Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Startrails multiekspozycja

    Czesc

    wczoraj po raz pierwszy sprobowalem naswietlic ruch gwiazd. uzylem nikon d700 z sigma 10mm f2.8. ustawilem w aparacie zdjecia z interwalometrem.

    250 klatek po 30sek z 10sekundowym odstepem.

    po okolo 60 klatce aparat przestal robic zdjecia. bateria byla jeszcze w polowie pelna. ustawilem ponownie. tym razem 50 klatek po 30sek z 10sek opoznieniem. Aparat skonczyl na 13 klatkach z bateria nadal polpelna. Znow ustawilem 50 klatek i znow po 14 fotkach stop.

    czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje i jak zrobic by aparat zrobil cale 250?

    dzieki wielkie
    swietna sprawa to naswitlanie gwiazd, efekt magiczny
    pozdrawiam
    d700, nikkor 70-200 2.8 VR, nikkor 50mm 1.8, sigma 24-70 f2.8, sigma 300mm f2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Ustawić poprawnie interwałometr.

    Przeczytaj uważnie co tam ustawiasz.

    Interwał - nie oznacza przerwy między zdjęciami, a okres. Nie ma on żadnego powiązania z czasem zdjęć.
    Aparat robi zdjęcie tylko na początku każdego interwału, pod warunkiem, że w tym momencie nie jest zajęty.

    A jak chcesz robić zdjęcia gwiazd, to zapomnij o odstępach między zdjęciami. Już przy 5s wyjdą przerwy między gwiazdami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie najprostszy wężyk spustowy z możliwością blokowania (ja mam taki: http://foto-tip.pl/pl/waszyk-spustow...non-rs-60.html tylko, że w wersji do Nikona, można poszukać w innych sklepach), wybierz na tarczy tryb "Ch", ustaw tryb "M", czas 30 s, wciśnij guzik i zablokuj, rozkoszuj się gorącą herbatą z termosu i czekaj Aparat będzie robił zdjęcia jedno po drugim aż: 1. Każesz mu przestać, 2. Skończy mu się miejsce na karcie 3. Skończy mu się akumulator. Voila

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej na jednym akumulatorze nie uzyskasz więcej zdjęć ponad to co podałeś. Takie zachowanie akumulatora to objaw dużego obciążenia,po którym łapie on jakby drugi oddech.
    Wskaźnik może pokazywać,że jest jeszcze dość energii,lecz w praktyce szybko się ona wyczerpuje. Całkiem podobnie jak z ludzkim organizmem. Jedyna rada to grip z dobrymi
    akumulatorami,choć nie wiem czy wystarczy to do zamierzanych 250 klatek. Robiłem kiedyś takie zdjęcia ustawiając migawkę na 30 s,a interwał na 31s.W praktyce dawało
    to po złożeniu ciągły ślad gwiazd. Te 10 sekund przerwy też wydaje mi się trochę za dużo,lecz przy tej ogniskowej i wielkości pixla D700 przerwy mogą nie być widoczne.

  5. #5

    Domyślnie

    GonzoG miał rację. Rozwiązaniem jest ustawienie interwalu na 33 sekundy (przynajmniej w moim przypadku). Aparat zrobil całe 250 klatek bez odstępów między zdjęciami.
    dziękuję wszystkim
    d700, nikkor 70-200 2.8 VR, nikkor 50mm 1.8, sigma 24-70 f2.8, sigma 300mm f2.8

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •