Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Olympus PEN E-PL5 czy NEX 5

    Olympus PEN E-PL5 czy NEX 5

    Jak w temacie. Przeznaczenie: wycieczki, rodzinne pstryki, filmowanie i przede wszystkim chcę się pobawić w time lapse, a szkoda mi lustrzanki.

    Pisałem już o tych time lapsach w wątki o NEXach i w zasadzie to miałem już udać się do sklepu ale znalazłem jeszcze testowe fotki Olka i przyznam, że wydają mi się bogatsze w szczegóły. NEXowe zdjęcie przy powiększeniu sa jakieś takie mydlane według mnie.

    Który z tych aparatów jest lepszy pod względem ergonomii, rozbudowy i posiadanych funkcji? Bo cena ta sama.

    Zastanowił mnie fakt, że wątek z NEXem ma masę postów, a o olympusach jakoś mało jest.
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 20-02-2014 o 23:09
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #2

    Domyślnie

    Bo Olympusa używają elity ....

    Kup tego co Ci się najbardziej podoba i zacznij jak najszybciej robić zdjęcia.

  3. #3

    Domyślnie

    olympus jest bardziej rozwojowy, posiada większe zaplecze optyki (a według mnie osoba wybierająca system z wymienną optyką tym właśnie powinna się kierować), pamiętaj, że większość użytkowników sony to osoby, które przesiadają się z kompaktów na firmę którą lepiej znają (z nazwy), olympus naprawdę dla dużej ilości osób jest egzotyką i osoby "idące w tą firmę" w większości robią to dość świadomie, więc z złożenia są w mniejszości
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #4
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ...większość użytkowników sony to osoby, które przesiadają się z kompaktów na firmę którą lepiej znają ...
    Nie sieje burzy w szklance wody, ale porównując wątki na nikoniarzach, większość miała lub ma nikony, więc to trochę bzdura co piszesz. Co do wyboru koniecpolska dobrze radzi. Wybierz co lepsze w ręce, co się bardziej podoba. Jeżeli ma to służyć turystyce rodzinnej, to body+kit może być bez sensu i wtedy proponuje jako uzupełnienie rx100.

    Co do szklarni, faktycznie m43 ma tego więcej.
    .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamarama Zobacz posta
    Olympus PEN E-PL5 czy NEX 5

    Jak w temacie. Przeznaczenie: wycieczki, rodzinne pstryki, filmowanie i przede wszystkim chcę się pobawić w time lapse, a szkoda mi lustrzanki.
    Może Nikon v1?? posiada elektroniczną migawkę i ktoś tutaj nim robił Timelapse

  6. #6

    Domyślnie

    Kup Panasa. Połączysz w ten sposób zalety systemu MFT z lepszym dostosowaniem sprzętu do filmowania.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  7. #7

    Domyślnie

    Hamarama, jeśli zdecydowałbyś się na Olympusa to rozważ OMD E-M10, ma wizjer, lampę i cena porównywalna z E-PL5.
    Ewentualnie dołóż nieco kasy i bierz Panasonic GX7, też ma wizjer, lampę i b. dobrze filmuje.

    A z NEXów to ja osobiście brałbym NEX-6.

    Ale ludzie tu dobrze gadają, więc na początek zastanów się nad obiektywami, a jak masz zostać tylko z kitem to rozważ zakup kompakta.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamarama Zobacz posta
    Olympus PEN E-PL5 czy NEX 5

    Który z tych aparatów jest lepszy pod względem ergonomii, rozbudowy i posiadanych funkcji? Bo cena ta sama.
    Kuriozalną rzeczą dla mnie w niektórych bezlusterkowcach Sony jest brak koła zmiany trybów PASM na aparacie i szukanie tego w menu.

    E-PL5 czytałem już niejedną, mocno pozytywną recenzję (np. klik ). Tryby live bulb/live time mogą Cię zainteresować a szklarnia fantastyczna i nie zawsze droga.

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Hamarama, jeśli zdecydowałbyś się na Olympusa to rozważ OMD E-M10, ma wizjer, lampę i cena porównywalna z E-PL5.
    No nie bardzo. E-PL5 z kitem ok 2300zł, E-M10 z kitem sugerowana cena detaliczna 3099zł
    Ostatnio edytowane przez blaciej ; 21-02-2014 o 19:04

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaciej Zobacz posta
    Kuriozalną rzeczą dla mnie w niektórych bezlusterkowcach Sony jest brak koła zmiany trybów PASM na aparacie i szukanie tego w menu.
    No tak tryby się zmiania jak rękawiczki, najważniejsze pokrętło w całym aparacie..
    Völkchlor

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli to nie jest najważniejszym pokrętłem to już nie wiem co nim jest

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •