Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie COOLSCAN problem ze skanerem

    Witam forumowiczów.
    Mam problem ze skanerem Coolscan 8000ED, podczas skanowania pojawiają się kolorowe prążki na obrazie. Słyszałem niepochlebne opinie na temat warszawskiego serwisu Nikona, sam się zreszta przekonałem dzwoniąc do nich i próbując w ogóle czegokolwiek się dowiedzieć. Od zaprzyjaznionego mechanika dowiedziałem się, ze w Warszawie nie mają fachowców, tylko poważniejsze usterki wysyłają do Pragi lub Hamburga dlatego też nie zamierzam dawać Warszawiakom zarobić, bo im po prostu nie ufam. Skaner leży już od pół roku. Czy ktoś może orientuje się co do innych serwisów, czy może ktoś korzystał z serwisów innych niż nasz krajowy w Warszawce? A może ktoś miał podobny problem z powyższym skanerem i zna jakiegos fachowca, który jest w stanie mi pomóc. Bardzo proszę o jakieś wieści na ten temat.

  2. #2

    Domyślnie

    pokaz jakis skan
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    pokaz jakis skan
    Skan jest z negatywu czarno-bialego.
    Ostatnio edytowane przez fotoatelier ; 20-04-2007 o 14:27

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda to strasznie! Niestety, nigdzie w necie nie zetknąłem się z opisem podobnego problemu. Czy sprawdziłeś kabel i kontroler Fire Wire?

  5. #5

    Domyślnie

    dramat, nigdy czegos takiego nie widzialem
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno - z którego Nikon Scana korzystasz, a jeśli z 4.0 to czy wykonałeś update firmware'u do wersji 1.11? I czy te paski wyłażą tylko w B&W, czy zawsze?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Wygląda to strasznie! Niestety, nigdzie w necie nie zetknąłem się z opisem podobnego problemu. Czy sprawdziłeś kabel i kontroler Fire Wire?
    No sam jestem przerażony. Wydaje mi się, ze sprawdziłem co należało...również z innym kompem i kontrolerem. Po prostu tak skanuje. Najdziwniejsze jest to, że raz już coś takiego miało miejsce, myślałem, że to jakieś przegrzanie sie skanera, a na drugi dzień już było ok...kilka dni potem już na stałe zaczęło to się pojawiać. Teraz skaner jest u znajomego fachowca, ale problem jest ze schematem serwisowym. Nie da się go wydębić znikąd...
    Chyba trzeba będzie uderzyć z tym gdzieś do serwisu za granicę...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeszcze jedno - z którego Nikon Scana korzystasz, a jeśli z 4.0 to czy wykonałeś update firmware'u do wersji 1.11? I czy te paski wyłażą tylko w B&W, czy zawsze?
    próbowałem na oryginalnej, starszej wersji NS, a także na update'owanej.
    To tylko przykład ze skanu B&W, ale pojawia się to niezależnie od skanowanego materiału.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak myślałem - raczej wygląda to na coś poważniejszego. Jeśli nie masz nic przeciwko, zapytam co to może być na Nikonians

  10. #10

    Domyślnie

    oczywiście, że nie mam nic przeciwko...przyjmuję każdą formę pomocy, a tym bardzię od krakowianina...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •