Close

Strona 58 z 80 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 798
  1. #571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Naprawdę to jest takie trudne do zweryfikowania? Proszę, wynik 15 sekundowych poszukiwań. Są podane obie wartości:
    To już taki trochę "zabytek" można powiedzieć. Nie wiem czy obecnie NEC również podaje te dwa parametry procentowe gamutu, bo w obecnie produkowanych nie znalazłem. Takich starych nie szukałem. Zresztą czy to aż takie istotne, ten pierwszy parametr (objętość). Dla mnie nie.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Procentowo podawany "gamut" jest informacją bezwartościową z wielu powodów:
    - Procent jest informacją jednowymiarową.
    - Pokazywanie pola jako przekroju jest dwuwymiarowe.
    - Przestrzeń barwna jest modelowana w 3D.
    - Percepcja nie podlega arytmetyce. 2+2 w oczach wcale nie musi dać 4. To co Pan usiłuje pokazać jako jakieś tam oszacowanie, ma się kompletnie nijak to rzeczywistości.
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Wiem, że będzie to zanegowane bo gamut to przecież bryła, ten wynik jest zupełnie nie miarodajny, gamut sie inaczej mierzy, itp.itd.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 09-01-2021 o 23:18

  2. #572

    Domyślnie

    Problem z procentami i ich postrzeganiem rynkowym jest taki, że od dłuższego czasu jest lansowane, że 100% oznacza dokładne odwzorowanie przestrzeni odniesienia, w domyśle, poprawne wyświetlanie całości przestrzeni sRGB czy AdobeRGB. To jest prosty przekaz i ludzie to łyknęli natychmiast. Dlatego zaprzestano podawać objętości jeśli przekracza 100% bo tłumaczenie dlaczego jest np 101% jest kłopotliwe. Znaczy jak? Lepiej niż to możliwe? Ludzie z reguły nie rozumują w zbyt analityczny sposób i mają gruby problem w pojęciu dlaczego 101%. Stąd specjaliści od promocji podają "bezpieczne" wartości około 99%. Przekaz jest zachowany. Temu trendowi ulegają nawet firmy profesjonalne i znikają bardziej techniczne parametry.

  3. #573

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Problem z procentami i ich postrzeganiem rynkowym jest taki, że od dłuższego czasu jest lansowane, że 100% oznacza dokładne odwzorowanie przestrzeni odniesienia, w domyśle, poprawne wyświetlanie całości przestrzeni sRGB czy AdobeRGB. To jest prosty przekaz i ludzie to łyknęli natychmiast. Dlatego zaprzestano podawać objętości jeśli przekracza 100% bo tłumaczenie dlaczego jest np 101% jest kłopotliwe. Znaczy jak? Lepiej niż to możliwe? Ludzie z reguły nie rozumują w zbyt analityczny sposób i mają gruby problem w pojęciu dlaczego 101%. Stąd specjaliści od promocji podają "bezpieczne" wartości około 99%. Przekaz jest zachowany. Temu trendowi ulegają nawet firmy profesjonalne i znikają bardziej techniczne parametry.
    Może problem był w tym, że producenci nie potrafili w prosty sposób przekazać informacji, z czego te ponad 100% wynika? To tak jak kiedyś (bo nie sprawdzałem jak jest obecnie) producenci kotłów kondensacyjnych podawali, że mają one sprawność ponad 100% Też były wartości rzędu 107, 115% itp. A myk tkwił w tym, że do wzoru do obliczania sprawności kotła tradycyjnego brało się inną wartość, a do kondensacyjnego inną. Ot, cała tajemnica, ale o tym uczono tylko na studiach. Producenci już tego nie podawali, choć można by to zrobić w prosty sposób. Jednak te ponad 100% chyba lepiej (choć dziwnie) wyglądało w folderach reklamowych.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #574

    Domyślnie

    @sruba, oczywiście możesz traktować Toma01 jako niepodważalny autorytet i zawsze w pełni obiektywnie się wypowiadającego.
    U mnie stracił całkowicie wiarygodność po tej (choć nie tylko) wypowiedzi odnośnie monitora sw2700pt:
    ..."Brak jakichkolwiek mechanizmów znanych z branży monitorów fotograficznych, powoduje też bardzo małą stabilność parametrów. Czas rekalibracji to maksymalnie kilka tygodni."...

    Robiłem pomiary monitora po zakupie i w późniejszych okresach także. Po 9 miesiącach użytkowania, parametry zmieniły się może w granicach błędu pomiarowego i1 display pro.
    Link: https://mva.pl/viewtopic.php?f=6&t=4202
    Można tam pobrać pliki HTML z pełnych raportów.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 09-01-2021 o 23:41

  5. #575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Może problem był w tym, że producenci nie potrafili w prosty sposób przekazać informacji, z czego te ponad 100% wynika? To tak jak kiedyś (bo nie sprawdzałem jak jest obecnie) producenci kotłów kondensacyjnych podawali, że mają one sprawność ponad 100% Też były wartości rzędu 107, 115% itp. A myk tkwił w tym, że do wzoru do obliczania sprawności kotła tradycyjnego brało się inną wartość, a do kondensacyjnego inną. Ot, cała tajemnica, ale o tym uczono tylko na studiach. Producenci już tego nie podawali, choć można by to zrobić w prosty sposób. Jednak te ponad 100% chyba lepiej (choć dziwnie) wyglądało w folderach reklamowych.

    Dlatego producenci pomp ciepła podają "COP" a nie sprawność, bo gdyby liczyć "zwyczajnie" to wychodzi po jakieś 300%.

    W przypadku parametrów używanych w reklamie liczy się jak najprostszy i najsilniejszy przekaz. Trudno sobie wyobrazić prostszy niż skala procentowa. Intuicyjnie ludzie rozumieją, że 0% to nic a 100% dobrze. I już. Po co to prostować, skoro stało się to marketingową gwiazdą, kurą znoszącą złote jaja. Dzięki temu lansowaniu sprzedaje się sprzęt o walorach dna i wodorostów, ale idzie jak woda bo ma dużo "procentów". Na tym wypłynął np BenQ.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 09-01-2021 o 23:36

  6. #576
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znowu krucjata, która pojawia się w temacie cyklicznie, nudzi się Wam strasznie.

    A ja mam pytanie czy nadal tylko i wyłącznie Nec/Eizo można kalibrować xrite i1 display pro ale nie jakieś profile windows tylko sprzętowo przy użyciu np SpectraView ?

  7. #577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ja mam pytanie czy nadal tylko i wyłącznie Nec/Eizo można kalibrować xrite i1 display pro ale nie jakieś profile windows tylko sprzętowo przy użyciu np SpectraView ?
    Przy użyciu SpectraView można kalibrować wyłącznie monitory Nec.

  8. #578
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale da się jakieś inne monitory niż Nec/Eizo czymś innym ?

  9. #579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A ja mam pytanie czy nadal tylko i wyłącznie Nec/Eizo można kalibrować xrite i1 display pro ale nie jakieś profile windows tylko sprzętowo przy użyciu np SpectraView ?
    Sprzętowo przy użyciu Xrite i1 można kalibrować też BenQ, Acery i Asusy ale ich własnym oprogramowaniem bo SpectraView jest oprogramowaniem firmy NEC. Niestety nie można tych producentów monitorów w ogóle brać pod uwagę bo według Tom01 nadają się absolutnie do niczego.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 10-01-2021 o 01:45

  10. #580

    Domyślnie

    Nie nadają się do niczego, bo on nie zarabia na nich kasy. No i nie mają dopisku "COLOR", który jednoznacznie poświadcza opłacenie dodatkowej składki na rzecz kol. Tom01.
    Jacek

Strona 58 z 80 PierwszyPierwszy ... 848565758596068 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •