Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie S18-35 1.8 lub N17-55 2.8 dylematy

    Mam ochotę na tak zwane szkło z wyższej półki, a jak to zawsze bywa są pewne dylematy, obawy, wątpliwości i mam nadzieje ze forumowi koledzy pomogą w wyborze. Wiec do rzeczy

    sigma w miarę przystępna cena wiec mógłbym ja rozszerzyć o N85 1.8

    Nikon fajny zakres, gorsze światło i zabójcza cena nowego chyba ze używka i już nie rozszerzę o N85 1.8

    Na czym mi zależy duża ostrość obrazka, bezbłędny i celny AF nawet w gorszych warunkach oświetleniowych
    A obawy to w jednym i drugim przypadku loteryjność jakości obu szkieł gdzieś na forum czytałem wypowiedz deep który mówił ze miał 7 egzemplarzy nikkora i każdy miał COŚ, wiec wydawać na szkło ponad 5k i szukać tego jedynego to trochę pomyłka, to samo się tyczy sigmy lecz tu trochę mniej boli bo szkło kosztuje niecałe 3k

    A tu mały dowód tej loteryjności: http://forum.nikoniarze.pl/showpost....1&postcount=68 zakup szkła problem z ostrości i niecałe miesiąc później sprzedaż http://forum.nikoniarze.pl/showpost....16&postcount=1

    ja chce tego uniknąć

    proszę o jakie rady czym się kierować jak to jest z jakością tych szkieł, nie chce kopić obiektywu i bujać się po serwisach z AF
    Ostatnio edytowane przez artuss811 ; 16-02-2014 o 17:28
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  2. #2

    Domyślnie

    Zamiast Nikkora 17-55 rozważyć Sigmę 17-50. Porównywalna ostrość do 40-45mm, a powyżej to Sigma lepsza, a nawet można zaryzykować, że miażdży Nikkora. Jedyny minus, to brak uszczelnień i plastikowa konstrukcja. A do tego starczy na więcej niż 85/1.8

    Albo Sigma 18-35/1.8 - mniejszy zakres, ale o 1 1/3 EV więcej światła i ostrość porównywalna z najlepszymi stałkami. Tym samym mógłbyś się pozbyć 35/1.8 DX

    Kupno N17-55 wg. mnie ma tylko jedno uzasadnienie - zdjęcia w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, ale tego nie przeżyje twój aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    A jak af spisuje się w wymienionych przez ciebie szkłach i pewnie też się to wiąże z wyborem tej jednym bo wybór pierwszej lepszej to jak to ktoś na forum powiedział to strzał w kolano

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artuss811 Zobacz posta

    ja chce tego uniknąć

    proszę o jakie rady czym się kierować jak to jest z jakością tych szkieł, nie chce kopić obiektywu i bujać się po serwisach z AF
    Jak to czym się kierować? Iść do sklepu z aparatem i komputerem, założyć obiektyw i zrobić testowe zdjęcia. Potem je obejrzeć i wybrać tę sztukę, która daje najlepszy obrazek. Jeśli takiej nie ma, iść do następnego sklepu.
    Nikt z nas tego za Ciebie nie zrobi.

  5. #5

    Domyślnie

    artuss811 ja niecały miesiąc temu stałem przed takim samym wyborem za 2700zł do kupienia miałem używanego nikona za 2980zł nowa sigma, po przeczytaniu wszystkich opini i testów na necie po podpięciu pod swoje D300s wybrałem sigmę bo szkiełko moim zdaniem jest minimalnie ostrzejsze od nikona no i do tego jest jaśniejsze, jedyny minus to mniejsza ogniskowa, no i gwarancja na 3lata
    Nikon D700 + Nikon 24-70 2.8 + SB-900
    B L O G

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Jak to czym się kierować? Iść do sklepu z aparatem i komputerem, założyć obiektyw i zrobić testowe zdjęcia. Potem je obejrzeć i wybrać tę sztukę, która daje najlepszy obrazek. Jeśli takiej nie ma, iść do następnego sklepu.
    Nikt z nas tego za Ciebie nie zrobi.
    Zgadza się a słyszałeś kiedyś o takiej przypadłość że kupujący zapada na ślepote i wzrok odzyskuje w domu jak emocje opadają

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artuss811 Zobacz posta
    A jak af spisuje się w wymienionych przez ciebie szkłach i pewnie też się to wiąże z wyborem tej jednym bo wybór pierwszej lepszej to jak to ktoś na forum powiedział to strzał w kolano

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
    AF w S17-50/2.8 jest całkiem dobry. Może przy kiepskich warunkach (ciemne kluby muzyczne, sala weselna ze zgaszonymi światłami, itp) to N17-55 jest trochę lepszy, ale to warunki, w których bez wspomagania AF z lampy nie można polegać nawet na Nikkorze.

    W S18-35/1.8 - już samo 1 1/3 EV więcej światła sprawia, że w ciężkich warunkach będzie lepiej, bo w końcu więcej światła wpada przez obiektyw. Z szybkością trochę gorzej, ale też raczej normalne - im jaśniejsze szkło tym precyzyjniejszy, a więc i wolniejszy jest AF. Jednak są to tak naprawdę różnice kosmetyczne. W normalnym użytkowaniu raczej nie zauważalne.

    Wybieranie szkieł - jeśli chodzi o Sigmę 17-50/2.8 to optycznie raczej nie trzeba się martwić. Prawie nie spotyka się narzekań na to. Gorzej jest z celnością AF - FF czy BF to częsta przypadłość tego szkła, ale nie wiem czy trzeba wybierać. Kalibracja w serwisie pod puszkę jest darmowa, a całość (z przesyłkami) trwa góra 3 dni robocze.
    S18-35 - nawet mało narzekają na FF/BF, choć z kalibracją jest dokładnie tak samo.

    A poza tym masz nowe szkło z 3 letnią gwarancją rozszerzalną do 5 lat w cenie 1/2 (17-50) lub takiej samej (18-35) co używany Nikkor bez gwarancji - kalibracja, to 450zł, a ewentualne naprawy - lepiej nie pytać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za bardzo konkretną wypowiedź

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
    D610; T24-70 2.8; NISSIN-Di866 MKII x 2;

  9. #9

    Domyślnie

    jeśli chodzi o wykonanie to moim zdaniem 18-35 jest wykonania najlepiej jest to kawał porządnego szkła które swoje waży, wszystko jest wykonane perfekcyjnie, nikona którego testowałem u znajomego 2letnie szkło już powoli gumy zaczynały puchnąć i odstawać brzegi dlatego wolałem sigmę nową, jeśli chodzi o AF nie wiem jak się sprawuje nikon na ciemnej sali ale 4dni po zakupie sigmy miałem studniówkę i na sali czasami było baardzo ciemno i z wspomaganiem AF z lampy łapał ostrość szybko i precyzyjnie
    Nikon D700 + Nikon 24-70 2.8 + SB-900
    B L O G

  10. #10

    Domyślnie

    Światło wygrywa, brać sigmę :P To ponad 1EV
    D80 + GRIP Meike + Ciamciang 8/3.5 + T12-24/4 + T28-75/2.8 + N70-210/4 + Raynox DCR-250 + YN-560III

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •