Close

Strona 22 z 74 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 735
  1. #211
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    Gdyby się dało prześwietlić... to lepiej obniżyć ISO
    Skoro wiesz lepiej... rób jak uważasz. Ja wiem swoje. wyciąganie z cieni zawsze wyciąga szum. Lepiej jest lekko zgasić. Ale co tam, Ty możesz robić jak uważasz.
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  2. #212

    Domyślnie

    Chyba brzesiorowi chodziło o to, że skoro przy danym czasie i wartości f/ zdjęcie można prześwietlić, to lepiej jest obniżyć ISO i naświetlić poprawnie by później nic nie przygaszać.

  3. #213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Chyba brzesiorowi chodziło o to, że skoro przy danym czasie i wartości f/ zdjęcie można prześwietlić, to lepiej jest obniżyć ISO i naświetlić poprawnie by później nic nie przygaszać.
    Dokładnie o to mi chodziło.
    Dziękuję za tłumaczenie
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  4. #214
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    Nie jestem jakiś tępy więc nie musicie mi tłumaczyć. Proszę zakończmy ten temat bo na prawdę nie o tym powinna być dyskusja, przynajmniej nie w tym wątku.

    BTW spróbujcie kiedyś zrobić zdjęcie swoją 90 na iso powiedzmy 2000 naświetlone na zero i na iso 2500 z +1/3EV wywołajcie z rawa.

    Wtedy sobie podyskutujemy.

    edit
    Żeby było jasne nie mówimy o skrajnościach i testach. Normalne focenie.

    Światła i uśmiechu życzę
    Ostatnio edytowane przez puszosław ; 28-03-2014 o 09:55
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  5. #215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Chyba brzesiorowi chodziło o to, że skoro przy danym czasie i wartości f/ zdjęcie można prześwietlić, to lepiej jest obniżyć ISO i naświetlić poprawnie by później nic nie przygaszać.
    Oczywistością jest, że jeśli scena na to pozwala to najlepiej naświetlić od razu tak jak się chce zamiast bawić się potem suwakami, ale jest mnóstwo sytuacji w których trzeba zawczasu podjąć decyzję czy zachować więcej informacji w światłach i podbić cienie czy zrobić odwrotnie. Spróbujcie idealnie naświetlić kościelne witraże wraz z wnętrzem lub zachód słońca z tym co się znajduję poniżej linii horyzontu. Co do samego D90 to ja jednak zazwyczaj robię odwrotnie niż to opisał puszosław. Wole wyciągać z cieni bo tam jest duży zapas niż ze świateł gdzie pole manewru mam niewielkie(D90 to nie Fuji s5 pro). Potem zazwyczaj trzeba odszumić, ale już się do tego przyzwyczaiłem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-03-2014 o 11:15

  6. #216

    Domyślnie

    Ja tylko chcialem sprostowac to co napisal kolega. Nic wiecej Nie mam zamiaru nikomu narzucac jak ma robic zdjecia. Nawet jesli robi to zle to jego sprawa. Takze luzik Panowie

  7. #217
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    cz4rnuch nie miałem na myśli skrajnych sytuacji np zdjęcia lamp w jaskini. Masz rację co do tego ze D90 to nie Fuji s5pro tam zatracenie detali działa odwrotnie.
    Można się z tym co pisałem nie zgadzać każdy ma swoje przyzwyczajenia

    nikoniarzd3100 pewnie że luzik
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  8. #218

    Domyślnie

    Generalnie nikon jest lepszy przy wyciąganiu z cieni niż ze świateł, odwrotnie do fuji.
    Ale masz rację, że przy wysokim iso lepiej naswietlać do prawej, aby tylko nie prześwietlić, bo już nie będzie z czego wyciągać.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  9. #219
    Oszczędny w słowach Awatar puszosław
    Dołączył
    03 2013
    Miasto
    okolice Wrocławia
    Posty
    235

    Domyślnie

    RAF7705 dzięki bo już czułem się samotny ze swoją opinią
    Puszka i jakieś klamoty montowane przed matrycą.

    Zdjęcie rodzi się w twojej głowie przed naciśnięciem spustu migawki, a sprzęt jest narzędziem by to zarejestrować

  10. #220

    Domyślnie

    Na temat naświetlania do prawej jest dużo artykułów.
    Dzieje się tak ponieważ matryca rejestruje dużo więcej informacji w światłach niż w cieniach.
    Jako że podnoszenie iso zmniejsza szczegółowość z zasady, to mniej to odczujemy naświetlając do prawej.
    Aby tylko nie prześwietlić, bo nikon z przepału nic nie wyciagnie.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 22 z 74 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •