Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Ile da się "wyciągnąć" ze zdjęcia?

    Prośba do "magików" od edycji zdjęć- ile można wyciągnąć z takiej "jakości" zdjęć przy pomocy programów graficznych?
    Oryginalny plik do pobrania znajduje się tutaj http://www.dropbox.com/s/m8m6cz3wz1z1fvq/fotka.zip
    Będę wdzięczny jeśli zainteresowane edycją osoby wyedytują tą fotkę (zmniejszą szumy, wyostrzą itp) i po przeskalowaniu do powiedzmy 1920 pikseli na długim boku zamieszczą swoje efekty bym mógł zobaczyć ile da się uratować z takich fotek.

    Ps. mam nadzieję, że to odpowiedni dział. Jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie.

  2. #2

    Domyślnie

    MZ ciągnąć można dużo ale zdjęcie tego nie warte.

  3. #3
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikołaj Zobacz posta
    MZ ciągnąć można dużo ale zdjęcie tego nie warte.
    Chyba nie zrozumiales- nie chodzi o "wartosc" zdjecia.

  5. #5
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Może trochę mniej turkusowo/zielonego powinno być, ale to tak na szybko.

    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Może trochę mniej turkusowo/zielonego powinno być, ale to tak na szybko.

    [...]
    "tak na szybko"... znaczy się coś tam robię ale boje się że mnie zjadą, więc napiszę że na szybko, to zawsze można się wykpić że to tak na od####ol się robiłem, a w ogóle to potrafię lepiej...

    a tak w ogóle - fajny łotermark
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    "tak na szybko"... znaczy się coś tam robię ale boje się że mnie zjadą, więc napiszę że na szybko, to zawsze można się wykpić że to tak na od####ol się robiłem, a w ogóle to potrafię lepiej...

    a tak w ogóle - fajny łotermark
    Serio to (nie chcę powiedzieć mam gdzieś) ale nie bardzo mnie obchodzi "zjechanie" jak to ująłeś innych. To nie moja fota a do obróbka ma pokazywać co można wyciągnąć na szybko w wywołarce (jak zrozumiałem z tematu). Nie mam zamiaru też się wykpić, chociaż rozumiem, że mogłeś moje słowa odebrać na opak, bo faktycznie brzmi to jak wymówka.

    Chodziło mi raczej o to, że można oprócz tego co powyżej, staranniej poprostować, nałożyć gradient map żeby wydobyć jeszcze kolorki, wrzucić korekcję obiektywu, zrobić DnB, ale na to nie bardzo mam czas. Bardzo chętnię służę pomocą jeżeli "pierwszy etap się spodoba".

    Może warto zanim dokonasz nadinterpretacji zapytać "Co Twoim zdaniem znaczy "na szybko"?"


    Co do znaku wodnego - chętnie powiem co i jak zrobiłem, ale zdarzyło się kiedyś kilka razy, że ktos poprosił o obróbkę a potem czyjąś wrzucił na stronę jako swoją.
    Ostatnio edytowane przez Misher ; 21-02-2014 o 00:09
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    obróbka ma pokazywać co można wyciągnąć na szybko w wywołarce (jak zrozumiałem z tematu)
    Nie do końca jednak zrozumiałeś- chodziło na ile można poprawić jakość zdjęcia wogóle a nie na szybko. Pomijam sam kadr. Chodzi o ogólne wyciągnięcie z tego kiepskiego zdjęcia tyle ile się da. Po prostu ciekawiło mnie ile może zdziałać zaawansowany program w rękach doświadczonego użytkownika. Nic więcej. A czemu akurat tą fotkę wybrałem? Bo masa szumu, bo może uda się coś z niedoświetleń wyciągnąć, bo może ostrość da się poprawić, kolory...

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Chodziło mi raczej o to, że można oprócz tego co powyżej, staranniej poprostować, nałożyć gradient map żeby wydobyć jeszcze kolorki, wrzucić korekcję obiektywu, zrobić DnB, ale na to nie bardzo mam czas.
    Jak nie masz czasu to mogłeś odpuścić bo nie chodziło mi o "półśrodki". Ten znak wodny to po co? Żebym nie wykorzystał Twojej "lepszej" wersji? Tym się nie musisz przejmować bo chłopakom wyżej lepiej poszło. Przynajmniej wg mojego odbioru całości. Oczywiście nie zrozum tego jako atak na Ciebie- chciałem tylko wyjaśnić.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 21-02-2014 o 00:28

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    [...]
    Może warto zanim dokonasz nadinterpretacji zapytać "Co Twoim zdaniem znaczy "na szybko"?"
    no właśnie, co to znaczy "tak na szybko" ? zrobione na odwal się ? na 33% możliwości ? a może właśnie wychodzisz z domu i machnąłeś to w 30 sekund ? jestem pod wielkim wrażeniem zjawiska "zrobione tak na szybko", które tak często występuje na tym forum ...

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Co do znaku wodnego - chętnie powiem co i jak zrobiłem, ale zdarzyło się kiedyś kilka razy, że ktos poprosił o obróbkę a potem czyjąś wrzucił na stronę jako swoją.
    to akurat doskonale rozumiem, a znak wodny naprawde mi się podoba.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •