinie dłubania). Proste sytuacje to takie, kiedy źródła światła mają tę samą temperaturę barwową, a fotografowany temat nie ma zbyt skomplikowanych faktur, kolorów, odblasków, itd. Kiedy jednak sytuacja zaczyna się komplikować, efekt z NX2 są nie do zastąpienia przez soft uniwersalny. Najgorszy babol w algorytmach ACR, C1, LR – to kolory w cieniach. Przecież to jest wbrew fizyce! A w NX2 jest to oddane idealnie. Tam, gdzie jest mniej światła, jest też mniej koloru. Osobiście tworzę sobie własne rozwiązania dla tego problemu, ale jest gros sytuacji, kiedy nawet dobrze wypracowane techniki – jednak nie odrabiają tego, jak naturalnie wychodzi to z NXa.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #104

    Domyślnie

    Panowie moze to moja wina, ale nie moge sie doszukac jednego waznego narzedzia w tym nowym sofcie, gdyby ono bylo to nie bylo by tak zle i dalo by sie zyc bez u-pointow, chodzi mi o "pedzel i maski"...???!

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W prostych sytuacjach – da się osiągnąć praktycznie identyczne rezultaty (przy odrobinie dłubania). Proste sytuacje to takie, kiedy źródła światła mają tę samą temperaturę barwową, a fotografowany temat nie ma zbyt skomplikowanych faktur, kolorów, odblasków, itd. Kiedy jednak sytuacja zaczyna się komplikować, efekt z NX2 są nie do zastąpienia przez soft uniwersalny. Najgorszy babol w algorytmach ACR, C1, LR – to kolory w cieniach. Przecież to jest wbrew fizyce! A w NX2 jest to oddane idealnie. Tam, gdzie jest mniej światła, jest też mniej koloru. Osobiście tworzę sobie własne rozwiązania dla tego problemu, ale jest gros sytuacji, kiedy nawet dobrze wypracowane techniki – jednak nie odrabiają tego, jak naturalnie wychodzi to z NXa.
    Rozumiem, przyjmuję tą argumentację w zasadzie bez obiekcji . Rzeczywiście walka ze zdjęciami z "drewnianych" czy pomarańczowych sal z różnym światłem to katorga. Niestety mam takie zdjęcia tylko z Canona ale poszukam czegoś z Nikona w necie, może znajdę...

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    chodzi mi o "pedzel i maski"...???!
    W NX-D nie ma żadnych modyfikacji lokalnych, to jest, nie ma u-pointów, nie ma stempla, nie ma pędzla, itd.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbb Zobacz posta
    W NX-D nie ma żadnych modyfikacji lokalnych, to jest, nie ma u-pointów, nie ma stempla, nie ma pędzla, itd.
    No, to faktycznie postępowy program, nie ma co... nic w nim nie ma

  8. #108
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    To pewnie nie jest kwestia stanowiska a możliwości.
    No nie wiem, korporacja która nie bada rynku jest zapóźniona w rozwoju co najmniej o dziesięciolecia, a to mi jakoś do Japończyków nie pasuje.

    To w końcu na kogo będą teraz stawiać, na amatorów, przecież cały czas szczycą się tym, że produkują również sprzęt najwyższej klasy dla profesjonalistów?
    A po co profesjonaliście sprzęt, który wypluwa negatywy nieodczytywalne poprawnie w żadnym oprogramowaniu do wołania?
    Kompletny absurd !
    Medice, cura te ipsum.

  9. #109

    Domyślnie

    To jest wołarka NEFów, a nie program do edycji zdjęć. Można sobie wywołać JPEGa, czy TIFFa, a następnie obrobić w wybranym edytorze. Ale nie znam też poważnego programu do edycji, który by nie czytał NEFów. Oczywiście, że jak ktoś się przyzwyczai do czegoś ekstra, dobrego, ponad to, co oferują inni, to nagle trudno mu się obejść bez tego. Jednak o ile mi wiadomo ci, którzy kupili NX-C, nadal mogą z niego korzystać, więc w czym problem? A jak w przyszłości chcecie kupić sprzęt Nikona, to możecie zmienić system i wybrać konkurencję oferującą U-Pointy w wołarce do RAWów.

  10. #110

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że Nikon takim postępowaniem sam sobie strzela w nogę. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii CNX-D to przecież nie trzeba być analitykiem, żeby stwierdzić, że będzie to miało konsekwencje w postaci spadku popytu na sprzęt Nikona. Czy o to chodzi Japończykom ?
    D7100 NIKKOR AF-S 18-55 mm, TAMRON SP 70-300 mm, SIGMA DC 17-50 mm EX HSM
    PC : ASUS Z170, Procesor : i5-6500, Pamięć : 16 GB, Dysk : SSD 250 GB + HDD 1 TB, Karta grafiki : Gigabyte Nvidia GTX1050 Ti System operacyjny : Windows 10 Home 64-bit.

Strona 11 z 48 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •